Rtg pater

Prosim o zhodnoceni rtg patere. Osove postaveni v mezich normy, plocha hrudni kyfoza. Obratlova tela nesnizena, bez zretelnych loziskovych zmen. Meziobratlove prostory vyrazneji nezuzeny. Incip.def.spondyloza v kranialni etazi. Pri otaceni hrudnikem nebo kdyz delam uklony ze strany na stranu, slysim v hrudniku jakoby hlasite susteni, jde to slyset kdyz mam zavrenou i otevrenou pusu (to o dost vic). Myslela jsem,ze je to od patere, ale nevim. Muze to byt od srdce nebo od plic?Dekuji

Odpověď odborníka:

Vypadá to, že by se opravdu mohlo jednat o postižení plic nebo plicních blán, např. pohrudnice. Je to však jen úvaha, tyto potíže zasluhují opravdové vyšetření u léklaře včetně poslechu. Rtg ukazuje chronické degenerativní změny v oblůasti v horní části páteře, zřejmě hrudní, nelze rozlišit přesně dle popisu. Svalové reakce mohou také působit zvukové fenomeny, Váš popis pro ně není typický. Lékař zjistí poslechem, zda je třeba doplňující vyšetření, které určitě příčinu odhalí. Nelze však podceňovat, určitě k lékaři běžte.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Th-l přechod | Od: Tatána | 10.6.2015 13:12
Dobrý den,prosim o zhodnoceni rtg patere.Mirná dextrokonvexni skolióza Th páteře,mirná sinistrokonvexni skolióza na přechodu Th-L a v oblasti L páteře. Hrudni kyfóza i bederni lordóza jsou zvýšene.Zobrazená obratlová téla mají pravidelný tvar.Již pokročilé spondyldeformačni změny na vrcholu hrudni kyfozy,počinajici změny v oblasti přechodu Th-L a L páteře.Meziobratlové prostory L páteře nezužené. Hyperlordoza na přechodu LS. Děkuji .
reagovat
re:Th-l přechod | Od: uLékaře.cz | 10.6.2015 14:44
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: