Oxyuriasis
Dobrý deň zistili sa u mňa mrle. Doktor mi predpísal vermox. Liečime sa celá rodina. Užila.som dávku na 3 dni. Problém je v tom že s priateľom sme mali pohlavný styk( po uzitych dávkach) ale penisom sa mi dotkol zadku a potom sme pokračovali normálne. Ja sa chcem spýtať či sa náhodou nemohlo stať žeby sa vajíčka tých mrl dostali jemu na penis a keď sa dotkol penisom môjho zadku tak následne preniesť mne do pošvy? Veľmi nepríjemná otazka ale ďakujem za odpoveď. Sem tam pociťujem ešte jemne občasné svrbenie. Samozrejme som sa následne aj poriadne osprchovala.
MUDr. Marie Vaňačová
Specializace: Praktické lékařství Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře pro dospělé, Tábor
Dobrý den,
předpokládám,dle Vašeho popisu,že mrle jsou roupy,latinsky Enterobius vermicularis. Parazit žije v lidském tlustém střevě ,zejména u dětí . Onemocnění může probíhat zcela bezpříznakově nebo se projevit neurčitými zažívacími potížemi a svěděním v oblasti konečníku, zejména po zahřátí .Šíří se fekálně-orální cestou- tj.z oblasti konečníku do dutiny ústní. V léčbě jsou důležité dvě věci: zvýšená , důsledná hygiena a přeléčení celé rodiny .Oboje jste provedli správně.
S pozdravem M.V.
MUDr. Jana Moravcová
Specializace: Vnitřní lékařství Pracoviště: Nemocnice na Bulovce, klinika infekčních, parazitních a tropických nemocíPokud jste uskutečnili pohlavní styk po dobrání léků, pravděpodobnost přenosu nákazy roupem vámi uvedeným způsobem je minimální.