Předávkování ibalginem 400mg tříletým dítětem

Dobrý den.Prosím o radu.Kamarádčin syn se dostal i přes dětskou pojistku do šuplíku, kde mají léky. Teď leží na JIPce na pozorování. Malý prý snědl nějaký Ibalgin,chybí asi 9 tablet a doma je nikde nenašla, takže je možné že všech 9 tablet spolykal. Ještě se napil sirupu Levopront. Říkala že maximálně čtvrt lahvičky. Mohla by jste mi prosím říct jaký to může být problém? Kamarádka se z toho hroutí a doktoři jí řekli, že zatím nic nedokážou říct. Malý váží kolem 13 kil a měří 94 cm. výplach mu prý nedělali že už to nemá cenu, protože než dojela a než si ji tam v nemocnici předávali na další oddělení atd. tak už to byla nejmíň hodina co léky si léky vzal. Dostal černé uhlí a infuzi zřejmě na hydrataci. Prosím poraďte jestli je to hodně zlé. Kamarádka nikoho nemá a ráda bych jí byla oporou a věděla na co se máme připravit, či jestli se můžeme trochu uklidnit. Předem moc děkuji za rychlou odpověď. Pěkný den, Viktoria

Odpověď odborníka:

Předávkování ibuprofenem naštěstí většinou není fatální, nejčastějšími příznaky otravy jsou nevolnost, zvracení, bolesti břicha, zmatenost, bolesti hlavy, ospalost nebo podráždění, případně křeče a bezvědomí. Zásadní je, že se dítě hned dostalo do péče lékařů. Levopront naštěstí není tak toxický. Držím Vám palce.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: