Vada rohovky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, byla jsem na vyšetření očí a zjistili mě "pelucidní marginální degeneraci rohovky". Chtěla jsem se zeptat, co to přesně znamená, a jestli se tato vada dá operovat. Dále jsem se chtěla zeptat, jestli je možné mít místo brýlí kontaktní čočky, mám do dálky pravé oko -4,0 Dp. osa 60, a na levé oko -1,25 Dp. osa 106. Děkuji za odpověď Herzánová M.

Odpověď odborníka:

Jde o vyklenutí periferní (okrajové) části rohovky, souvisí s vámi uvedenou oční vadou - vlastně v důsledku těchto změn na rohovce vada vzniká. Divím se, že vám oční lékař neřekl žádné podrobnosti, aktivně se jej zeptejte!. Léčba je někdy možná /transplantace rohovky, speciální operační metody se zkratkou ICRS a CCL - jsou to metody zpevňování a úprav oční rohovky/ a někdy ne - podle rozsahu a tíže postižení rohovky. Na to by vám měl právě odpovědět váš oční lékař, stejně jako by měl odpovědět na možnost (u vás) záměny brýlí za konktaktní čočky, obecně by ale tvrdé kontaktní čočky u tohoto onemocnění v úvahu přicházely. Pokud byste chtěla ještě další a vysoce odborný názor na vaši situaci, musíte být vyšetřena podrobněji, a proto bych doporučila, abyste se obrátila na některou oční kliniku ve vašem okolí /jsou stání a soukromé/ na konzultaci a tam by vám řekli možnosti řešení u vaší osoby. Soukromé kliniky ale většinou nejsou "na pojištovnu", zákroky se musí platit, ale lze udělat předem cenové kalkulace (budete přesně seznámena s tím, kolik co stojí) a je možnost i ev. splátek, vše se zeptejte přímo tam. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Střeva
Články: Střeva
Starověký lékař Galén...
Crohnova nemoc: ohrožení pro dvojčata?
Články: Crohnova nemoc: ohrožení pro dvojčata?
Sice se nedá jednoznačně...
Trombóza kvůli antikoncepci? Velmi ojedinělá
Články: Trombóza kvůli antikoncepci? Velmi ojedinělá
Média se v současnosti plní...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Potraviny, které prospějí žilnímu systému
Články: Potraviny, které prospějí žilnímu systému
Žilní systém je síť cév...
Cesta k řídnutí kostí vede přes alkohol
Články: Cesta k řídnutí kostí vede přes alkohol
Vápník je základní živina...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x