Zvracení a zimnice po požití malého množství alkoholu

Dobrý den.je mi 33 let, Chtěl jsem poprosit o radu. Poprvé se mi to stalo asi před rokem a půl.Šel jsem si sednout se známíma do restaurace,a v časovém období asi tak čtyř hodin,jsem vypil dvě až tři piva.V tak velkém časovém rozestupu jsem alkohol ani necítil.Po příchodu domů jsem pocitoval slabou nevolnost.Šel jsem spát,ale asi po dvou hodinách jsem pocítil prudce rostoucí nevolnost.Stále jsem zvracel,i když už v podstatě nebylo co!Měl jsem velkou zimnici,přitom jsem se strašně potil.Stav prudké nevolnosti rapidně rostl,když jsem se zakryl,a přestala zimnice.Jakmile jsem se odkryl,efekt se obrátil.Nevolnost ustoupila,ale zimnice a pocení začalo.Cítil jsem se jako při vysoké horečce.Napůl vnímal a napůl mimo.Toto trvalo až do osmi rána.myslel jsem že to bylo z jídla,nebo něco.Poté se mi to ale stalo ještě dvakrát,se stejným průběhem.Jen to bylo po víně.Nikdy jsem na nic podobného netrpěl.Alkohol jsem pil jen příležitostně,ale ani větší množství tvrdého mi nedělalo problémy .Když jsem byl u lékaře hned po potížích,nechal mě vyšetřit v nemocnici.udělali mi kompletní krevní obraz,echo,ekg,vše bylo v naprostém pořádku.Krevní obraz perfektní,echo vše jasně ostré hrany??(nevím jestli to dobře píšu.)V cíly mi odborný lékař řekl s úsměvem,že pokud mi alkohol nedělá dobře,at ho nepiju.Že mě to neohrožuje na životě,a jiné vyšetření mi dělat nebude.Připadal jsem si jako totální vůl,alkoholik a hypochondr v jednom.Takže pokud mi poradíte že mám opět navštívi specialistu,neudělám to.Prosím o váš názor,jestli je můj problém opravdu takovou raritou. Díky moc.

Odpověď odborníka:

Vážený pane Jiří, z Vašeho dotazu nevyplývá dostatek informací, na jejichž základě by bylo možné spolehlivě určit příčinu Vámi uvedených obtíží. Pokud máte podezření, že vyvolávající příčina Vašich obtíží je konzumace alkoholu, doporučuji Vám domluvit se na dalším vyšetřovacím postupu s gastroenterologem nebo hepatologem. Bez doplňujících vyšetření Vám spolehlivou odpověď solidní lékař není schopen poskytnout. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
-50 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Zimnice po alkoholu | Od: Veronika | 3.7.2014 18:28
Mám stejný problém. Během posledního půl roku se mi tyhle příznaky objevily už 8krát. Úplně stejný průběh, jako u Vás. Ještě k tomu mě u této zimnice hodně bolí kyčle. Je to těžko snesitelná bolest. Několikrát z toho se mi to stalo po víně ( 1 dcl - 2dcl), přišla jsem domů...cítila jsem se dobře, opilost vůbec žádná. V noci jsem se vzbudila a naměřila jsem si teplotu 38 stupňů. Zimnice trvala 3 hodiny, usnula jsem poté, co mi začal působit brufen. Ráno nebylo po nevolnosti ani památky. Pořád váhám, jestli s tím mám jít k lékaři. Přesně jak říkáte, jít k doktorovi s tím, že mi alkohol nedělá dobře mi nepřijde úplně v pořádku. Párkrát se mi to už ale stalo i bez požití alkoholu.
Pokud byste se dozvěděl něco víc, budu ráda za informace.
reagovat
re:Zimnice po alkoholu | Od: Eva | 21.3.2015 06:32
Můj manžel má to samé, celý život pil opravdu jen příležitostněa náhle po vypití sklenky piva nebo vína, přijde záchvat tak půl hodinový, velká zimnice(je úplně mimo) teplota kolem 40 stupňů , po té pocení a usne úplně unaven . U doktorky mu dělali pouze krev a ta dopadla v pořádku a jiné vyšetření nepovažovala za nutné.
reagovat
re:re:Zimnice po alkoholu | Od: Pivař | 1.4.2015 10:59
Taky mi někdy stačí vypít malé lahvové pivo a během pár hodin se dostaví masivní zimnice. Před dvěma lety jsem byl na vyšetření kde mi vzali 7 ampulí krve a na nic zvláštního nepřišli.
Zatím se alespoň zkouším vyhýbat pivům z kterých jsem už zimnici měl (všechny speciály od Lobkowicze a pardubický Porter). Víno skoro nepiji a z tvrdého alkoholu se mi to zatím nepřihodilo, ten mi ale zase vadí na žaludek.
Zajímavé, že se mi to zatím nepřihodilo, když párkrát do roka zajdu na několik točených.
reagovat
re:re:re:Zimnice po alkoholu | Od: Katka | 6.5.2015 14:07
Jsem na tom úplně stejně. Začalo to asi před 3
lety a od té doby mi i malé množství alkoholu
vyvolává zimnici, bolesti břicha a nepřiměřené
zvracení. Teplotu jsem si během těchto stavů
nikdy neměřila. Každopádně jsem vždycky úplně
mimo, zvracím většinou celý den a neudržím v
sobě ani trochu vody. Několikrát jsem byla tak
vyřízená, že mě chtěl přítel vést na pohotovost.
Ale z návštěvy doktora mám stejný pocit jako vy
všichni. Dovedu si představit jeho odpověď:
"Když Vám alkohol nedělá dobře, tak ho nepijte"
:)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: