Problém s erekcí po chemoterapii

Je mi 17 let zachvíli 18 a prodělal jsem chemoterapii po nalezu Hodgkinova lymfomu jsem se vyléčil ale teď mám problémy s erekci .. vůbec nestojí a když tak jen tak chabě vůbec neztvrdne a nevím čím to je před chemoterapií jsem neměl takový problém ani jednou a teď proste to nechápu co se děje.

Odpověď odborníka:

Myslím, že by bylo zapotřebí obrátit se na odborníka, m.j. konzultovat věc s onkologem nebo hematologem, jenž Vás léčí. Bude znát mechanismy nežádoucích účinků léků, které jste dostával, a bude si snáze vědět rady, jak je odstranit. Podobně užitečná může být návštěva sexuologa. Může se jednat i o psychologicky srozumitelnou reakci na vážné onemocnění a na náročnou léčbu. Vedle možné psychologické podpory, kterou Vám poskytne klinický psycholog, Vám sexuolog nabídne a onkolog doporučí celou řadu možností, počínaje doplněním hladin mužského sexuálního hormonu (testosteronu, zejména, jsou-li jeho hladiny nízké) a podáváním léků typu Viagra (obecněji inhibitory PDE 5, sildenafil, tadalafil, vardenafil, firemní názvy kupř. Viagra, Olvion, Cialis, Levitra a celá řada dalších). Rozhodně neresignujte! Dr. Borovanský

MUDr. Vladislav Borovanský
MUDr. Vladislav Borovanský

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Ambulantní psychiatr a vedoucí lékař ve společnosti Psychiatrie Roudnice

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: