Zbarvení zubů u miminek

Dobrý den, mám dotaz. Moje devítiměsíční holčička měla po narození atrézii jícnu, byla hned operovaná, od té doby dostává kapsličky s vápníkem a fosforem, měla sice spoustu antibiotik, jelikož po operaci dostala multifunkční orgánové selhání a díky tomu měla i hemofagocitární syndrom. Dnes je jich vše ok, ale jak jí začaly lézt zoubky, tak je má zbarvené bílo-žluto-zeleně a nevíme proč. Podle doktorů nedostávala antibiotika, která by to způsobovala a jiná paní doktorka nám řekla, že to bude nejspíš od toho vápníku, že jsou mineralizovaný. Chci se proto zeptat, jestli by to mohlo být opravdu tím a jestli ano, tak když už jsme teď ty kapsličky vysadily, jestli je opět bude mít bílé nebo zůstanou takhle. A taky jestli by byli nějaké křehčí nebo tak něco, když by byly mineralizované. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Martino, k posouzení bychom potřebovali seznam antibiotik a jiných léků, které dostávala. Předpokládám, že paní doktorka vyloučila tetracykliny (ty jsou známé poškozováním zubů). Stejný problém můžou ale způsobovat jiné léky. Vápník ani fosfor růstu zubů nevadí, naopak, vápník je velmi důležitý. Příčina bude jinde. Je ale možné, že u druhých zoubků tento problém nebude - záleží, jestli léky byly užívány v době, kdy se zakládaly i druhé zuby. Hezký den.

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x