Padání vlasů

Dobrý den, na to, že mi padají vlasy víc než je běžné a mám jich tím pádem velmi málo, jsem si už zvykla. Před měsícem a půl jsem však na měsíc vysadila hormonální antikoncepci a ačkoliv už jsem ji zase začala brát, kdykoliv si sáhnu do vlasů, zůstane mi spousta z nich v ruce. Mám pocit, že jich mám za tu chvíli téměř o polovinu méně. Mám zaměstnání, kde velmi záleží na vzhledu, i proto bych tedy potřebovala co nejrychleji padání vlasů zastavit a podpořit růst nových vlasů. Slyšela jsem o injekcích vitamínu B 12, myslíte, že by se jimi dal můj problém vyřešit? Také jsem na internetu četla o vlasové tinktuře, kterou lze připravit doma z kořene kopřivy, který se nakládá do žitné pálenky. Kořen se v ní nechává 14 dní uležet. Poté se jí potírají místa, kde je vlasů méně. Myslíte, že to může fungovat? Nemůže pak alkohol vlasové kořínky spálit? Děkuji za odpovědi a za pomoc.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, mohlo by se jednat o hormonální problém. Doporučoval bych proto kontrolu jak na dermatologii, tak i na endokrinologii. Hezký den!

MUDr. Martin Kaláb
MUDr. Martin Kaláb

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Stomatologická klinika 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: