#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Není astma jako astma - online poradna

Astma

Plíce, dýchání Jana 15.5.2020

Dobrý den pane doktore, již od mládí mívám sezónní alergii na pyl, která se projevuje kýcháním, svěděním nosu a očí. Letos se mi k tomu přibyl tlak na hrudi s mírnou dušností. Chtěla bych se zeptat, jestli se i tak může projevovat astma. Nekašlu, nesípám a v noci je mi líp. Tlak na hrudi, pocit podráždění... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, ano, takto se astma projevovat může. Taktéž stres je častým spouštěčem astmatických potíží,... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Tomas 15.5.2020

Dobrý den, mám astma, které mě moc neomezuje, jen při sportu se zadýchávám. Je možné, že při sexu ztratím erekci, když se trochu zadýchám? s pozdravem T.O. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, poruchy erekce většinou s astmatem nesouvisí a to zejména pokud Vám nečiní klinické potíže... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Jiri 14.5.2020

Dobrý den pane doktore. Před 10 lety mi diagnostikovali astma bronchiale. V té době jsem měl dlouhodobě kašel a problém s dýcháním po ježdění na bezkach. Navstivil jsem několik lékařu a jejich názor na diagnózu nebyl jednotný. Otázka zní: mám předepsán symbicort 2x denně. Měl jsem období cca 1 roku,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, u astmatu je běžné, že jsou přítomna období bez jakýchkoli potíží. Bez znalostí výsledků... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Sabina 14.5.2020

Dobrý den, již dva měsíce se potýkám s dýchacími potížemi.Asi před skoro třemi měsíci mě bolelo v krku to trvalo tři týdny výtěry u obvodního lékaře v pořádku. Na dva dny to přestalo a začali dýchací potíže byla jsem od té doby pětkrát na pohotovosti vždy saturace v pořádku,EKG také v pořádku. Mám astma... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil nejen pneumo/alergologické vyšetření, ale i vyšetření internistou/revmatologem.... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Zuzana 14.5.2020

Po sekání trávy, kdy byl špatně připevněný koš na sběr trávy, hodně trávy a prachu unikalo, jsem začala kašlat a měla jsem tíživý pocit na hrudi. Vzala jsem si xyzal, který užívám na jaře na pilovou alergii. Pak jsem začala kašlat také, když jsem se trochu rozrušila. Kašlala jsem napravidelně asi 14... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, dle popsaných příznaků se může jednat jak o astma, tak i například o přímé podrždění vdechováním... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Lucie 13.5.2020

Dobrý den, Dnes jsem byla u lékaře, kde mi bylo sděleno, že mám astma. Nicméně od jiného lékaře v závěrečném hodnocení ze spirometrie mi po mém laickém prostudování diagnóza seděla spíše na CHOPN. Chtěla bych se zeptat, zdali se mám bát CHOPN anebo věřit lékaři, že je to astma (viz lékařská zpráva... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, dle přiložené spirometrie je obstrukční ventilační porucha reverzibilní tj jedná se skutečně... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Hana 12.5.2020

Dobrý den, cca 15 let se potýkám s atopií, někdy se zhorší ekzém, někdy astma. Ale astmatický záchvat jako takový jsem nikdy neměla. Beru Desloratadin + Combair 200(dříve jen 100, to už nemělo efekt). Dříve mi psali i Ventolin, ale ten si myslím nepotřebuji. Od podzimu do jara průběžně od dětí chytám... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pro posílení imunity pro sebe můžete nejvíce udělat zdravým životním stylem a dostatkem fyzické... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Lucie 12.5.2020

Zdravím, jsem žena, 20 let, v dětství jsem často trpěla na problémy s průduškami, v 17 letech mi byla zjištěna lehká nedomykavost chlopně a před pár měsíci mi zjistili leidenskou mutaci . Už delší dobu mě trápí potíže s dýcháním. Pociťuji dušnost při nádechu, stále jsem hrozně unavená, při námaze se... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, v případě dušnosti a kašle bych doporučil pneumologické vyšetření. Přeji příjemný den Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Lukáš 12.5.2020

Dobrý den, 38 let, muž. V cca 13ti letech jsem trpěl na pozátěžové astma,kdy jsem zhruba hodinu po větší fyzické zátěži sípal a kašlal. Poté po pubertě odeznělo. Nyní mám FeNo kolem 33, spirometrie OK, na astma nic neberu, problémy s dýcháním nemám, ale mám atrofickou sliznici hltanu a trpím zvýšenou... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud máte v pořádku spirometrii a neprojevují se u Vás příznaky, tak astma je dle mezinárodních... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Eva 10.5.2020

Dobrý den, Syn trpí dráždivým kašlem, který je většinou nejhorší v noci. Jak mu můžu od kašle ulevit? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, dráždivý kašel v nočních hodinách je jedním z nejčastějších příznaků astmatu a proto Vám... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Zdeňka 10.5.2020

Barronová ligace-Dobrý den,před 7 dny jsem byla na této metodě,druhý den ukrutné bolesti,mdloby,puls 52,TK 111/65 a nyní stále tlak na stolici a zatím žádné krvácení a nevím zda už došlo k odchodu zaškrcené tkáně.Pan doktor řekl,že za 2 dny odpadne a bude krvácet.Mám znovu k proctologovi anebo počkat?Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, děkuji za dotaz, ale bohužel je zcela mimo moji kvalifikaci (pneumologie, respirační onemocnění).... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Eva 10.5.2020

Dobrý den, cca 20 let mám sezonní astma. V sezoně beru Symbicort 2x2 vdechy. V prosinci 2019 mi na kontrole na alergologii dělali i oxymetrii, kdy vyšlo 92%. Při další kontrole chtějí udělat FENO. Na alergologii dopručili Symbicort celoročně. V únoru jsem byla na drobném operačním zákroku a po zákroku... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, měření saturace krve kyslíkem pulsním oxymetrem je orientační vyšetření. Snížení hodnot může... Celá odpověď

Astma bronchiale

Plíce, dýchání Ludmila 8.5.2020

DOBRY DEN,CHODIM K PLICNIMU LEKARI PRAVIDELNE,PODLE NEJ JSEM ASTMATIK A CHOPN,JEHO DIAGNOZA-ST.P .AK.TRACHEOBRONCHITIDE+CHOPN 2 B ST.P.AK.EX.S OVERLAP ASTHHMATEM DLE TESTU BDT.+FENOTYP FREKVENTNI EXTRACERBACE,NORMALNI HLADINA AATD,BEZ BEZ LABORATORNI ATOPIE, ACOS SY,CAT SCORE27,,BERU NA TLAK VALSA COMBI... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud dotaz chápu správně, ptáte se co pro Vás znamená diagnóza chronické obstrukční plicní... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Martina 8.5.2020

Dobrý den, na základě metacholinového zátěžového testu mi bylo zjištěno mírné astma(u 4.dávky metacholinu se mi zhoršila spirometrie na 70% a test byl ukončen). Dostala jsem Symbicort 100/6 turbhaler k aplikace 2x denně 1 dávku. Po něm jsem celý den kašlala a bušilo mi srdce, byl mi tedy vysazen a nemám... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, bohužel bez dalších údajů o Vašem zdravotním stavu nejsem schopen se k léčbě vyjádřit. Všeobecně... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Gabriela 8.5.2020

Dobrý den, před třemi lety jsem prodělala zápal plic, který byl ale rozeznán až po 3 týdnech. Všeobecný lékař mi předepsal po cca. týdenních bolestech a horečkách ATB na 7 dní, která nezabrala. Až po kontrole jsem byla odeslána na plicní odd., kde zjistili zápal plic a předepsali na další 3 týdny AMOKSIKLAV. V... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, popisované příznaky mohou souviset s astma bronchiale. Určitě je vhodné vyšetření na plicním... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Petr 8.5.2020

Jak hodně je vážný suchý kašel spojený s hypertenzí? Mívám často tyto záchvaty. Během zachvatu jsem na chvíli mimo. S čeho to můžu mít? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, suchý kašel doprovází celou řadu onemocnění a bohužel na základě takto stručných údajů se... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Alena 8.5.2020

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi pneumonií a rakovinou plic ? Myslím, zda to ukazují nějaké hodnoty v krvi a moči a nebo jen rtg ? Děkuji Alena Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pneumonie je infekční, zánětlivé onemocnění plic, které se ve většině případů podaří vyléčit.... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání vlastimil 8.5.2020

Dobrý den mám jen dotaz nevím jak se astma projevuje ale už asi 2 roky se mi špatně dýchá a jak jsem se více námahově vyčerpal a zadýchal tak to ve mne vyvolává až ke zvracení můj lékař mne poslal ke Kardiologovy prošel jsem spoustou vyšetření nikde nic nezjistili ani na plicním ani na zátěžovém testu... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, astma bronchiale se projevuje nejčastěji dušností, kašlem a pískáním na průduškách/hrudi.... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Jitka 8.5.2020

Jsem astmatik, dle plicního lékaře mám CHOP a 2x za rok mívám zápal plic. Na konci roku mi po vyléčení našli pneumokoka a tak po dobrání antb. jsem se nechala na něj očkovat. Na epidemii jsem se připravila enzymatickou terapií-Wobenzin a užívala vitaminy přírodní i syntetické. Začátkem března jsem začala... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Popisované příznaky jsou typické pro všechna virová onemocnění. Vzhledem k negativitě stěru SARS-CoV-2,... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Regina 8.5.2020

Vážený pane doktore, již od dětstva jsem mívala problémy s dechem při sportu, případně jako 20tiletá problémy s nádychem i v klidovém stavu. Na alergii jsem byla testována několikrá- vždy negatívně, plíce čisté bez pat.změn,poslední vyšetření jsem absolvovala v březnu minulý roku... poslední test na... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, podle toho, co popisujete jste byla vyšetřena zcela komplexně a opakovaně. Astma bronchiale... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání CCC001 7.5.2020

Dobré ráno, obracím se na Vás s dotazem. Jako dítě jsem měla astma (jezdila jsem pravidelně na do lázní a pobyty k moři). Během dospívání jsem začala sportovat - plavání, cyklistika. Astma se úplně odmlčelo a nyní už cca 6 let nechodím na alergologii a žádné léky neberu. Nyní jsem v 1. trimestru těhotenství... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud jste v dětství trpěla astma bronchiale a nyní v rámci těhotenství pociťujete stejné... Celá odpověď

Astma

Plíce, dýchání Kamila 7.5.2020

Dobrý den, mám dotaz dítě léčené na astma bronchiale může od 25.5 nastoupit do školy . Patří do rizikové skupiny? Momentálně nemáme žádném potíže 3 měsíce uživáme Montelukast při zhoršení foukáme Ecobec. Nyní máme pauzu neužíváme žádné léky . Většinou bývají nemocní v zimním období. Děkuji za... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Váš dotaz patrně souvisí s onemocněním COVID-19. Děti všeobecně nejsou považváni za rizikovou... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#