Problém, rozmazaný vidění,

Dobrý den, mám takový problém, zničeho nic zhruba před třemi týdny, jsem začal mít rozostřený vidění, nikdy jsem s očima neměl problémy a měl vynikající zrak, ale teď mám občas rozostřený vidění a problém s čtením třeba na počítači, byl jsem několikrát u očního a nikdy nic nezjistili, podle nich jsem naprosto v pořádku. Je možné že by to mohlo být od sváření, když mám sluneční brýle je to o něco lepší.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jistě, vnější vlivy mají veiký význam na stav a zdraví očí, omezte sváření a kdyžtak svařujte POUZE s pečlivě vybranými ochrannými pomůckami. Kontroly u očního lékaře však nevynechávejte, vhodná by byla alespon 1x za rok, při potížích samozřejmě dříve. Test na příčinu horšího vidění si můžete udělat zde: http://www.ulekare.cz/domaci-lekar/zhorsene-videni-1 . Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Potíže s očima | Od: Stanislav | 27.7.2011 18:00
Je mi 53 let a mám stejné problémy - celý život perfektně vidím do dálky i na blízko. Nápisy na potravinářských obalech již nepřečtu, ale časopisy a noviny čtu v pohodě. Jedná se o křeče očních svalů, unaví se a nejsou schopny někdy zaostřit tak, jak mají. Proto u mě schopnost vidění na blízko neustále kolísá, třeba je to i Váš problém. Doporučuji námahu očí prostřídávat pohledy do dálky a procházkami, oči umývat výhradně jen v odstáté vodě, nikdy nepoužívat vodu rovnou z kohoutku!!!!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: