Výtok z penisu

Dobrý den, cca před 3 týdny jsem zpozoroval z nenadání slabou (po vymáčknutí) průhlednou, nezapáchající kapičku z močové trubice. Tento problém je spojen ještě s jemným pálením v ústí močové trubice po vymočení (cca po 30s). Uvedenou kapičku cítím jen když jsem v klidu-při sedu v křesle, nebo při usínání. Kapku cítím jak pomalu postupuje močovou trubicí k žaludu, což je dosti nepříjemné. Poslední pohlavní sex byl asi 3týdny před mými problémy. S partnerkou jsme 1,5 roku, v tomto období nebyli žádné "úlety" z obou stran. Nemá žádné podobné problémy jako já. Krom uvedené bezbarvé nezapáchající kapičky a pálení ústí močové trubice nezaznamenávám žádné další potíže. Po pár dnech po zjištění jsem ihned zašel na urologii, kde jsem tento můj problém vysvětlil. Doktor okouk intimní místo a bez výtěru či odběru moči řekl, že to vypadá na zánět močové cesty. Předepsal mi na 10dní ANT CIPLOX 500 po 12ti hodinách, za 2-3 dny mé potíže přestali. Po 4 dních po vysazení ANT jsem šel na kontrolu, problém se sice vrátil, ale ne zas takové míře. Dnes je to asi 10dní od této kontroly a musím říct, že si připadám jak na začátku procesu, opět se to vrátilo do "starých" kolejí. Proč píši, víc hlav víc ví. Jedná se opravdu o zánět močových cest?? Z mého pohledu by asi bylo potřeba udělat test z moči či nějaký výtěr... Děkuji mnohokrát za odpověď, Ondřej

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Ondřeji. I mého pohledu by bylo vhodné provést vyšetření moči (biochemicky i kultivačně) a taky provést stěr z vyústění močové trubice- lze i u praktického lékaře. Taky je vhodné dovyšetřit krev serologicky na ureaplazmata a chlamýdie. Taky je vhodné, aby se nechala vyšetřit i Vaše partnerka u svého gynekologa. Infekce můžou mít i bezpříznakový průběh. Při pozitivitě nálezů u obou partnerů je pak nutné léčit oba partnery součastně.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
dotaz na léčbu | Od: Petr | 6.11.2014 09:52
Dobrý den, mám stejný problém který mě velmi trápí. Dvoje antibiotika mi nepomohly, stěry z močové trubice na všechno možné negativní, bakterie a zánět také nepotvrzen. Prosím o radu, jestli a jak jste nakonec problém vyléčil a čím byl způsoben. Předem děkuji za odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: