Tmavé špinění

Dobrý den, po 4 letech užívání HA (Lindynette 20) jsem ji loni v lednu vysadila. Od té doby jsem byla u gynekologa 3x kvůli vynechání menstruace, místo které se dostavilo jen dlouhodobější slabé tmavé špinění. Pan doktor mi pokaždé nasadil Proveru na podporu druhé poloviny cyklu, poslední 4 měsíce už ale nebyla potřeba, MS se dostavila vždy zhruba po 26 dnech (a trvala 4-5 dnů). Poslední očekávanou menstruaci jsem však nedostala ani po 38 dnech, místo toho již 6 dnů špiním, avšak tentokrát poměrně silně, včera i s trochou krve. Žádné svědění nebo pálení nemám, jen mírné bolesti v podbřišku a velkou únavu. Nechci běhat na gynekologii s každou hloupostí, tak se nejdříve obracím na Vás s dotazem, jestli je to jen nějaká slabší menstruace, nebo jiný problém. Předem děkuji.

Odpověď odborníka:

Podle Vašeho popisu může jít o občasnou anovulaci,která způsobí vynechání nebo prodloužení cyklu.Pokud žena nechce zatím otěhotnět,nejjednoduším způsoběm se cyklus upraví nasazením HA nebo užíváním provery v II. polovině cyklu.Poruchu cyklu může dále např. způsobit cysta na vaječníku,která často může spont. prasknout.

MUDr. Michael Kozák
MUDr. Michael Kozák

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologicko – porodnická praxe

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: