Zánět šlachy bicepsu

Dobrý den, prosím o odpověď ohledně dlouhé šlachy bicepsu: po přetížení/cvičení byl akutní zánět a bolestivost několik dní a nocí (ledoval jsem a mazal protizánětlivou mastí), následovalo lehké zklidnění a objednal jsem se k ortopedovi. Na vyšetření jsem se dostal za čtyři týdny, kdy jsem držel biceps v klidu - bez námahy. Ortoped pak provedl vyšetření - různé kroužení paží, pak řekl zatněte biceps a zkuste mě přetáhnout - nic nebolelo. Závěr ortopdeda - vy si bolest jen namlouváte. Šel jsem domů, že jsem zdravý, druhý den jsem lehce zacvičil 3 série s lehkou váhou a večer jsem bolestí nespal. Po dalším vyšetření si ortoped do mojí karty udělal poznámku pro simulanta a že se moc pozoruji. A šlacha po delší námaze zase bolí. Nevíte, co by to mohlo být? Děkuji Jirásek

Odpověď odborníka:

Dobrý den, to, že potíže cca po 4 týdnech končetiny v klidu pominuly je typické. Důležité však je si uvědomit, že když bolest pominula, je třeba začít s rehabilitací nebo s velmi pomalým a šetrným rozcvičováním. Teprve po dalších třech týdnech je vhodné postupně začít zvyšovat zátěž. Zánět dlouhé šlachy bicepsu totiž velmi "rád" recidivuje (vrací se), zvláště když se začne s trénikem bez rozcvičení. Dokonce může dojít k takovému poškození šlachy při opakovaných zánětech, až šlacha praskne. A pokud by se potíže opakovaly často, je nutná někdy i operace. Určitě je na místě opět nyní přestat cvičit a opět se obrátit se znovu na lékaře.

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest bicepsu | Od: Libor Kudlička | 16.12.2009 19:26
Dobrý den, mám podobný problém s bicepsem jak je uvedeno ve výše uvedeném článku. Po cvičení mě začne pálit biceps levé paže, cítím v paži impuls srdce..Bolest většinou ustane po delším odpočinku cca 2-4 dní, pak je po cvičení 14 klid a poté se bolest vrací opětovně. Přitom si nemyslím,že bych biceps nadmíru přetěžoval, ale nejspíš asi jo a s tím vědomím, že mě nic nebolí, roste v tréninku i nasazení. ZTento problém už mám několik let a nevímsi s tí rady, cvičit přestat nechci. Libor 31let.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: