Zbarvení oka po úraze

Dobrý den, Asi před měsícem jsem byl napaden neznámými lidmi. Bylo na mě skočeno zezadu a já narazil především pravou částí hlavy do patníku na zem. Chvíli mi lehce krvácelo z čela a narazil jsem se i špatně do pravého oka. Na pohotovosti ten večer mi řekli, že je vše v pořádku, že akorát si mám ledovat vzniklý monokl(víčko+oblast pod okem) na pravém oku. Za přibližně dva týdny se monokl ztratil, avšak během tohoto období jsem zaznamenal střevní virózu a plival krev v hlenech. Přikládal jsem to tomu, že se dostává pryč sražená krev. Plivání a střevní viróza odezněly a za přibližně 2 a půl týdne jsem opět onemocněl. Zasáhlo mě trochu větší nachlazení (klasicky rýma+kašel) a asi po 2 dnech se mi začlo zbarvovat ono před měsícem poraněné oko lehce do hněda a zabralo tuto barvu všude tam, kde jsem měl před tím monokl.Při kýchaní se občas vyrojil tuhý krvavý snopel (avšak celkem malá část).A asi třikrát jsem si zase i plivnul určitou část krve v hlenu. Může to být zapřičiněné častým smrkáním nebo tím zraněním před měsícem ? Doktora běžně při nemocích nenavštěvuji a léčím se sám, ale v tomto případě by mě zajímal váš názor o co by mohlo jít,zda navštívit přeci jen lékaře apod. Děkuji za odpověď !

Odpověď odborníka:

Střevní virosa nemá s úrazem podle vašeho popisu nic společného, ale smrkání , kde se objevuje krev může mít souvislost. Je třeba provést bez odkladu kontrolní vyšetření u lékaře, rtg snímek lbi a spodiny lebeční a zhodnocení stavu i neurologicky.. Pokud by se při smrkání objevila krev a pípadný t.zv. hlen mohlo by se jednat o poraanění i tvrdé pleny mozkové. Ale bez vyšetření je to jen opravdu podezření.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Henochova–Schönleinova purpura
Články: Henochova–Schönleinova purpura
Henochova-Schönleinova...
Hysteroskopie
Články: Hysteroskopie
Hysteroskopie je...
Zkraťte si léčbu bronchitidy přírodním způsobem
Články: Zkraťte si léčbu bronchitidy přírodním způsobem
Znáte to, stačí pár...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Jód musí být v rovnováze: nadbytek i nedostatek škodí
Články: Jód musí být v rovnováze: nadbytek i nedostatek škodí
Člověk potřebuje jód k...
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x