Únava, nízká tělesná teplota

Dobrý den, již rok se cítím velmi špatně. Únava, bolesti hlavy (téměř denně), bolesti v zádech, mezi páteří a pravou lopatkou táhnoucí se nyní až do pravého podžebří (hlavně při nádechu), ucpaný nos, časté bolesti v krku, je mi zima, která bývá vystřídaná pocením, nízká tělesná teplota (přes rok kolem 35,5 stupňů - dříve jsem mívala o stupeň více), slabost, občasné motání hlavy. Poslední dobou i ranní pocit na zvracení. Ve 24 letech odebrány krční mandle, před 18 lety hysterektomie s odebráním 1 vaječníku pro endometriozu, před 12 lety operace plotenky L5-S1 pro výhřez, před 4 lety paréza levé hlasivky a části hrtanu - příčina se nezjistila (na CT v mezihrudí v oblouku aorty útvar - podezření na tumor tlacčící na nerv - operačně odstraněno, byla to antrakózní uzlina, která na nic netlačila) po 7 měsících paréza hlasivky sama odezněla. V tomto roce 3x ATB, vždy jsem měla pocit úlevy, ale opět se po několika dnech výše popsané problémy vrátily. Vyšetření na ORL (včetně rtg. dutin) (výtěr nedělán) - bez nálezu. Na neurologii magnet. rezonance krční a hrudní páteře - změny odpovídající věku - osteoartróza, před 8 měs. rtg plic - normální nález, UZ břicha - normální nález. Na revmatologii - revma vyloučeno, proveden test na boreliozu a chlamydie (borelioza negativni, pouze zvýšené protilátky na chlamydie). Prosím, poraďte, co by to mohlo být a kam se obrátit. Chci už zase normálně žít a ne běhat po lékařích. Moc předem děkuji za radu. Dáša

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v úvahu připadá více možností, které se navíc mohou kombinovat. Například snížená činnost štítné žlázy, alergie, porucha postavení páteře a žeber, nedostatek tekutin, cukrovka? Nebo naopak nízké hladiny cukru v krvi...atd.atd. Nezbyde než opět vyhledat praktického lékaře a doplnit nebo zopakovat vyšetření, která povedou k diagnóze/diagnózám nebo možné příčiny vyloučí a tím zúží diferenciální diagnostiku. Přeji brzké rozuzlení Vašich obtíží.

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Únava, snížená teplota, nauzea | Od: Lenka | 5.7.2014 10:36
V současné době se rovněž od února potýkám s téměř stejnými potížemi. Troje ATB, pak Krevní testy, RTG plic, EKG, kultivace z krku - vše v pořádku. Přesto jsem unavená a vyčerpaná, knedlík v krku, nízká teplota. Údajně to mám nervového původu a teploměr je špatný. Tolik diagnóza. Osobně se domnívám, že po tak dlouhé době (i u Vás) organizmus boj s neléčenou infekcí už vzdal, proto je teplota snížená a únava, atd.přetrvává. Já jsem se rozhodla jít na imunologii. Rozhodně nemíním do konce života jíst antidepresiva a být neschopná fungovat normálně. Podle příznaků by se MOHLO jednat např. i o celiakii. Nevzdávejte to. Choďte, otravujte, nesmíte se nechat odbýt. Jako poslední chci zkusit homeopatii. A řeči, jako že snížená teplota JE NORMÁLNÍ, je totální blbost, zvlášť pokud dříve byla obvyklých 36,6°C.
reagovat
re:Únava, snížená teplota, nauzea | Od: tinka | 11.2.2015 12:34
Tie mám bolesti hrdla, teplota 36,2. nechutenstvo
kôli bolestivému prehĺtaniu, bývam unavená ale
nechce sa mi ležať v posteli. Na pár hodín si
ľahnem do postele a potom vstanem. A mávam
hnačky. Asi s toho, že som nič nejedla.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: