Rtg

Chtěla bych se zeptat na zprávu z RTG. RTG C páteře Plochá lordosa,menší snížení disku C4-5s blokovým postavením. RTG LS páteře. Jemná sin.skoliosa,snížení disku L5-S1- ventrolistesa L5/ s posunem13mm/ menší spondyl.změny ventrálně kraniálně. Sruktura -pedikly Zajímalo by mě jestli se s tím dá něco dělat,pokud ano ,tak jak postupovat.,na koho se obrátit. ¨Předem děkujiza odpověď . Bejvlová

Odpověď odborníka:

Jedná se o degenerativní změny na páteři : laicky řečeno nedostatečně prohnutá krční páteř, nižší meziobratlová ploténka, mírná skoliosa páteře a posunutí bederního obratle dopředu vůči spodnímu. Jak jsem již poznamenala, jedná se o degenerativní změny-tj. páteř se nestejnoměrným zatěžováním a namáháním postupně poškozuje. Neděste se, tyto změny máme každý, nastupují již od 25 let, je to daň i za to, že chodíme po dvou, ne po čtyřech.
Nastálé změny nijak neopravíme, pominu-li operace, které se dělají v indikovaných případech. Jinak doporučujeme konzervativní metody-tj.rehabilitaci, cvičení k posílení svalů zad a stabilizačního systému.
Zkonzultujte se svým ortopedem.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: