Svědění pokožky

Dobrý den. Asi týden mě svědí kůže na různých částech těla.Léčím vysoký tlak, užívám Loristu a Loristu H, dále jsem léčil polyp v nosní dírce-před týdnem dobrán Zodac, nyní léčba ještě pokračuje aplikací nosního spreje Rhinocord. Může dle Vás tento problém souviset s dobráním léku Zodac, nebo se může jednat o vedlejší účinek na nosní sprej, nebo může jít o alergii, kterou jsem dosud netrpěl? Děkuji

Odpověď odborníka:

Svědění různých částí těla může být projevem atopie (nemusí jít o konkrétní alergii, jen zvýšenu citlivost kůže). Pokud se svědění objevilo po vysazení Zodacu, bylo by vhodné v jeho používání pokračovat dlouhodobě. O nežádoucí účinek léků asi nepůjde. Kůži denně po sprchování ošetřete vhodným hypoalergenním tělovým mlékem, někdy i prostá suchost vede k intenzivnímu svědění.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest varlat Už týden mě pobolívá levé varle spíše nepříjemný pocit. Neměl...
  • Agolutin a ovulace Je mi 22 let a v listopadu 2011 jsem přestala brát po pěti...
  • Vyrážka po těle Paní doktorko v posledních pár let mi po opalování během...
  • Nefunkční žlučník Vrací se mě žluč do žaludku,byl my diagnostikován nefunkční...
  • Bolest ramene Pane doktore, prosím o Váš názor k rentgenovému snímku. Rameno...
  • Zlatý stafylokok Moje vnučka 5 let má zlatého stafylokoka.projevuje se ji...
 
Naposledy čtené: