Mám pozitivní protilátky-proč?
Dobrý den, jsem v 35 tydnu těhotenství od začátku mám pozitivní protilátky.Jsem B negativní a partner 0 negativní.Mám už dvě děti jinym partnerem ktery byl A + a děti mají skupinu po něm, nebyl mi ale aplikován anti-d globulin.děti mají už osm let, má to nějaky vliv na moje nynější pozitivní protilátky,... Zobrazit více
Pokud jste již někdy porodila dítě, které mělo Rh faktor pozitivní, pak si vaše tělo vytvořilo protilátky... Celá odpověď
Helicobavter Pylori
Zdravím Vás, děkuji že tato poradna existuje. Před 3 měsíci jsem užívala Clarythromycin 250 + Omeprazol 20 mg mg týden na vymýcení žaludečního vředu. Po léčbě problémy a bolesti žaludku neustále pokračovaly. Po 2 měs. z dech. testu byla zjištěna Hel. Pylori, byla jsem přeléčena trojkombinací ATB (Novamoxin... Zobrazit více
Omeprazol určitě užívejte nadále. Po kombinované antibiotické léčbě samozřejmě mohou přetrvávat určité... Celá odpověď
Otok, svědění a pálení
Dobrý den, mám problém o kterém moc nechci mluvit. Na přirození se mi udělaly vřídky, které pálí a svědí. Moje stydké pysky jsou nateklé a při močení cítím silné pálení. Používám hormonální antikoncepci. Nikdy jsem takovéto problémy neměla a tudíž nevím, co mám dělat. Potírala jsem vřídky genciálou,... Zobrazit více
Nejspíše půjde o kvasinkovou infekci, která při užívání hormonální antikoncepce bývá bohužel častá. jestliže... Celá odpověď
Trhání osmičky, nemohu otevřít pořádně pusu
Dobrý den, před týdnem jsem byla na vytržení spodní osmičky. Měla jsem zahnuté kořeny, jeden ze zlomil, trvalo dost dlouho než mi ho lékař vytáhl, a ránu zašil. Měla jsem asi 10 min. (možná více) otevřenou pusu na maximum. A teď nemohu otevřít pusu více jak na dva prsty, nemohu se ani pořádně najíst,... Zobrazit více
Doporučovala bych zatím nepřemáhat bolest, cvičit jen do bolesti a určitě kontaktovat vašeho zubního... Celá odpověď
Streptokok a zvýšené ASLO
Dobrý den,hledám odpovědi na moje otázky a zatím bez úspěchu,ani na netu jsem se nedozvěděl pořádnou odpověď,tak snad ji najdu u vás. Asi před 4 roky jsem prodělal několik angín a střeptokoka,kterého jsem se nemohl zbavit. Po nějaké době mi bylo řečeno že už je to dobré,ale zůstalo mi zvýšené aslo, tak... Zobrazit více
Dobrý den, vysoká nebo spíše vyšší hladina ASLO není žádná nemoc, je to známka toho, že jste prodělal... Celá odpověď
Afty a akné
Dobrý den, mám dva problémy, které nevím zda spolu souvisí. Je mi 30 a trpím na afty od dětství, byla jsem i léčena na imunologii jako dítě, ale nikdy mi na afty nic nepomohlo. Nicméně nemocná jsem byla méně. Dodnes jsou pro mě 3afty permanentně v puse standard. Někdy se to ještě zhorší, že dostanu... Zobrazit více
Dobrý den, být vámi bych se obrátila na imunologické pracoviště nebo ambulanci, od vašeho dětství jednak... Celá odpověď
Obstřik karpálního tunelu
Dobrý den ,mohu dostat obsřik karpálního tunelu ,když jsem apsolvoval již tři obsřiky na patní kost (ostruha)před 9-10 měsíci.Mám nález a na operaci zatím nechci doktorka tvrdí ,že rehabilitace na karpál je bezpředmětná pouze zastává obstřik.Děkuji Zobrazit více
Pokud jste absolvoval obstřik v jiné lokalizaci, je v oblasti karpálního tunelu možný. Info o nemoci... Celá odpověď
Štípanec
Dobrý den, mám půl roční holčičku a před 4 týdny ji štípl komár na lopatku. den na to se jí udělal flek jako nám všem když nás štípne. Teď jsou to necelé 4 týdny a flek má takový fialkový dá se říci, že pořád stejně velký a když na něj sáhne je to taková boulička. Nepříjde, mi že by byl jiný jen má fialové... Zobrazit více
Dobrý den, pokud to byl opravdu komár a ne třeba klíště...otírejte ještě i tea three olejem kvůli desinfekci... Celá odpověď
Brýle
Dobrý den, zhruba 1 rok mám lehké potíže se zhoršováním zraku při čtení. Za denního světla čtu bez problémů bez brýlí, problémy mám za šera nebo umělého osvětlení, i když také ne vždy. Někdy např. při čtení TV programu si musím noviny dost oddalovat, přičemž při zakrytí pravého oka vidím levým okem... Zobrazit více
Pokud budete nosit více dioptrií, než je nutné, rozhodně vám to oko kazit nebude. Ale někdy skutečně... Celá odpověď
Léky
Dobrý den,mám k Vám prosbu.Užívám již delší dobu Egilog 25 mg na občasnou aritmii srdce.Při kontrole EKG mi lékař předepsal Isoptin 80mg.Který mám užívat 1tabletu ráno a jednu večer.Lék Egilog jsem brala 1/4 ráno.Prosím o porovnání léků.Zajímalo by mne,který z léků je pro mne výhodnější.Děkuji Zobrazit více
Egilok patří do skupiny beta blokátorů, Isoptin je blokátor kalciového kanálu. Tyto léky patří tedy do... Celá odpověď
Sebevražda - psychiatrie
Dobrý den, Chci se zeptat, zda všichni lidé, kteří se pokusí o sebevraždu a přežijí, musí být hospitalizováni na psychiatrii. Děkuji a jsem s pozdravem Jana Zobrazit více
Většinou to tak bývá, protože je to skutečně závažný akutní psychiatrický stav a dokud nedojde ke stabilizaci... Celá odpověď
Zánět očí
Dobrý den, syn měl zánět očí a já mu sehnala bez receptu Maxitrol. Kapala jsem mu ho týden a den poté, co jsem přestala kapat, se mu zánět objevil znovu. Opthalmo Septonex asi nepomáhá, mohu dál pokračovat (i po 2 dennní přestávce) s Maxitrolem? Za lékařkou nechci jít, je naštvaná, že jsem sehnala... Zobrazit více
Maxitrol obsahuje kortikoidy, které nejsou vhodné u všech zánětů oka. Pokud by šlo o infekční zánět,... Celá odpověď
Zánět varlete
Dobrý den. Před 10 dny mi lékař diagnostikoval zánět varlete a na to mi předepsal antibiotika. Toto onemocnění léčím již 10 dní a zlepšení pozoruji jen nepatrné. Chci se Vás zeptat jak dlouho toto onemocnění trvá a zda zanechává nějaké následky (funkce, plodnost apod.) popřípadě co musím dělat společně... Zobrazit více
Pokud by nedocházelo ke zlepšení stavu, pak je možné, že daná antibiotika nepůsobí na konkrétního vyvolavatele... Celá odpověď
Trnutí a necitlivost rukou
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: můj přítel má problém s tím, že mu často trnou ruce a někdy je téměř necítí a má pocit, že v nich nic neudrží, často trpí i bolesti zad. Můžete mi prosí poradit co s tím a nebo na koho se obrátit s pomocí o radu nebo jaké vyšetření doporučujete. Děkuji Zobrazit více
Tyto obtíže mohou být způsobeny drážděním ("skřípnutím") nervů v oblasti krční páteře. Rozhodně by váš... Celá odpověď
Menstruace po porodu
Dobrý den.Prosím o radu,jsem 2.5měsíce po porodu.První menstruaci jsem dostala na konci šestinedělí 8.9. a teď mně stále nepřišla,těhotná nejsem zkoušela sem si test.Jak dlouho může trvat než ji opět budu mýt pravidelnou,chtěla by sem brát antikoncepci.Kojila sem plně 6 týdnů a pak asi jen týden částečně,teď... Zobrazit více
Menses se může zastavit po porodu na řadu týdnů až měsíců, čistě gestagenní antikoncepci byste mohla... Celá odpověď
Fimóza u 2,5 letého dítěte
Dobrý den, syn (2,5 roku) má od narození zúženou předkožku, nyní měl poprvé zánět a dětský chirurg nám doporučil operaci - obřízku. Na doporučení lékaře ale zatím nepřetahujeme, při malých pokusech to jde opravdu obtížně, navíc si syn stěžuje, že je mu to nepříjemné, s močením potíže nemá. Má smysl čekat,... Zobrazit více
Spíše bych doporučovala obřízku provést co nejdříve. Dítě si do budoucna zákrok nebude ani pamatovat... Celá odpověď
BOLESTI PŘI POLYKÁNÍ
Dobrý den,mám bolesti při polikání jídla nejčastěji když je jídlo teplé.Cítím jak mě jídlo,pití klouže bolestivě do žaludku.Občas zvracím čerstvou krev.Byla jsem na gastroskopii a dostala jsem prášky ortanol už je to tak 2 roky.Ty bolesti vždycky po třech dnech sami odezní a vrací se tak 2krát do měsíce.Tak... Zobrazit více
Určitě, opakování gastroskopie je nutné. Může jít např. o zánět v oblasti jícnu či žaludku. Určitě by... Celá odpověď
Pravidla chování po UPT
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco blíže o zásadách po interrupci (prodělala jsme ji v cca 11. týdnu). Jedná se mi především o konzumaci jídla, pití a o sportování (jumping, bosu). Děkuji Zobrazit více
Jediné omezení se týká té fyzické aktivity, doporučovala bych ji nejdříve po 6 týdnech po zákroku a s... Celá odpověď
Začervenaní v obličeji
dobry den. je mi 25. mam problem se zarudnutím obou tvaří a nosu. nejhorší je to v zimě a na přímem slunci. tvaře mě palí a trošku otekají. nepiju vubec alkohol. dělá mi problem společensky život. rano když se vyspím tak sem docela vpohodě ale ke konci dne pocituji palení a pokožka je zarudla. dělá mi... Zobrazit více
Někdy je to problém vrozený, konstituční, někdy za tím stojí kožní onemocnění - např. rosacea. Navštivte... Celá odpověď
Těhotenství
Dobrý den,chci se zeptat,zda vadí v těhotenství hrabání listí a další práce na zahradě.Jsem po dvou potratech a bojím se,abych miminku neublížila.děkuji Zobrazit více
Domnívám se, že tyto zahradní práce v těhotenství, pokud nebudete nosit nic těžkého, vůbec nevadí, spíše... Celá odpověď
Popraskaný jazyk
Dobrý večer.Mám již několik týdnů problém, mám popraskaný a velmi citlivý jazyk, bílý povlak.Ostřejší jídla mi dělají problémy. Děkuji Zobrazit více
Může jít např. o kvasinkovou infekci, někdy tyto obtíže vzniknou i při infekcích horních cest dýchacích... Celá odpověď
Změna antikoncepce
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda, když jsem dosud(2roky) užívala Antikoncepci (SUNYA) a lékař mi předepsal novou (ARTIZIA), zda se musím chránit např. kondomem při začínání braní nové ant. nebo jsem chráněná jako se starou antikoncepcí, když ji začnu brát po sedmidenní pauze? děkuji za vaší odpověď Zobrazit více
Doporučovala bych chránit se alespoň první týden užívání nové antikoncepce kondomem. Celá odpověď
HA a myom
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně výběru vhodné antikoncepce. Je mi 39 let,před rokem nález myomu-asi 5cm,cysty v prsou, křečové žíly, HA jsem užívala jen krátce před 19 lety.Bylo by v mém případě vhodné nitr.tělísko, nebo raději inj.gestagen(zde se však obávám vedl.účinků na psychiku a vymizení... Zobrazit více
Asi bych žádnou hormonální antikoncepci nedoporučila, rozhodně ne tu s obsahem estrogenů - tzn. ani tlablety,... Celá odpověď
Trvalé mravenčení levého malíčku, časté křeče v dlani.
Předpokládám, že jde o upozornění těla na potřebu léčby (nebo věk 79).Neurolog neshledal závadu. Mimo křeče (snad regma) motorika v normálu. Zobrazit více
Neurologické obtíže v oblasti malíku mohou znamenat dráždění příslušného nervu ( často v oblasti jeho... Celá odpověď
Zvýšená hladina Fe v séru
Můžu se zeptat, jestli má zvýšená hladina Fe nějakou spojitost s Cushingovým syndromem? Zobrazit více
Zvýšená hladina sérového železa bývá u zvýšeného rozpadu červených krvinek nebo u zánětů jater, vyloženě... Celá odpověď