Prasklý bubínek
Při potyčce mi přiletěla facka na ucho myslím si že je to prasklí bubínek ,ale slyším na něj a zkoušel jsem si i zacpat nos a druhé ucho a cítil jsem trochu procházet vzduch. Možná to nemám úplně prasklé mám s tím zajít k lékaři? Zobrazit více
Dobrý den, pokud vám ufukuje vzduch uchem při smrkání zcela určitě tam máte dírku a sluch určitě bude... Celá odpověď
Infakrt?
Dobrý den, měl bych takový dotaz. V pátek se mi při fyzické námaze stalo (běžel jsem za autobusem a nedýchal, ať nevdechuju studený vzduch), že z ničeho nic mě bodlo na levé straně hrudníku, jak je srdce. Bolest byla pichlavá, velká, za chvíli odezněla a pak v jistých intervalech se vrátila a zase to... Zobrazit více
Vážený pane J, omlouvám se za pozdní odpověď, dotaz byl až nyní ke mě přesunut. Bohužel Vám k Vašemu... Celá odpověď
Těhotenství
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli by byl hodně velký problém, kdybych otěhotněla v šestinedělí?... Mému synovi je 10 měsíců a narodil se císařským řezem, neplánovaně jsem otěhotněla, ale musela jsem na revizi, kvůli zamlklému potratu(již druhý potrat, první byl před tím než sem porodila syna).... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Pokud bude potvrzena gravidita a budete li si těhotenství přát, není důvod proč by jste si jej neměla... Celá odpověď
Magnosolv
Dobrý den, jsem ve 24. týdnu a celkem často mi tvrdne bříško. Spíše podbřišek. Nynější kontrola v 24. týdnu v pořádku, jen mám hodně nízko placentu, cca 1 cm od branky na přední stěně, takže se mi už párkrát vyskytlo slabé jednorázové zašpinění. Užívám Magnosolv 1 sáček denně. Chtěla bych se zeptat,... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
2 sáčky Magnosolvu denně jsou zcela normální dávka. Příjemný den Celá odpověď
Lumbago s ishiasem
Dobrý den, už deset let mám bolesti v bederní části, zpočátku se bolest dala překonat utišujícími léky, ale za posledních pět let se to postupně zhoršovalo, bolest byla častější a silnější a každé ráno jsem měla pocit jako bych neměla ruce . Před pěti měsíci se můj stav zhoršil natolik, že jakýkoliv... Zobrazit více
Milá paní Jaroslavo. Při léčbě potíží,které popisujete je ze všeho nejdůležitější absolutní důvěra... Celá odpověď
Náhrada zubů u dítěte
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaká náhrada předních zubů pro děti. Mé dceři byli ve třech letech vytrhnuty oba přední zuby, teď jí je deset a má druhé, ale ve špatném stavu, připadá mi, že se jí drolí. Naše paní doktorka nám řekla, že se to může řešit až jí bude osmnáct, ale přeci... Zobrazit více
Dobrý den, předčasná ztráta stálých předních zubů je problém, protože čelist stále roste a s definitivním... Celá odpověď
Zánět děložního čípku
Tento týden mi můj gynekolog diagnostikoval zánět děložního čípku. Užívám krém vitagyn c, příští týden přijdou výsledky kultivace a dostanu antibiotika. Chtěla jsem si dohledat příčiny tohoto zánětu, abych mu díky určité prevenci mohla propříště předejít. V článcích většinou uvádí pouze přenos pohl.... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Bakterie kvasinky a viry jsou všude kolem nás,stačí oslabení organizmu , snížená imunita a tělo napadnou,... Celá odpověď
Bílé pupínky na predkožce
Dobrý den chtěl bych se zeptat na dva puchýřky na předkožce co se mi udělali,které trochu zapáchají.Při močeni mě někdy pálí a někdy jak jdu čurat tak mam přilepenou špičku žaludu (z toho z čeho jde moc):Jinak žádné problémy nepociťuji.Děkuji Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, puchýřky by mohly být genitální bradavice. Měly by se léčit - jsou pohlavně přenosné. Navíc... Celá odpověď
Chronicka nadha
Dobry den, prednedavnom som Vam pisal ohladom chronickej nadhy. Absolvoval som septoplastiku + turbinoplastiku. Po septoplastike sa mi spodne nosove musle zrastli s priehradkami nosa na obidvoch stranach. Chirurg mi tam potom vlozil dlahy. Po vybrati asi zhruba po tyzdni tychto dlah sa mi zapalili dutiny.... Zobrazit více
Vážený pane Lukáši, velice Vás lituji,že máte takové potíže. Logicky vzato,pokud tkáně spolu srůstají,znamená... Celá odpověď
Borelioza
Dobrý den, měla jsem letos cca 4 klíšťata, cítila jsem se unavená, proto jsem si pro kontrolu zašla na odběr krve. Výsledky ukázaly, že jsem přišla s boreliou do kontaktu- hladina 0,9. Paní doktorka říkala, že hraniční hodnota je 1,1 a že mě nechce zatěžovat antibiotiky a nebudeme tedy nic dělat. To... Zobrazit více
MUDr. Hana Černá
Dobrý den, Andreo. Diagnóza lymské boreliózy se určuje hlavně z klinického obrazu, čili z pacientových... Celá odpověď
Slinivka, žlučovod
Dobrý den, jsem 5 měsíců po odstranění žlučníku. Byla jsem u léčitele a ten mi řekl, že mi vůbec nefunguje pravý žlučovod a slinivka. Nařídil mi bezlepkovou dietu. V nemocnici mi ale o této dietě nic neříkali. Je nutné ji držet? Děkuji za odpověď. Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená slečno/paní Lucie, jako lékař bych si nikdy nedovolil pacientovi cokoli nařizovat. Výsledkem lékařského... Celá odpověď
Syndrom ruka, noha, ústa
Dobrý den, mám takový menší dotaz. Prodělala jsem syndrom ruka, noha ústa, doktor mi řekl, že vyrážka zmizí za týden- 10 dní. Teď už mám na těle spíše stroupky, jenže moje sestra se nakazila též, četla jsem, že je to velice nakažlivé. Můžu se znova nakazit od ní, nebo mám v sobě ty protilátky? Zobrazit více
krásný večer , syndrom ruka noha ústa (anglicky hand foot and mouth disease, HFMD) je vysoce nakažlivé... Celá odpověď
Jak moc spěchá operace menisku, když obtíže jsou jen mírné?
Je mi 53 let, letos na jaře se objevila citlivost na vnitřní straně pravého kolene, při dřepu se stalo, že mne v koleni „seklo“ a jakoby něco přeskočilo, takže jsem byl instinktivně opatrný, to se stalo ještě párkrát, ale hybnost byla v celém rozsahu, ale třeba běhat jsem nemohl, koleno začalo bolet.... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Pokud je meniskus porušen stav se musí řešit nejlépe sešitím menisku, ale ve vašem věku jistě jeho částečným... Celá odpověď
Karpální tunel
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na syndrom karpálního tunelu. Je možné, že by pravidelným cvičením na prokrvením rukou zmizel nebo alespoň se zmírnil, aby nebyl potřeba zákrok? A pokud je potřeba zákrok, jak dlouho musí být ruce v klidu než budu moci opět pracovat. A po zákroku už se syndrom nemůže... Zobrazit více
MUDr. Lenka Terzipetková
Dobrý den, syndrom karpálního tunelu je onemocnění při němž vlivem pracovní zátěže dochází k otokům a... Celá odpověď
Cervene fleky na kuzi u 15ti mesicni dcery
Pekny den, predem moc dekuji za odpovědi a informace. Moje 15ti mesicni dcerka ma uz treti den zvlastni fleky na kuzi, nejsou nijak ohranicene, myslim ze ji nesvedi a zmizi a pak se zase objevi, ma i vystouplejsi jakoby puchyrky bez vyplne na prstech a na zapesti a na kolenou, vubec nevim z ceho by to... Zobrazit více
dobrý večer paní petro, pokud projevy mizí, zkuste promazat třeba Cicalfatem , a mažte i nějakou dobu... Celá odpověď
Červené žilky v očích
Dobrý den. Mám hrozně výrazné červené žilky v očích, ty které vedou k panence. Mám velké zorničky a jedno oko mě pálí a bolí. Co by to mohlo být? Zobrazit více
MUDr. Vladimír Korda Ph.D., MBA
Dobrý den, červené žilky jsou velmi nespecifický příznak, protože se vyskytují u širokého spektra očních... Celá odpověď
Bolest při polikání, nadměrné slinění
Od soboty do úterý jsem zvracel a momentálně mám patrně podrážděný jícen. Poslední 2 dny mám velké bolesti při polykání (i tekutin) a trpím nadměrným sliněním, takže musím buď odplivávat, nebo bolestivě polykat. Mohl by jste mi prosím poradit nějaké nápoje, potraviny či medikamenty pro zmírnění bolestí? Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážený pane Štěpáne, pokud jste několik dní zvracel a přetrvávají-li určité obtíže v oblasti trávicího... Celá odpověď
Dysplastický tvar čéšky
Dobrý den. Po operaci varixů, před 3 lety, mě začalo bolet koleno. Byla jsem odeslána na ortopedii, kde mi byl zjištěn ganglion, pro zmírnění bolestí následovala RHB a léčba Condrosulf 800. Vše jen s dočasným efektem. Pro zhoršování potíží (chůze do schodů i ze schodů, dřep, klek, nerovný terén) mi byl... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
U pacientů po 20 roce věku již tolik změna tvaru čéšky samotná nehraje tak velkou roli. Wiberg II je... Celá odpověď
Echo vyšetření
Dobrý den, mám dotaz je mi 64 let. již několik let užívám euthyrox 75 a concor 2,5mg. V roce 1996 vyšetření echo závěr degenerativní změny chlopně celkem až na občasné bušení a přeskakování srdce jsem neměla žádné jiné potíže. V únoru a červenci letošního roku jsem při horečnaté onemocnění HCD(... Zobrazit více
Dobrý den, paní Irene. Vážím si důvěry, se kterou se obracíte do poradny, ale bohužel musím říci, že... Celá odpověď
Bolesti
Dobrý den už od února mám bolesti po všech vyšetřeních mi nakonec zjistily v segmentu L4/5 výhřez mediálně cca 4 mm a ještě EMG vyš.subakutní kořen.léze L4 1.sin.jaký by měl být další postup aby se mi konečně ulevilo od bolesti děkuji předem za odpověd Zobrazit více
Milá paní Marie. Nejdůležitější ze všeho je, vyhledat lékaře nebo fyzioterapeuta,který je dostatečně... Celá odpověď
Žilky krve?
Dobrý den, prosím o potvrzení jestli jde o žilky krve (viz. příloha) ..řekl jsem to své doktorce, ta mě poslala na plicní, 2x mi byl dělán RTG plic i z boku, byl jsem na spirometrii a dokonce mi byla dělána bronchoskopie s výsledkem mírně překrvené sliznice..jinak vše bylo v naprostém pořádku..tak si... Zobrazit více
Dobrý večer. Může jít o krvavé nitky ve sputu, u prokrvených sliznic se to při infektu může stát. Vaše... Celá odpověď
Parapelvické cysty pravé ledviny
Paní doktorko,mám takový dotaz,co znamená parapelvické cysty a pak,mívala jsem krev v moči,chodila jsem do nefrologické poradny,nic mi nikdy nedali- jako léky myslím,jen mi doporučili brusinky toť všše.Teď po letech na sono vyšetření našel doktor 3 cysty parapelvické,nevím co to je a co to pro mne znamená... Zobrazit více
Dobrý den. "Cysta" je drobná dutinka, "parapelvická" je popis pro umístění v těsné blízkosti ledvinné... Celá odpověď
Kouty,řidnutí vlasů
Dobrý den paní doktorko chtěl bych se zeptat zda existuje nějáká obrana proti tvorbě koutů a řidnutí vlasů.Muj otec a děda trpěli tím stejným problémem.Podle mě je to tím zvýšeným mužským testoseronem.Hodně jsem četl na internetu o PENESTER,PROPECIA.Že díky složce mixidol je možné růst zastavit.Ale... Zobrazit více
dobrý večer, léčba androgenní alopecie u muže je dle mého názoru docela nesmyslná. Máte pravdu , že... Celá odpověď
Vermox - dávkování
Dobrý den, minulý týden jsem u dcerky zaznamenala výskyt roupů. Poté i u sebe. Volala jsem naší paní doktorce, že má dcerka opět roupy, zda by mi napsala léky a že jsem je našla i u sebe, zda je mohu brát když jsem v 18tt. Tak mi řekal , že bych je brát neměla, ale ať si zavolám později, že se z někým... Zobrazit více
MUDr. Hana Černá
Dobrý den, Ludmilo. Výskyt roupů v rodině je problém, který se může často opakovat, není to neobvyklé.... Celá odpověď
Prednison
Dobrý den,už 8 měsíců se léčím s nefrotickým syndromem.Nyní užívám Prednison 20 mg denně.Je možné,že mi po Prednisonu hodně padají vlasy? Děkuji za odpověd´ Zobrazit více
Dobrý den. Ano, Prednison je lék se širokým spektrem působení a i když jde o lék nenahraditelný a leckdy... Celá odpověď