Potíže s otěhotněním?

Dobrý den. V červnu jsem po 7-letém užívání vysadila HA. Poté se menstruace nedostavila 2 měsíce a musela být vyvolána injekčně. Tyto problémy jsem mívala i před užíváním HA. Tehdy mi lékař nasadil Proveru, při které potíže nebyly. Nyní se ale menses dostavuje již po 15 dnech . Je slabá, zpočátku světlá, později někdy i hodně tmavá a hustá. Stačí mi tak 2 vložky na den. Trvá cca 4 dny. Na začátku cítím obvyklé bolesti v podbřišku. Hormonální vyšetření krve odhalilo zvýš.hladinu testosteronu 0, 74. Na UZ vyšetření je patrný zmnožený folikulární aparát vlevo (dle lékaře nic závažného). S přítelem již plánujeme miminko. Mám obavy o možnosti otěhotnění. Dochází k ovulaci? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, slečno Hanko! dle Vašeho popisu je těžko soudit, zdali k ovulaci dochází, či nikoli. Po letitém užívání hormonální kontracepce může trvat i dlouhé měsíce, než se mentruace znormalizuje. Případné pochybnosti proberte raději s gynekologem, který Vás zná a může provést i různé testy a vyšetření.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: