Dotaz
Dobrý den, měl jsem dotaz ohledně takové kuličky asi 1cm takové hnědé barvy a měkké a chtěl bych vědět ještě jestli to nemůže být kus panenské blány a přítelkyně tabletky nebere. Zobrazit více
Dobrý den, k Vašemu popisu se nelze vyjádřit, taková malá měkká kulička může být leccos. Celá odpověď
Pískání v uších, závratě, záchvaty smíchu, špatné vidění
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, mám problém, mám hrozné závratě, píská mi v uších a čím dál hůř vidím na oči, něco jakoby vidím mlhavě anebo vidím jako kdyby jen na půl oka a někdy se hrozně z ničeho nic směju. Před dvěma měsíci jsem prodělal 2 epileptické záchvaty a nic se nenašlo jak na eeg tak i na... Zobrazit více
Dobrý den, to, co popisujete, jsou velice zvláštní a závažné příznaky. Pokud se na magnetické rezonanci... Celá odpověď
Entizol
Dobrý den, nedávno jsem byla na gynekologii kvůli častému vynechání mentruace a bolesti vaječníků a břicha. Paní doktorka mi předepsala Entizol tablety na polikání a tablety na závádění do pochvy na noc. Začala jsem prášky normálně brát a zavedla jsem si první tabletu. Jenže jsem jí nezvlhčila převařenou... Zobrazit více
Dobrý den, tablety se před zaváděním do pochvy nevlhčí převařenou ochlazenou vodou. Nestalo se nic, kvůli... Celá odpověď
Skříplý nerv, bolest zad v oblasti lopatky
Dobrý den, již přes dva týdny mám bolesti zad v oblasti kolem levé lopatky, záda jsou citlivá na dotek,mimo to mě bolest vystřeluje směrem k srdci. Cítím to, jakoby křeč, píchnutí, někdy jen v zádech, jindy jen v srdci a nebo současně, celá levá část těla mě pobolívá, dříve jsem mívala časté bolesti... Zobrazit více
Dobrý den, bylo by vhodné navštívit rehabilitační pracoviště, nebo nějakého maséra, který ale studoval... Celá odpověď
Plotýnky a práce
Dobrý den. Můj problém spočívá v tom, mám 4 roky po operaci plotýnek, letos na jaře mi byl odebrán čid chci si najít práci, ale když mi moje pí doktorka napíše do výpisu že mám po operaci plotýnek tak mě nikde nevezmou (Mám Sou Strojírenské). Je to jako v začarovaném kruhu. Děkuji Pavel R. Zobrazit více
Dobrý den, nerozumím přesně, jaký je Váš dotaz.... Buď budete lhát zaměstnavateli, nebo sám sobě...... Celá odpověď
Jsou toto příznaky chřipky nebo něčeho jiného?
Dobrý den, mám problém v tom, že jsem byla před rokem očkovaná proti chřipce a nedávno mi po prochladnutí začalo být z ničeho nic, asi během hodiny špatně, v tom smyslu, že mne pálili oči, začala jsem mít rýmu a kašel. Hned jsem si koupila Coldrex horký nápoj a Paralen a střídavě jsem je třikrát denně... Zobrazit více
Dobrý den, mohla by to být i nově se objevivší alergie... Chřipku můžete dostat, i když jste byla... Celá odpověď
Výron Kotníku
Dobrý den. Předevčírem 17.10. jsem si na schodech podvrkla kotník, včera jsem byla na pohodovosti a tam mi řekli že je to jen pohmožděné. Jenže dnes jsem si povolovala obvaz, protože to bylo celkem dost utáhlé a všimla jsem si že mám na patě modřinu viz. foto. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám jít znovu... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Modřina, která se takto objeví značí větší pravděpodobnost porušení vazu, jeho natržení nebo dokonce... Celá odpověď
Bolest v tříslu a podbrisku
Dobrý den..Jmenuji se frank je mi 27 let a žiji v Irsku....jenom jsem se chtěl zeptat ohledně bolesti v třísel a podbřišku....před čtyřmi dny jsem měl náhlou bolest ve varlatech, jako kdyby je někdo zmáčknul a tahal, z toho jsem dostával takové křece do břicha, u doktora jsem byl a ten mi odebral moč... Zobrazit více
Dobrý den, může je jednat o kýlu, či různá onemocnění varlat, infekční onemocnění nadvarlat apod. Bylo... Celá odpověď
Ukončení užívání antikoncepce
Dobrý den, chci se zeptat. Antikoncepci jsem úplně přestala brát 3.10. 2012, počítala jsem s tím, že teď budu mít nepravidelnou menstruaci. Ale včera, tedy 18.10.2012 , jsem asi hodinku měla takový narůžovělý výtok. A dnes už zase nic. Může to být tím, že mám v těle změnu hormónů? S přítelem si dávám... Zobrazit více
Dobrý den, tento výtok může souviset např. s ovulací. Pokud si dáváte při sexu pozor proto, abyste neotěhotněla,... Celá odpověď
Lupání v zevním uchu při větším "hluku"
Dobrý den,většinou když jsem nemocná s uzlinami,momentálně mám streptokoka a beru antibiotika, při větším "hluku"(cinkání talířů,křik) mi v jednom uchu tzv.lupe.Po skončení "hluku" to odezní. Po nemoci, mi odezní i problémy s uchem. Čím by to mohlo být prosím způsobeno,nebo co to značí? Zobrazit více
Dobrý den, je to způsobeno sníženou průchodností Eustachovy trubice (vyrovnává tlak mezi nosohltanem... Celá odpověď
Rada onkologa
Dobrý den mam švagrovou která ma 40 let měla rakovinu prsu, po roce se ji rakovina vrátila s drobnými metastazemi v celém těle je nějaká šance na vyléčení??? momentalně podstupuje už nekolikatou chemoterapii, ale začla nějak jak se říka chřadnouf, nema chut vůbec k jídlu, je unavená musí jen ležet,... Zobrazit více
Dobrý den, nesmírně si vážím Vaší starosti.. Určitě můžete spolupracovat s ošetřujícími lékaři - praktikem... Celá odpověď
Sex
Dobrý den :) mám dotaz...s moji přítelkyní jsme měli sex a nějak mi prostě stál ale po chvíli přestal...a když už jsem erekci měl prostě do přítelkyně nevlezl a když jsem zabral víc přítelkyni to bolelo...pomozte mi prosím :/ Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Jde o souvislost s jistou snad ještě nezkušeností, pohlavní akt se nemá uspěchat, erekce je potom trvalejší... Celá odpověď
Nádor na tlustém střevě
Dobrý den, měl bych dotaz týkající se mého otce. Je mu 52 let a před týdnem mu byl diagnostikován pomocí kolonoskopie nádor na tlustém střevě. Mě osobně pouze řekl, že má ve střevě jen zánět, ale matka mi to všechno řekla. Má nádor kolem kterého má ještě údajně nějaký zánět. Tento zánět se musí prý... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Asi vás trochu zklamu, protože vámi a otcem udávané informace jsou velmi protichůdné. Bylo by vhodné... Celá odpověď
Rýma a dráždivý kašel v těhotenství
Dobrý den, jsem ve 12tt a mám velkou rýmu a dráždivý kašel. Občas z kašle až zvracení. V lékárně mi dali Jitrocelový sirup s citronem a septisan . V krku mě nebolí. Jitrocelový sirup mi moc nevadí, ale nepřijde mi, že by mi pomáhal. Po septisanu je mi zle, tak ho neberu. Mohla by jsme mi prosím poradit... Zobrazit více
Dobrý den, v těhotenství lze brát i některá antibiotika bez účinku na plod... Při jakémkoli infektu... Celá odpověď
Tachykardie a další potíže
Dobrý den, je mi 32 let a asi před pěti lety se u mne objevil první záchvat neurogenní tetanie. Začala jsem užívat hořčík a měla jsem dlouho klid, další záchvat asi až po roce nebo po dvou. V posledních dvou měsících u mne byla ale RZ 2x, trpím neustálou tachykardií, přes den tep neklesne pod 100, bušení... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, domnívám se, že tetanií trvající tachykardii vysvětlit nelze. Jaká je její příčina, by Vám... Celá odpověď
RTG
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať že ked sa rentgenuje človek cca 4x do roka či to škodí. Alebo aké to može mať následky. Zobrazit více
Dobrý den, každé rentgenové záření v podstatě může samo o sobě škodit, pokud zrovna zasáhne buňku,... Celá odpověď
Bolesti zad krkem a únava
Dobrý den. Již druhý týden trpím únavou a bolestmi za krkem při pohybu. Nejvíce to bolí, když otočím hlavu doleva a nahnu ji dolů, to mi pak bolest vystřeluje až k lopatce. U lékaře jsem zatím nebyla, tak bych se chtěla zeptat, s čím by moje problémy mohly souviset. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, jedná se buď o ztuhlou šíji, nebo o nachlazení této oblasti, případně bloknutou krční páteř.... Celá odpověď
Mirena
Pěkný den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, zda problémy uvedené níže mohou souviset s Mirenou, která mi byla zavedena letos v březnu. Od této doby mám vždy při menstruaci bolesti v podbřišku přesného charakteru jako u zánětu moč.měchýře(vždy jen při močení). Jsem zdr.sestra, tak jsem si nechala... Zobrazit více
Dobrý den, bolesti při menstruaci můžete řešit pomocí analgetik. U Mireny lze očekávat, že menstruovat... Celá odpověď
Hiátová hernie
Dobrý den,15.02.2012 mi byla zjištěna malá hiátová hernie bez esofagitidy..kardie 1 cm nad úrovní hiátu,nedovírá v inverzi..chtěla bych se prosím optat..chtěli by jsme s manželem miminko,nevadí to v těhotenství?děkuji za odpověď,přeji krásný zbytek dne s pozdravem Lenča Zobrazit více
Dobrý den, Lenčo, otěhotnět můžete bez obav. Kýla Vás však v těhotenství může pozlobit, zejm. např. pálením... Celá odpověď
Bolest zad
Prosím o vysvětlení, děkuji Protruse ploténky C3/4max. do 2mm dorsálně, protruse ploténky C5/6 dorsolat 1.dx. 2,5mm, s možností irritace odstupu kořene C6. Dorsální protruse plotny C3/4- Dorsolat. protruse C5/6 1.dx. s v.s.irritací odstupu C61.dx. Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, ploténka mezi 5. a 6.krčním obratlem lehce vyčnívá, mohla by dráždit nervový kořen. Ale není... Celá odpověď
Problémy s porozumění
Moc děkuji za milá slova, paní doktorko, cítím, že jste velmi vlídný a vstřícný člověk. Je mi 47 let a už před 22 lety jsem ztratila mamku, která by mi poskytla takováto vlídná slova a porozumění. Trochu mi to dává dcera, ale žije v Brně. Nebojím se toho tunelu kvůli hluku, ale kvůli stísněnému prostoru... Zobrazit více
Stydím se, že se odvažuji Vám ještě psát, vlastně nejde o žádné odborné rady.. Pocit jisté stísněnosti... Celá odpověď
Výsledek Mep a Sep
Dobrý den, jsem po operaci páteře C6/7 a Th 9/10, před 6 a 4 léty. delší dobu téměř púl roku opět potíže nejvíce v oblasti hrudní páteře vystřelující přes oblast beder do levé nohy, prstů, kde i často jakoby křeč. Ta už bolí vcelku pořád, je slabší, problémy i s dýcháním a bolestmi v linii daného obratle.... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Charakter potíží, které popisujete upomíná na potíž, která vychází také z bederní pateře, kde jistě... Celá odpověď
Bílé pupínky - penis
Dobrý den , už nějaký ten rok mě trápí bílé pupínky na penisu , vím jedná se o fyziologicke papily ktere nejsou problem spíš bych chtěl se zeptat na ty v červeném kroužku jsou u uzdičky jsou 2 a trošilinku větší ..jestli to jsou taky fyziologické papily nebo se může jednat o něco jiného ..a ještě kamarád... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Projevy v kroužku pravděpodobně fyziologické nejsou, resp. o papily se nejedná. Ale pokud se nezvětšují... Celá odpověď
Cukrovka
Váš dotaz do poradny: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké hodnoty cukru v krvi by měl mít kojenec přes den i po kojení, který je pouze kojený mateřském mlékem. V těhotenství jsem měla cukrovku a dlouhý cukr po šestinedělí mi vyšel 2,8. Synovi 5 měsíců po narození byl zjištěn cukr 2,6. Ptala jsem... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Normální hodnoty cukru v krvi jsou nalačno u dětí do 2 let 5,4 mmmol/l. Nejdůležitější je, jak syn prospívá,... Celá odpověď
Dušnost
Dobrý večer, před 4-5 týdny jsem prodělala zřejmě chřipku, měla jsem rýmu a kašel, za pár dní se mi udělalo dobře, ale od té doby mám pořád trochu kašel a tak dva týdny pociťuji občasný tlak na hrudi a zadýchávám se a to v klidu i v pohybu. Také mě bolejí záda a to zejména mezi lopatkama. Mohu se zeptat... Zobrazit více
Dobrý večer, paní Jano, děkuji za dotaz. Tlaky na hrudi a dušnost /zadýchávání/ jsou signálem nemoci.... Celá odpověď