Zlomená kostrč.

Dobrý. Písal som vám predvčerom ale nejako sa neodoslali obrázky RTG tak vám ich prikladám teraz . Mňa strašne bolí ta spodná nalomená časť smerujúca dovnútra. Predchádzajúca správa: Dobrý deň . Pred troma rokmi som mal nešťastný úraz. Dostal som jednotku z angličtiny a od radosti som vyskočil. V tom ale prišiel spolužiak a zozadu ma kopol do zadku ( v tom momente keď som ja dopadal na zem). Počul som prasknutie. Prišiel som domov , mal som to trochu fialové ale neriešil som to . Tri roky už prešli od tohoto incidentu a stále ma tá kostrč bolí. Cítim akoby bola zanutá priveľmi dovnútra a vadí mi najmä pri sedení . Je to bolesť ktorá ma strašne obmedzuje. Už po takých piatich minútach sa prejaví bolesť. Väčsinou sa snažim sedieť len na stehnách ale tú kostrč stále cítim . Dnes som bol na RTG , prikladám snímok . Je možné na ňom vidieť že to bolo zomené ? Prosím o radu a aj možnostiach ako to napraviť.Dala by sa tá kostč zlomiť a znovu posunúť na správne miesto? Ďakujem veľmi pekne . Som inak študent na vysokej škole a presedieť 2 hodiny na prednáške je pre mňa utrpenie . Okrem toho aktívne športujem a hlavne plávem . Nikdy som s kostrčou nemal problém až od toho incidentu.

Odpověď odborníka:

Na první pohles se zdá, že se o zlomeninu nejedná. Musíte ale prominout, snímek je přes internet velmi málo vypovídající a nelze jednozančně odpovědět. Doporučuji zhotovit nový snjímek případně i CT pokud bude potřeba a snímky všechny zhodnotit. Obraťte se na místo, kde jste byl původně vyšetřen. Jinak platí to, co jsem napsal při předcházející odpovědi.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Ucpané dutiny Už 5.den mám ucpaný nos, bez rýmy a když, tak jen vtrochu vodová...
  • Nejsem dost vlhká Chtěla bych se zeptat. Když chci spát se svým přítelem, tak...
  • Darování plazmy Chtěl bych se zeptat ohledně dárcovství plazmy. Poslední dobou...
  • Krvácení do mozku Všude se dočítám, že podcenění příznaků krvácení do mozku a...
  • Zaléhání uší Už asi rok mě při fyzické námaze (jízda na kole, aerobik) trápí...
  • Marihuana Chtěl bych se zeptat. Užívám marihuanu skoro každý den, můžu z toho...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x