Potrat
Dobry den, chtela bych se zeptat do jakeho mesice tehotenstvi je mozny umely potrat. Dekuji Zobrazit více
Dobrý den, interrupce - umělé přerušení těhotenství- je možný do 3. měsíce, spíše je počítáno na týdny,... Celá odpověď
Výtok z pochvy
Chtěla bych se zeptat, už asi 2 měsíce mám takový žlutý výtok a předtím sem to nikdy nemývala (za den toho mám celkem hodně), myslíte ,že je to nějaká infekce např. z nechráněného pohl. styku nebo z nějakého nachlazení, nebo mám počkat až to přejde? Děkuju. Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Může jít o chronickou infekci z pohlavního styku - od celkem běžné kvasinky až po kapavku, takže by bylo... Celá odpověď
Pupínky (vyrážka na ruce)
Dobrý dne dnes ráno se mi na ruce objevila vyrážka (foto). Mohl bych se zeptat co to je? Děkuji Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Může jít o akutní alergickou reakci, ale také počínající neštovice, pokud se bude nález rozšiřovat, určitě... Celá odpověď
Citliva prsa
Dobrý den mam dotaz. Asi před týdnem jsem měla menstruaci a jako vždy mě před ní bolela prsa na dotek. Menstruaci jsem mela asi 2,5 dne a pak nic a bolest prsou nepřestala mam je pořád citlivá na dotek nevite čím by to mohlo být ?Děkuji za odpověd Tereza Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Terezko, udělejte si těhotenský test, mohla byste být těhotná. Pokud užíváte hormonální... Celá odpověď
Bolest břicha nad pupkem
Dobrý den, Už delsi dobu pocituji neprijemnou bolest v oblasti bricha nad pupkem. Vzdycky necekane prijde, bricho boli cca pul dne a pak proste zmizi. Dost casto mam i prujem. Dnes vecer ale byla bolest opravdu silna, probudila me asi 5x ze spani, dokonce sem i zvracela a mela jsem strasne navaly horka... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená slečno Andreo, obtíže v oblasti trávicího ústrojí jsou doménou gastroenterologů. Doporučuji Vám... Celá odpověď
Bily hrudkovity vytok,ruzovy vytok
Dobry den pain doktorko, mam dotaz. Pred 2 dni se mi objevil bily hrudkovity vytok - vse naznacovalo,ze se jedna o mykozu,ktera byla u me lecena minuly rok. Chtela jsem si koupit leky z lekarny,ale po dvou dnech se mi objevil lehce naruzovely vytok. Muze se porad jednat o mykozu a nebo by to mohl byt... Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Heleno, jistě se jedná o vaginální zánět, který s největší pravděpodobností způsobily... Celá odpověď
Slzení očí-4.měsíční miminko
Dobrý den, mám syna-4měsíce, od porodu měl zánět očí, od pediatričky jsme dostali oftalmo kapky i mastičku(nemasírovali jsme kanálky, neřekla nám o tom), tak jsme aplikovali, jak nám řekla, ale syn měl stále zánět, asi v 6-ti týdnech jsme šli na oční, kde nám paní doktorka předepsala floxal a dala nám... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, slzavé očičko může být v důsledku rýmy. Ačkoli chápu Váš negativní postoj k provedení... Celá odpověď
Vysvětlení lékařské zprávy - stenoza
Dobrý den, potřeboval bych vysvětlit, jak jsem na tom se srdcem, jedna paní doktorka mi sdělila, že musím okamžitě na operaci chlopně, druhý pan doktor mi sdělil, že to není akutní a že mám chodit na kontroly echa a uvidíme, jak se to bude vyvýjet. Proto se chci zeptat co si o tom myslíte Vy. V příloze... Zobrazit více
Dobrý den, pane Františku. U problému se srdeční chlopní, který byl u Vás zjištěn, by rozhodně mělo být... Celá odpověď
Bolest a pálení očí
Dobrý den, již půl roku mám problémy s očima. Vždy, když se podívám na oblohu, začnou mě píchat a bolet oči, mám před očima mžitky, smítka a nitky. Oči mě často bolí i celý den. Nemohu se podívat ani z okna, aniž by se mi toto nestalo. Mžitky a tyto problémy mám ale jen když se dívám do přirozeného světla,... Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, ony mžitky a nitky jsou benigní sklivcové zákalky a na světlém pozadí se projeví výrazněji.... Celá odpověď
Hladina serotoninu a antidepresiva
Dobrý den, velice stručně bych se rád zeptal. Beru antidepresiva Apo-moclob 300 mg (Aurorix), nyní zvýšenou dávku 600 mg denně (tedy 2 tablety denně) Někde na internetu jsem četl, že logicky, když chybí v mozku serotonin, projeví se depresí. Naopak když je v mozku přebytek serotoninu, mohou vzniknout... Zobrazit více
Dobrý den, nebojte se a léky určitě užívejte dál. Lékař dobře ví co a jak dávkovat, věřte mu. Léky pouze... Celá odpověď
Laboratorní hodnoty
Při vyšetřní na pohotovosti mi naměřili u HTC 39,1. Při tom se všude uvedeníé hodnoty pohybují Ženy: 18 - 110 let 0,330-0,470 .podle lékaře jsem měla vše v pořádku. je to možné? Děkuji V. Zobrazit více
Dobrý den, je možné, že daná laboratoř má změnu v desetinné čárce - vždy záleží na uvedených referenčních... Celá odpověď
Varikokéla oboustraná
Dobrý den, mám oboustranou varikokelu již řadu let. Na urologii již docází. Chci ze zeptat jestli do budoucna mohou varikokeli ovlivnit erekci či ejakulaci. Momentálně mě pobolívají třísla a podbřišek. Můž e to být vlivem zvětšujících se varikokel. Někdy mám i tlak v pravém varleti a po promačkání se... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, příznak mohou být od vyrikokély. Určitě byste měl onemocnění řešit, pokud plánujete potomstvo.... Celá odpověď
Problémy s močovým měchýřem
Dobrý den, od července mám problém. Nejdříve to byla bolest během močení, pak po domočování a po močení i jen tak během dne v oblasti močového měchýře. V červenci jsem byla odvezena na pohotovost, kde mi dali ciphin 500, po týdnu se vše zhoršilo a nasadili mi zinnat. Zinnat mi bohužel nedělal dobře a... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, pokud potíže vycházejí opravdu z močového ústrojí, tak by byly vhodné léky působící symptomaticky... Celá odpověď
Bolest okostnice
Dobrý den, pane doktore, mám dotaz. Po roce jsem znovu začala s atletikou a po týdnu mě začaly bolet holeně z vnitřní strany, myslím si, že jde o okostnice. Vždy na začátku tréninku bolí, pak bolí vždy jen po doběhu a pokud zrovna neběžím, při běhu už postupem tréninku ne. Při chůzi nebolí, bolí jen... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Většinou se jedná o předozovaný trenink a úponové bolesti svalů a šlach, entezopatii nebo tendinozu. Nicméně... Celá odpověď
Stitna zlaza odbery
Dobry den chtela jsem optat zda odbery krve na stitnou zlazu zahrnuji i jaterni testy ,nebo zda si o ne musim zazadat ,dekuji Zobrazit více
Milá Michaelo, při vyšetření hormonů štítné žlázy se jaterní testy běžně nedělají. Celá odpověď
Stálá bolest v bedrech do nohy
dobrý den.Pane doktore, chtéla jsem se zeptat ohledně bolestí v bederní páteři k teré mě vystřelují do nohou až za kotník. Výsledky mého vyšetření je: zesílený žlutý vaz, 3mm dors. protruse disku L4-5, a středně těžká spondylarthrosa. nevím jak si pomoci abych neměla stále takové bolesti. Dost mě to... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Správné by bylo dokončit vyšetření na ortopedii a neurologii, pokud jsou bolesti, léčba se ambulantně... Celá odpověď
Bolest pod žebry na pravé straně
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat , asi 14dnů mě bolí na pravé straně břicha pod žebry. Na operaci žlučníku jsem byla asi před 4 lety. Dosud jsem žádné výrazné problémy neměla. Dost mě to tam tlačí ,hlavně když sedím nebo když si lehnu na pravý bok,což moc nejde. Zajímalo by mě jestli to může být stresem,... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Hano, doporučuji vám návštěvu praktického lékaře a provedení základních krevních rozborů a sonografie... Celá odpověď
Štítná žláza a otěhotnění
Dobrý den Paní doktorko,mám dotaz ohledně otěhotnění a snížené funkci štítné žlázy.Je mi 22 let a s přítelem jsme se začli snažit asi před půl rokem o miminko,já se léčím se štítnou žlázou už od 18 let,beru 1 x ráno letrox a naposledy sem u paní doktorky byla asi před tím půl rokem a říkala jsem,že bych... Zobrazit více
Milá Jano, to, že se Vám zatím nepodařilo otěhotnět "na první pokus" je úplně normální. A bude úplně... Celá odpověď
Interupce a revize
Dobrý den, 15.9.jsem byla na interupci v 7 týdnu, na kontrole zjištěny zbytky o velikosti 13x9mm, následovala revize 26.9. Nasazeny antibiotika Augmentin na 14 dní na zánět, 7.10 je dobírám. Opět na kontrole drobné zbytky v děloze. Od té doby mám bolesti, ne nijak velké, občasné křeče do stehen, píchání... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Mohl by to být přetrvávající zánět,záleží na ultrazvuku jak velké jsou ony zbytky a také je potřeba laboratoř... Celá odpověď
ATB Sumamed a Ciplox 500. Rýma, kašel, teplota
Dobrý den, Minulý týden jsem měl teploty, silný kašel a rýmu. Měl jsem podezření na streptokoka protože ho měla přítelkyně tak jsem si zašel k doktorovi, aby mi udělal výtěr. Rovnou mi předepsal ATB Sumamed. Ty jsem dobral. Dnes jsem byl pro výsledky a byly negativní,pan doktor mi ale předepsal další... Zobrazit více
Obecně - při nedostatečném účinku jednoho antibiotika je někdy třeba volit jiný preparát. Sumamed patří... Celá odpověď
Tehotenstvi po zamlklem potratu
Dobry den. Je mi 31 let a pred 15 mesici jsem poprve rodila akutnim cis rezem pro nepostupujici porod. Nyni jsem byla znova tehotna ale pred 14 dny mi bylo v 10 tt tehhotenstvi zkonceno pro nevyvijejici se plod. Lekar mi doporucil pred dalsim tehotestvim pockat 3 mesice. Slysela jsem ale ze v tech prvnich... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Procentuálně se to vyjádřit nedá,ale pokud by jste otěhotněla dříve než vám bylo doporučeno pravděpodobnost... Celá odpověď
Kuličky na krku
Dobrý den, asi před 3 dny jsem si nahmatala na krku dvě kuličky velké asi 3-4mm. Jedna z kuliček je pohyblivá a druhá zřejmě ne, jde mi s ní těžko pohybovat. Bolí pouze když si dlouho na ní šahám a snažím se sní hýbat, jinak ne. Jak poznám lyptomy? Mohlo by to být něco vážného, docela se bojím. Děkuju... Zobrazit více
Dobrý večer, pravděpodobně jde o drobné uzlinky. Navštivte praktického lékaře,ten Vám poradí nebo Vás... Celá odpověď
Může se jednat o natažený sval?
Dobrý den,dnes jsem dobíhala autobus a najednou taková silná bolest zadní a vnitřní strany kolene,tak jsem se zastavila a koleno nemohu ohnout,strašně to bolí a jakoby táhne na té zadní a vnitřní straně.Žádný otok kolene nenastal,na nohu můžu normálně došlápnout s tím,že mě to trochu bolí na té zadní... Zobrazit více
Vážená tazatelko, dle toho, jak situaci popisujete, jste si pravděpodobně natáhla postranní kolenní vaz.... Celá odpověď
Vyhřezlá ploténka
Pane doktore, již tři roky se léčím s vyhřezlou ploténkou. Mám za sebou konzervativní léčbu-kapačky, PRTy, ozonoterapii i pobyt na rehabilitaci v nemocnici. Efekt nepozoruji žádný. Mrtví mě levá noha,lýtko už skoro necítím. Dle MRI Lpáteře v seg. L4/5 dors. vyklenutí disku-mediálně vpravo 3mm více... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, na magnetické rezonanci máte výhřez ploténky, který může působit bolesti do levé dolní končetiny... Celá odpověď
MR pateře
Dobrý den, děkuji za popis MR pateře,chtěla bych se ještě zeptat jak si poradit s bolestí,analgetika nechci,snažím se hýbat. ale špatně chodím.Bolest v pravé kyčli mě nutí kulhat na pravou nohu.Trvá to už asi dva měsíce a žádné moc velké zlepšení nepociťuji.Je možná ještě nějaká myšlenka na zlepšení? Děkuji... Zobrazit více
MUDr. Lenka Terzipetková
Dobrý večer, zúžení v dolním segmentu bederní páteře je poměrně výrazné a bolest pravděpodobně sama od... Celá odpověď