Hladina TSH a fT4 štítné žlázy
Dobrý den Chci se zeptat jestli jsou mé hodnoty štítné žlázy TSH 4,530 mU/l a fT4 18,210 pmol/l v normě.Měl jsem srdeční arytmie, na které jsem bral Rytmonorm 150 a mám vysoký krevní tlak na který teď beru už jen Egilok 50(ráno-večer celou tabletu),po každém užití Egiloku se mi udělá dobře a teměř... Zobrazit více
Dobrý den, podle těchto hodnot nemáte zvýšenou funkci štítné žlázy, spíše jste na hraně funkce nižší... Celá odpověď
Chorobný strach?
Dobrý den. Už opravdu nevím co se sebou dělat, doufám, že mi poradíte. Už několik let se potýkám se strachem z rakoviny. Vždy když mě něco zabolí, okamžitě si vyhledávám příznaky nádoru v tom místě, co to může být a podobně. Asi před rokem na mě přišel strach z nádoru mozku. Neustále chodím k zrcadlu,... Zobrazit více
Mladá slečno, problém, který popisujete, začíná být opravdu závažný. Ne proto, že byste mohla mít rakovinu,... Celá odpověď
Poplatky za miniinterupci ktera nebyla provedena
Dobrý den paní doktorko chtěla bych se zeptat byla jsem u lékaře který my zjistil na ultrazvuku těhotenství po necelém týdnu jsem došla za ním že bych chtěla na miniinterupci.Pan doktor mi nevzal ani krev ani moč aby mi potvrdil těhotenství podle toho ultrazvuku posoudil že jsem měla být v 5tt ale bylo... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Pokud se nejednalo o prosperující graviditu ale o zamlklé těhotenství nemusíte nic platit. Příjemný... Celá odpověď
Propycil a Norethisteron
Dobrý den paní doktorko, trpím primární autoimunní hypertyreózou a v současné době mám problém s menstruací (disfunkční krvácení). Chci se zeptat, zda může toto onemocnění štítné žlázy ovlivňovat menstruaci a s tím i spojené problémy? Na štítnou žlázu užívám 2x1 tbl propycilu. Na disfunkční krvácení... Zobrazit více
Dobrý den, poruchy funkce štítné žlázy mohou mít vliv na menstruaci, konkr. nadměrná funkce způsobuje... Celá odpověď
Operace nohy
Porosim o odpoved,Pred tromy mesiacmy som bola operovana na bedrovy klb v Nitre.No operovana noha je dlhšia o dva cm a už teraz my to robi problem.Podla mna je to dost vela a nakolko mam dve operacie chrbtice,može sa my ešte viac poškodit chrbtica.Poprosim o vaš nazor na to .&uctivo dakujem Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Ne vždy se podaří dokonale dodržet žádoucí délka končetiny. Stav posoudí jistě váš ortoped. Do 2 cm... Celá odpověď
Krvavy hlen
Dobry den, mam dotaz. Minuly mesic jsem Vam psala tento dotaz a od nej se odvyji muj dotaz ted :" Minuly mesic 19.8. Jsem dobrala platicko antikoncepce a pro dalsi jsem prisla pozde tudiz ted mesic antikoncepvi neberu...:/ posledni menstruaci jsiem mela 24.8. Behem te doby co ji neberu jsme a pritelem... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Poranění se dá vyloučit jen vyšetřením, zašpinění v cyklu se může vyskytnout, i při brani antikoncepce.... Celá odpověď
Ortéza po úrazu
Dobrý den,mám dotaz. Asi před 2 týdny jsem spadla z koně na koleno,které mě poté bolelo.Na nohu jsem normálně došlápla,ale koleno jsem nemohla ohnout,ani malinko,hned to strašně bolelo.Šla jsem tedy na úrazovku,následoval běžný postup-RTG atd.Na RTG nebyly známky zlomeniny ani jiných abnormálních změn... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Záleží na diagnoze a na její závažností, ortéza nebo sádrová objímka je jistě jednou z více řešení. Lékaři... Celá odpověď
Roupy
Dobry den chci se zeptat mam 2 mesicni holciku a asi ma Roupy musi se stim do nemocnice ??? Zobrazit více
Dobrý den pane Kemal! Problémy s roupy se řeší obvykle ambulantně u praktického lékaře pro děti. U dvouměsíčního... Celá odpověď
Chirurgické odstranění polypu v tlustém střevě
Dobrý den, mám dotaz ohledně svého tatínka (66let) byl na kolonoskopii, po endoskopickém vyš. objednán cca do 3 týdnů na ambulantní výkon dne 30.9.2014 - odstranění polypu, při ambulantním vyš. mu bylo sděleno, že polyp je velký a nastala komplikace krvácení, následně ihned přeložen na chirurgické odd.,... Zobrazit více
Dobrý den, Marie, krvácení po endoskopickém výkonu je jednou z možných komplikací a je pak obvykle nezbytné,... Celá odpověď
Nález ložisek na MR
Potřebovala bych přeložit zprávu z neurologie pro mě jako laika a vysvětlit, co všechno by to mohlo znamenat. Neuroložka mi nic neřekla, prý aby mě nestresovala a odkázala mě na lumbální punkci. Na MR byla u mě nalezena drobná ložiska s BH hemisfér převážně subkoritkálně a v corpis callosumm ax do 5... Zobrazit více
Milá Lenko. Vaše neuroložka je možná po stránce lidské nekňuba a nemluva. Nicméně rozhodla dobře.... Celá odpověď
Bolest pod pupkem
Dobrý den, mam dotaz o co by se mohlo jednat ( napadlo me, ze by to se mohlo jednat o zanet slepeho streva, ale nejsem si jista). Vcera me zacalo bolet bricho tesne pod pupikem uprostred ( pouze na prohohmat, jinak ne). Vcera kdyz to zacalo, tak to bylo uprostred az k leve casti bricha. Dnes se to zmenilo... Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milá Klárko, appendicitidu - tedy zánět slepého střeva určitě není radno podceňovat, příznaky jsou hodně... Celá odpověď
Bojim se nechteneho otehotneni
Dobrý den, Mám hrozny strach z nechtěného otěhotnění. V 1. Týdnu uzivani HA jsem zapomněla 3tí pilulku, vzala jsem si ji hned, jak jsem si vzpomněla tedy po zhruba 17h a ten den asi o čtyři hodiny později mela sex s pritelem... antikoncepci od te doby dodržuji. hrozne se bojim, mějte fajn den Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Měla jste postupovat následovně. 1 tableta vynechaná v 1. týdnu Užijte tabletu, jakmile si opomenutí... Celá odpověď
Spalovani energie po fyzicke cinnosti
Dobry den p.dr., velice rad bych si overil nasledujici hypotezu. Budou dva identicti jedinci. Jeden bude vykonavat urcitou dobu fyzicky namahavou cinnost a druhy jen napr. lezet. Je pravda, ze po ukonceni fyzicke aktivity ikdyz si prvni jedinec take lehne, bude jeste nejaky cas spalovat mnohem vice... Zobrazit více
Jirko, máte pravdu. Po fyzické zátěži přetrvává určitou dobu rychlejší spalování energie. Je to otázka... Celá odpověď
Streptokoky,Stafilokoky
Dobry den,reaguji na vasi odpoved. Trapi me tyto koky: Streptococcus agalactiae a Staphylococcus aureus. Priznaky: mam bodave bolesti na mandlich,a ztěžka se mi dycha,hlavne vecer. A mivam vecer buseni srdce. Mocovy mechyr. Odcas mivam lehke rezani,jinak mam problemy udrzet moc. Kdyz to na me prijde,tak... Zobrazit více
Dobrý večer, v předchozím dotazu jste oslovila jiného lékaře,ale snad se nebudete zlobit,když Vám... Celá odpověď
Vynechání menstruace po vysazení antikoncepce
Dobrý den, brala jsem asi 4 roky antikoncepci. Dva roky Diane35 a zbytek Belaru. Tento rok jsem 1. září vysadila a 4. 9. se normálně dostavila menstruace, ale teď v říjnu mám už 4. den zpoždění. Těhotenský test byl negativní, ale četla jsem že by se měl dělat až tak týden po vynechání menstruace. Je... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Gravitest je positivní cca 5-6 den po případné koncepci, zopakujte jej za týden a bude-li negativní vyčkejte... Celá odpověď
Stitna zlaza odbery
Dobry den chtela jsem optat zda odbery krve na stitnou zlazu zahrnuji i jaterni testy ,nebo zda si o ne musim zazadat ,dekuji Zobrazit více
Milá Michaelo, při vyšetření hormonů štítné žlázy se jaterní testy běžně nedělají. Celá odpověď
Štítná žláza a otěhotnění
Dobrý den Paní doktorko,mám dotaz ohledně otěhotnění a snížené funkci štítné žlázy.Je mi 22 let a s přítelem jsme se začli snažit asi před půl rokem o miminko,já se léčím se štítnou žlázou už od 18 let,beru 1 x ráno letrox a naposledy sem u paní doktorky byla asi před tím půl rokem a říkala jsem,že bych... Zobrazit více
Milá Jano, to, že se Vám zatím nepodařilo otěhotnět "na první pokus" je úplně normální. A bude úplně... Celá odpověď
Interupce a revize
Dobrý den, 15.9.jsem byla na interupci v 7 týdnu, na kontrole zjištěny zbytky o velikosti 13x9mm, následovala revize 26.9. Nasazeny antibiotika Augmentin na 14 dní na zánět, 7.10 je dobírám. Opět na kontrole drobné zbytky v děloze. Od té doby mám bolesti, ne nijak velké, občasné křeče do stehen, píchání... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Mohl by to být přetrvávající zánět,záleží na ultrazvuku jak velké jsou ony zbytky a také je potřeba laboratoř... Celá odpověď
ATB Sumamed a Ciplox 500. Rýma, kašel, teplota
Dobrý den, Minulý týden jsem měl teploty, silný kašel a rýmu. Měl jsem podezření na streptokoka protože ho měla přítelkyně tak jsem si zašel k doktorovi, aby mi udělal výtěr. Rovnou mi předepsal ATB Sumamed. Ty jsem dobral. Dnes jsem byl pro výsledky a byly negativní,pan doktor mi ale předepsal další... Zobrazit více
Obecně - při nedostatečném účinku jednoho antibiotika je někdy třeba volit jiný preparát. Sumamed patří... Celá odpověď
Minoxidil
Beru minoxidil v tabletách, chtěl jsem se zeptat, jestli po vysazení zmizí nežadoucí ochlupení na zádech apod? Děkuji Zobrazit více
Tehotenstvi po zamlklem potratu
Dobry den. Je mi 31 let a pred 15 mesici jsem poprve rodila akutnim cis rezem pro nepostupujici porod. Nyni jsem byla znova tehotna ale pred 14 dny mi bylo v 10 tt tehhotenstvi zkonceno pro nevyvijejici se plod. Lekar mi doporucil pred dalsim tehotestvim pockat 3 mesice. Slysela jsem ale ze v tech prvnich... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Procentuálně se to vyjádřit nedá,ale pokud by jste otěhotněla dříve než vám bylo doporučeno pravděpodobnost... Celá odpověď
Kuličky na krku
Dobrý den, asi před 3 dny jsem si nahmatala na krku dvě kuličky velké asi 3-4mm. Jedna z kuliček je pohyblivá a druhá zřejmě ne, jde mi s ní těžko pohybovat. Bolí pouze když si dlouho na ní šahám a snažím se sní hýbat, jinak ne. Jak poznám lyptomy? Mohlo by to být něco vážného, docela se bojím. Děkuju... Zobrazit více
Dobrý večer, pravděpodobně jde o drobné uzlinky. Navštivte praktického lékaře,ten Vám poradí nebo Vás... Celá odpověď
Může se jednat o natažený sval?
Dobrý den,dnes jsem dobíhala autobus a najednou taková silná bolest zadní a vnitřní strany kolene,tak jsem se zastavila a koleno nemohu ohnout,strašně to bolí a jakoby táhne na té zadní a vnitřní straně.Žádný otok kolene nenastal,na nohu můžu normálně došlápnout s tím,že mě to trochu bolí na té zadní... Zobrazit více
Vážená tazatelko, dle toho, jak situaci popisujete, jste si pravděpodobně natáhla postranní kolenní vaz.... Celá odpověď
Vyhřezlá ploténka
Pane doktore, již tři roky se léčím s vyhřezlou ploténkou. Mám za sebou konzervativní léčbu-kapačky, PRTy, ozonoterapii i pobyt na rehabilitaci v nemocnici. Efekt nepozoruji žádný. Mrtví mě levá noha,lýtko už skoro necítím. Dle MRI Lpáteře v seg. L4/5 dors. vyklenutí disku-mediálně vpravo 3mm více... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, na magnetické rezonanci máte výhřez ploténky, který může působit bolesti do levé dolní končetiny... Celá odpověď
MR pateře
Dobrý den, děkuji za popis MR pateře,chtěla bych se ještě zeptat jak si poradit s bolestí,analgetika nechci,snažím se hýbat. ale špatně chodím.Bolest v pravé kyčli mě nutí kulhat na pravou nohu.Trvá to už asi dva měsíce a žádné moc velké zlepšení nepociťuji.Je možná ještě nějaká myšlenka na zlepšení? Děkuji... Zobrazit více
MUDr. Lenka Terzipetková
Dobrý večer, zúžení v dolním segmentu bederní páteře je poměrně výrazné a bolest pravděpodobně sama od... Celá odpověď