Zadržování vody v těle

Dobrý den, prosím o radu na můj problém, který se týká mého zadržování vody v těla. Trvá to již několik let, potom co jsem užívala hormonální prášky PRovera na injekce, na uprvavení menstruace. Doktorka mi řekla, že je to metabolismem.Otoky nebo problémy s ledvinama nemám,jen nafouklé břicho.Ikdyž piji hodně,třeba i před spaním, na toaletu nemusím vůbec. Je to časem horší,od 18 let, teď mi bude 34let. Kolikrát si někdo myslí,že jsem těhotná, už mi ani káva nezabírá.Děkuji za odpověď, zda to může být těmi prášky,předtím jsem problémy neměla, a zda by to šlo nějak upravit. Děkuji mnohokrát za odpověď. Marcela

Odpověď odborníka:

Dobrý den, účinek prášků užívaných před několika lety měl už dávno odeznít. Příčin "nafouklého břicha" je více - kvasinková střevní infekce, poruchy funkce štítné žlázy, ukládání tuku v oblasti břicha, porucha složení střevní mikroflóry, nedostatek vlákniny v potravě (pak nepomůže, že pijete hodně tekutin; pozn. pokud po vypití hodně tekutin nemusíte se jít vyčurat, tak těch tekutin ve skutečnosti hodně nepijete - to by se jejich přebytek projevil v podobě častějšího močení).

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: