Alergie na antibiotika
Vážená paní doktorko, po dvou dnech užívání antibiotik Curam společně s léky Volnostin se u mě objevily reakce jako vodnatá rýma, otok nosu a rtu, svědění v očích a nose a později vyrážka na obličeji a dekoltu. Obojí jsem vysadila. Dá se říct, za jak dlouho potíže vymizí? Antibiotika mi předepsal... Zobrazit více
Ještě jednou dobrý den,paní Bohumilo. Projevy alergie po vysazení ATB, na něž alergie vznikla, odezní... Celá odpověď
Těhotenství
Dobrý den pane doktore chtěla bych se zeptat12.8.2014 jsem měla poslední měsíčky byla jsem u doktora 16.9.2014 potvrdit těhotenství na ultrazvuku viděl asi váček měla jsem tedy dojí za 10 dnů ale rozhodla jsem se na miniinterupci protože mě přítel opustil tak jsem tam šla pro žádanku 22.8.2014 pan doktor... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Rozhodující bude ten další ultrazvuk který ukáže zda se jedná o prosperující graviditu a v tom případě... Celá odpověď
Svalová únava a tiky
Dobry den, asi pred 14 dny jsem psal o svych problemech, ktere zacaly pred cca 2 mesici, kdy me zacaly bolet nohy - lytka, holene, kolena a porad se to stehovalo. Take prisla svalova unava. Celkem me to vydesilo, po case bolest odesla a unava se take zlepsila, hlavne potom, co jsem udelal statnice.... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, jak jste se jistě dočetl, ALS začíná většinou v pozdějším věku. Podle Vámi popisovaných příznaků... Celá odpověď
Pichani u srdce
Dobry den, uz celkem dlouho me picha pod i nad levym prsem. Byla jsem na ultrazvuku i EKG ale doktor mi rekl ze mi nic neni. Pocituju to pri kazde cinnosti, kdyz sedim, lezim, varim, pracuji, proste porad. Mohli by jste mi poradit co mam delat ? Jsem kuracka cca. 10cig./den. Diky Zobrazit více
Dobrý den, slečno Michaelo. Příčin podobných potíží může být celá řada, je ovšem velmi nepravděpodobné,... Celá odpověď
Loket
dobrý den, nevím jak to popsat tak asi takhle : jak jsem byl malý tak jsem spadnul na loket a na tom lokti hned citil ze mi tam neco cuha trochu kdyz skrcim ruku tak uprostred lokte je tam taky vystupek asi slacha ja nevím jeto jako mini kosticka je taka meka a jde zatlacit ale kdyz ji zatlacim tak porad... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Je možné, že v oblasti loketního kloubu nezhojením, stav po odlomení malé části kosti, nedošlo ke zhojení... Celá odpověď
Potratová pilulka a následné těhotentsví
Dobrý den, přítelkyně neplánovaně otěhotněla, společně jsme se dohodli na plánovaném přerušení těhotenství. Lékařka nám doporučila jako nejvhodnější způsob interrupce potratovou pilulku. Přítelkyně absolovala prvotní ultrazvukové vyšetření, proběhlo podání obou dávek potratové pilulky. Poté byla na... Zobrazit více
Dobrý den, milý pane Michale, jestliže vaše bývalá přítelkyně byla na kontrole u své gynekoložky po užití... Celá odpověď
Přerušit braní antikoncepce?
Dobrý den. Poslední dobou přemýšlím o vysazení nebo změně antikoncepce z důvodu ztráty chuti k sexu. S partnerem jsem 3 roky a vše funguje, přitahuje mě, ale na sex prostě nemám chuť a myslím si, že by to mohlo být kvůli antikoncepci. Užívám Dienille asi 2 a půl roku. Bohužel jsem měla i problémy s pletí,... Zobrazit více
Dobrý den, doporučila bych změnu antikoncepce například na Belaru nebo Flayu a pokud Váš problém se sexem... Celá odpověď
Problém po obřízce
Dobrý den, jsem 13. den po obřízce z důvodu fimózy. Jsem diabetik 1. typu na inz. pumpě. V den obřízky mi byl nasazen Cifloxinal na 5 dní. Již 3. den po sundání obvazů jsem si všiml jakoby zhnisané tkáně v okolí z jednoho stehů. (viz. foto) Polévám si ho 2x denně heřmánkem a 2x se sprchuji. 5. den... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, jedná se každopádně o neživou tkáň, která by se velmi pravděpodobně měla při správné hygieně... Celá odpověď
Pokračování v rehabilitaci
Dobrý den, chci se omluvit, že vám tady pořád píšu nějaké dotazy, ale protože si nejsem jistý radši se poradím. Měl jsem teda 15.6 natržený zkřížený vaz koncem července jsem měl 2 týdny ortézu a teď po rehabilitacích se snažím vrátit k 100% funkčnosti zkoušel jsem na hřišti běhat s balónem a to mi jde... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Fotbal je pro koleno nejnáročnějí sport a ať byl proveden na koleni jakýkoliv výkon, zvláště plastika... Celá odpověď
Bulka v šourku
Dobrý den Chci se zeptat, dnes mě začalo bolet Pravé varle cítím mírné tlačení na pravém varleti. Když jsem si šourek prohmatával našel jsem pod pravým varletem naspod pod ním bouličku o velikosti cca. 1 cm. Na dotek necitlivá, ale na mírné zmáčnutí jsem cítil bolest. Rád bych věděl co to je a jestli... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, může to být nadvarle - to co hmatáte. Nádor bývá nově hmatný, tuhý, nebolestivý eventuálně... Celá odpověď
Oplodneni
Dobry den,chtěl bych se zeptat,s pritelkyni jsme meli nechraneny sex,asi před 3 týdny a tedkom ji vyšel pozitivni test, a nedostala to, da se to ještě nějak zachranit po 3 týdnech ? děkuji za radu. Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Pokud bude potvrzena gravidita jsou jen dvě možnosti přihlásit se do těhotenské porady nebo požádat o... Celá odpověď
Nutkání ke kašli po viroze
Dobrý den,poprosím o radu-v 7/2014 přechozená viroza(tt 38st. trvající 1 den),průjem ,zvracení po celý den,přesto jsem musela do práce na noční směnu...)(úleva po apl.Torecan inj.) -cca za 14 dní bb.kloubů,únava,tlak na hrudníku,kašel s expektorací-po návštěvě praktika-i přes čistý poslechový nález-pro... Zobrazit více
Milá Káčo, výsledky sérologie pozitivní ve třídě IgG znamená přítomnost tzv. anamnestických protilátek,... Celá odpověď
Bolesti břicha
Dobrý večer, mám dotaz ohledně mé bolesti břicha. Jsem 5 měsíců po porodu, menstruaci mám po 21 dnech a zhruba 12 den až do začátku menstruace mám silné bolesti břicha. Po porodu byl UTZ v pořádku, před těhotenstvím nějaké cysty vaječníků a malý myom na děloze - obojí prý zanedbatelné a můj gynekolog... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
V každém případě je nutné kontrolní gynekologické a případně i chirurgické vyšetření,aby se objasnila... Celá odpověď
Hnědnutí kůže mezi třísly
Dobry den, mel bych dotaz. Mezi trisly a v podpazi se mi zhutnela kuze a udelali se na ni pupinky, nevite jak se toho zbavit dekuji Zobrazit více
dobrý večer, výrustků se zbavíte nejlépe laserem v nějakém blízkém laserovém centru, jinak se ale choroba... Celá odpověď
Dítě nemůže propnout nohu v koleni
Dobrý den pane doktore, sedmiletá dcera po delším sezení vstala, "křuplo" ji hodně v pravém koleni a od té chvíle nemůže koleno zcela propnout, chodí s pokrčenou nohou,nedošlapuje na ni.Bolest cítí pouze při pohybu,v klidu nic nebolí. Mohu pro ni něco udělat než se vydáme zítra k lékaři? (zda-li mám... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Bez vyšetření jen z předchorobí nelze stav hodnotit. Jistě koleni prospějete když bude koleno ve zvýšené... Celá odpověď
Časté obtíže s kolením kloubem
Dobrý den, několikrát jsem si vykloubila čéšku v pravém koleni. V srpnu 2013 jsem byla s kolenem na operaci (pouze zpevňování vazů) asi 10 měsíců byl od kolene klid, ale těsně před prázdninami se mi koleno opět vykloubilo (vždy po vykloubení se mi čéška opět samovolně vrátí zpět) teď, po necelých 3 měsících,... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Pokud byla již poloha čéšky upravována je třeba jisté opatrnosti v radikální léčbě, je třeba se svým... Celá odpověď
Doba užívání antibiotik Duomox 500
Dobrý den,dostala jsem od své lékařky na léčení angíny,2 balení antibiotik Duomox 500 s tím,že mám první den použít tablety dvě(v intervalu co 12 hodin).V lékárně mi daly Duomox 1000 (20 tablet) s tím že budu užívat jen 1/2tablety.Celková léčba tedy potrvá 19 dní,není to moc,když tady všude čtu,že léčka... Zobrazit více
Milá paní Terezko- velmi si vážím Vaší důvěry, ale musím Vás požádat, abyste se snažila "kultivovat"... Celá odpověď
Pálení pokožky hlavy
Dobrý den, nedávno jsem se nechala u kadeřníka odbarvit na blond a od te doby mám nepříjemné pocity pálení pokožky na hlavě. Na pohled kůže vypadá zdravě, není zarudlá ani lupy nemám nic. Ale začaly mě dost vypadávat vlasy. Občas mě taky pokožka hlavy až štípe a kouše. Opravdu nevím co mám dělat. Je... Zobrazit více
Milá Eliško, problém vypadávání vlasů opravdu může souviset s nešetrným odbarvením na blond,a to včetně... Celá odpověď
Dlouhodobé užívání probiotik
Dobrý den, jsem těhotná a víceméně celé těhotenství užívám probiotika kvůli kvasinkám. Trpím roztroušenou sklerozou a chtěla jsem se zeptat zda by pro mě byla probiotika vhodná užívat i při kojení a pak déle. Případně jaký typ. Předem děkuji. Zobrazit více
MUDr. Jaroslav Čupera
Dobrý den. Dlouhodobé užívání probiotik je předmětem debat odborníků a řady výzkumů. Probiotika jsou... Celá odpověď
Vysoké hodnoty trombocytu
U lekaře mi byla odebrama krev a zjistili mi vysoké hodnoty trombocytu 716 kdy meze jsou 150-400 10.9/l Mam problém s uzlinou na krku častěji pobolívá proto jsem byla odeslana k vyšetření krve. Zobrazit více
Dobrý den, při takto zvýšené hladině trombocytů, tj krevních deštiček, bych doporučila provedení hematologického... Celá odpověď
Bývalý přítel
Dobrý den,chtěla bych Váš názor na bývalého přítele.Jsem přesvědčena že má duševní poruchu či nemoc. Seznamili jsme se po internetu,vyhledal mě tam protože se kamarádil s bývalým, povídal mu o mě.8 měsíců jsme si jen psali,nechtěla jsem jít ven.Až v dubnu tohoto roku.První setkání bylo hezký.A hned druhém... Zobrazit více
PhDr. Sylvie Navarová
Dobrý den, Marie, nemohu Vám říci svůj názor dle Vašeho popisu - pro určení či vyvrácení duš. nemoc... Celá odpověď
Injekce do kolena při kojení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné aplikovat při kojení injekci Hyalone. Byla jsem na ní i ve 4.měsíci těhotenství, tak si myslím, že snad ano, ale chci si to ověřit. Malému budou 4 měsíce, začala jsem po porodu zase sportovat a mám s koleny problémy, už bohužel i artrozu II.stupně. Děkuji... Zobrazit více
Kašel
Dobrý den, Mame 3letou holčičku a strašne kašle. Dělal se ji rentgen a odebírání krve řekli že je v pořádku, ale mála má strašný kašel hluboký. Můžete Prosím poradit co by jsme mohli ještě udělat? Děkuji Zobrazit více
Dobrý den Tatiano, důležité je, jak dlouho kašel trvá, čím byl dosud léčen. Hluboký kašel bez teploty... Celá odpověď
Otok po štípnutí
Dobrý den, od včerejšího dne se mi u kotníku objevil malý otok, nejspíše po štípnutí, který hodně svědí. Místo jsem si namazala krémem na alergii, ale vůbec nezabral. I když se místa skoro nedotýkám nemůžu se ubránit pocitu se sehnout a začít se škrábat. Obzvlášt když jsem v práci, tak se mi o... Zobrazit více
dobrý večer, zkuste projev ochladit, pokud nemůžete do lékárny, jinak projevy po štípnutí hmyzem , vždy... Celá odpověď
Hypertyreóza štítné žlázy
Dobrý den. Je mi 16 let. v 15cti letech mi našla p. doktorka tuto nemoc totiž hypertyreozu, díky včasnému nálezu a pravidelnému braní prášku (thyrozol) jsem se z této nemoci "vyléčila" neboli mi vysadila před půl rokem léky. 2 měsíce o prázdninách byla poradna u ní zavřená tutíž jsem nebyla nikde na... Zobrazit více
Milá slečno, problémy s dechem mohou mít celou řadu příčin, mimo jiné i zvětšení štítné žlázy nebo hypertyreózu.... Celá odpověď