Snížená funkce štítné žlázy a sport

Již několik let beru Letrox 50 a mám více kg než před lety. Proto jsem se snažila změnit stravování a zhubnout i s odborníkem (ale bylo to finančně velmi náročné a pak už tělo i řeklo ne). Proto jsem to zkoušela dále sama. Začala jsem více sportovat - 6x týdně nějaký druh sportu - běh, hot jóga, brusle, plavání, kolo, Kangoo jumps, ale váha se nehýbe. A ještě jsem se dozvěděla na internetu: Prapůvodní příčinou, proč limbický mozek nezvládl své řídící a regulační povinnosti, je dlouhodobě sebezničující životní styl - v mnoha případech jen takzvaně "aktivní", plný "zdravého sportování" a jiných volnočasových aktivit, které nedovolí organismu skutečně naplno regenerovat. Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/stitna-zlaza-jak-se-prestat-lecit-a-radeji-se-svepomocne-uzdravovat.htm#ixzz31e0m1Q51 Jak tedy poznat, že je to pro mé tělo škodlivé či nikoliv, kdy má tělo dost? Nepoznám to ani z únavy, která se už ani moc nedostavuje.Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Regulace příjmu a výdeje energie, jakožto i hmotnosti je velice komplexně regulována. Nelze říct, že za všechno může jenom limbický systém. Už vůbec nelze říct, že může za autoimunitní záněty štítné žlázy, které jsou nejčastěji příčinou její snížené funkce.
Za vším je částečně genetika a pak samozřejmě vnější prostředí - jeho znečištění, míra stresu, setkávání se s různými infekcemi a pod.
Je prokázané, že pravidelná pohybová aktivita je velice prospěšná, a to dokonce bez ohledu na tělesnou váhu. Hubení inaktivní lidé jsou na tom hůře, nežli sportující obézní.
Tudíž, jsem přesvědčená, že pokud Vám pohyb dělá radost a ne stres, pak Vám nemá jak uškodit.
A pokud je snížená porucha funkce štítnice i u Vás spojena s autoimunitním procesem ve žláze, pak vyjádření, že jí lze zaléčit antioxidanty, nebo jinými neznámými látkami opravdu nevhodné. To je jako snaha zaléčit alergii na penicilin pouhým polykáním vitamínů.
Takže bych doporučila naslouchat vlastnímu tělu, pokud je ono spokojené, buďte i Vy.
Mějte se hezky.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: