#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Mám pozitivní protilátky-proč?

Gynekologie Anna1981 19.10.2010

Dobrý den, jsem v 35 tydnu těhotenství od začátku mám pozitivní protilátky.Jsem B negativní a partner 0 negativní.Mám už dvě děti jinym partnerem ktery byl A + a děti mají skupinu po něm, nebyl mi ale aplikován anti-d globulin.děti mají už osm let, má to nějaky vliv na moje nynější pozitivní protilátky,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pokud jste již někdy porodila dítě, které mělo Rh faktor pozitivní, pak si vaše tělo vytvořilo protilátky... Celá odpověď

Helicobavter Pylori

Trávení Helena 19.10.2010

Zdravím Vás, děkuji že tato poradna existuje. Před 3 měsíci jsem užívala Clarythromycin 250 + Omeprazol 20 mg mg týden na vymýcení žaludečního vředu. Po léčbě problémy a bolesti žaludku neustále pokračovaly. Po 2 měs. z dech. testu byla zjištěna Hel. Pylori, byla jsem přeléčena trojkombinací ATB (Novamoxin... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Omeprazol určitě užívejte nadále. Po kombinované antibiotické léčbě samozřejmě mohou přetrvávat určité... Celá odpověď

Otok, svědění a pálení

Gynekologie Jana 19.10.2010

Dobrý den, mám problém o kterém moc nechci mluvit. Na přirození se mi udělaly vřídky, které pálí a svědí. Moje stydké pysky jsou nateklé a při močení cítím silné pálení. Používám hormonální antikoncepci. Nikdy jsem takovéto problémy neměla a tudíž nevím, co mám dělat. Potírala jsem vřídky genciálou,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Nejspíše půjde o kvasinkovou infekci, která při užívání hormonální antikoncepce bývá bohužel častá. jestliže... Celá odpověď

Trhání osmičky, nemohu otevřít pořádně pusu

Chirurgie Veronika 19.10.2010

Dobrý den, před týdnem jsem byla na vytržení spodní osmičky. Měla jsem zahnuté kořeny, jeden ze zlomil, trvalo dost dlouho než mi ho lékař vytáhl, a ránu zašil. Měla jsem asi 10 min. (možná více) otevřenou pusu na maximum. A teď nemohu otevřít pusu více jak na dva prsty, nemohu se ani pořádně najíst,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučovala bych zatím nepřemáhat bolest, cvičit jen do bolesti a určitě kontaktovat vašeho zubního... Celá odpověď

Streptokok a zvýšené ASLO

Endokrinologie MartinK 19.10.2010

Dobrý den,hledám odpovědi na moje otázky a zatím bez úspěchu,ani na netu jsem se nedozvěděl pořádnou odpověď,tak snad ji najdu u vás. Asi před 4 roky jsem prodělal několik angín a střeptokoka,kterého jsem se nemohl zbavit. Po nějaké době mi bylo řečeno že už je to dobré,ale zůstalo mi zvýšené aslo, tak... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, vysoká nebo spíše vyšší hladina ASLO není žádná nemoc, je to známka toho, že jste prodělal... Celá odpověď

Afty a akné

Imunita P 19.10.2010

Dobrý den, mám dva problémy, které nevím zda spolu souvisí. Je mi 30 a trpím na afty od dětství, byla jsem i léčena na imunologii jako dítě, ale nikdy mi na afty nic nepomohlo. Nicméně nemocná jsem byla méně. Dodnes jsou pro mě 3afty permanentně v puse standard. Někdy se to ještě zhorší, že dostanu... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, být vámi bych se obrátila na imunologické pracoviště nebo ambulanci, od vašeho dětství jednak... Celá odpověď

Obstřik karpálního tunelu

Ortopedie pavel 19.10.2010

Dobrý den ,mohu dostat obsřik karpálního tunelu ,když jsem apsolvoval již tři obsřiky na patní kost (ostruha)před 9-10 měsíci.Mám nález a na operaci zatím nechci doktorka tvrdí ,že rehabilitace na karpál je bezpředmětná pouze zastává obstřik.Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pokud jste absolvoval obstřik v jiné lokalizaci, je v oblasti karpálního tunelu možný. Info o nemoci... Celá odpověď

Štípanec

Péče o dítě Andi 19.10.2010

Dobrý den, mám půl roční holčičku a před 4 týdny ji štípl komár na lopatku. den na to se jí udělal flek jako nám všem když nás štípne. Teď jsou to necelé 4 týdny a flek má takový fialkový dá se říci, že pořád stejně velký a když na něj sáhne je to taková boulička. Nepříjde, mi že by byl jiný jen má fialové... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud to byl opravdu komár a ne třeba klíště...otírejte ještě i tea three olejem kvůli desinfekci... Celá odpověď

Brýle

Oči jana 19.10.2010

Dobrý den, zhruba 1 rok mám lehké potíže se zhoršováním zraku při čtení. Za denního světla čtu bez problémů bez brýlí, problémy mám za šera nebo umělého osvětlení, i když také ne vždy. Někdy např. při čtení TV programu si musím noviny dost oddalovat, přičemž při zakrytí pravého oka vidím levým okem... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pokud budete nosit více dioptrií, než je nutné, rozhodně vám to oko kazit nebude. Ale někdy skutečně... Celá odpověď

Léky

Léky Romana123 19.10.2010

Dobrý den,mám k Vám prosbu.Užívám již delší dobu Egilog 25 mg na občasnou aritmii srdce.Při kontrole EKG mi lékař předepsal Isoptin 80mg.Který mám užívat 1tabletu ráno a jednu večer.Lék Egilog jsem brala 1/4 ráno.Prosím o porovnání léků.Zajímalo by mne,který z léků je pro mne výhodnější.Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Egilok patří do skupiny beta blokátorů, Isoptin je blokátor kalciového kanálu. Tyto léky patří tedy do... Celá odpověď

Sebevražda - psychiatrie

Psychika Jana 19.10.2010

Dobrý den, Chci se zeptat, zda všichni lidé, kteří se pokusí o sebevraždu a přežijí, musí být hospitalizováni na psychiatrii. Děkuji a jsem s pozdravem Jana Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Většinou to tak bývá, protože je to skutečně závažný akutní psychiatrický stav a dokud nedojde ke stabilizaci... Celá odpověď

Zánět očí

Oči jana 19.10.2010

Dobrý den, syn měl zánět očí a já mu sehnala bez receptu Maxitrol. Kapala jsem mu ho týden a den poté, co jsem přestala kapat, se mu zánět objevil znovu. Opthalmo Septonex asi nepomáhá, mohu dál pokračovat (i po 2 dennní přestávce) s Maxitrolem? Za lékařkou nechci jít, je naštvaná, že jsem sehnala... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Maxitrol obsahuje kortikoidy, které nejsou vhodné u všech zánětů oka. Pokud by šlo o infekční zánět,... Celá odpověď

Zánět varlete

Urologie petrr 19.10.2010

Dobrý den. Před 10 dny mi lékař diagnostikoval zánět varlete a na to mi předepsal antibiotika. Toto onemocnění léčím již 10 dní a zlepšení pozoruji jen nepatrné. Chci se Vás zeptat jak dlouho toto onemocnění trvá a zda zanechává nějaké následky (funkce, plodnost apod.) popřípadě co musím dělat společně... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Pokud by nedocházelo ke zlepšení stavu, pak je možné, že daná antibiotika nepůsobí na konkrétního vyvolavatele... Celá odpověď

Trnutí a necitlivost rukou

Mozek a nervy Alveta 19.10.2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: můj přítel má problém s tím, že mu často trnou ruce a někdy je téměř necítí a má pocit, že v nich nic neudrží, často trpí i bolesti zad. Můžete mi prosí poradit co s tím a nebo na koho se obrátit s pomocí o radu nebo jaké vyšetření doporučujete. Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Tyto obtíže mohou být způsobeny drážděním ("skřípnutím") nervů v oblasti krční páteře. Rozhodně by váš... Celá odpověď

Menstruace po porodu

Gynekologie Simca 19.10.2010

Dobrý den.Prosím o radu,jsem 2.5měsíce po porodu.První menstruaci jsem dostala na konci šestinedělí 8.9. a teď mně stále nepřišla,těhotná nejsem zkoušela sem si test.Jak dlouho může trvat než ji opět budu mýt pravidelnou,chtěla by sem brát antikoncepci.Kojila sem plně 6 týdnů a pak asi jen týden částečně,teď... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Menses se může zastavit po porodu na řadu týdnů až měsíců, čistě gestagenní antikoncepci byste mohla... Celá odpověď

Fimóza u 2,5 letého dítěte

Urologie Mirka 19.10.2010

Dobrý den, syn (2,5 roku) má od narození zúženou předkožku, nyní měl poprvé zánět a dětský chirurg nám doporučil operaci - obřízku. Na doporučení lékaře ale zatím nepřetahujeme, při malých pokusech to jde opravdu obtížně, navíc si syn stěžuje, že je mu to nepříjemné, s močením potíže nemá. Má smysl čekat,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Spíše bych doporučovala obřízku provést co nejdříve. Dítě si do budoucna zákrok nebude ani pamatovat... Celá odpověď

BOLESTI PŘI POLYKÁNÍ

Trávení Deina 19.10.2010

Dobrý den,mám bolesti při polikání jídla nejčastěji když je jídlo teplé.Cítím jak mě jídlo,pití klouže bolestivě do žaludku.Občas zvracím čerstvou krev.Byla jsem na gastroskopii a dostala jsem prášky ortanol už je to tak 2 roky.Ty bolesti vždycky po třech dnech sami odezní a vrací se tak 2krát do měsíce.Tak... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Určitě, opakování gastroskopie je nutné. Může jít např. o zánět v oblasti jícnu či žaludku. Určitě by... Celá odpověď

Pravidla chování po UPT

Gynekologie Alexa 19.10.2010

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco blíže o zásadách po interrupci (prodělala jsme ji v cca 11. týdnu). Jedná se mi především o konzumaci jídla, pití a o sportování (jumping, bosu). Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Jediné omezení se týká té fyzické aktivity, doporučovala bych ji nejdříve po 6 týdnech po zákroku a s... Celá odpověď

Začervenaní v obličeji

Kožní obtíže martin 19.10.2010

dobry den. je mi 25. mam problem se zarudnutím obou tvaří a nosu. nejhorší je to v zimě a na přímem slunci. tvaře mě palí a trošku otekají. nepiju vubec alkohol. dělá mi problem společensky život. rano když se vyspím tak sem docela vpohodě ale ke konci dne pocituji palení a pokožka je zarudla. dělá mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Někdy je to problém vrozený, konstituční, někdy za tím stojí kožní onemocnění - např. rosacea. Navštivte... Celá odpověď

Těhotenství

Gynekologie haspu 19.10.2010

Dobrý den,chci se zeptat,zda vadí v těhotenství hrabání listí a další práce na zahradě.Jsem po dvou potratech a bojím se,abych miminku neublížila.děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Domnívám se, že tyto zahradní práce v těhotenství, pokud nebudete nosit nic těžkého, vůbec nevadí, spíše... Celá odpověď

Popraskaný jazyk

Vnitřní lékařství Anton 19.10.2010

Dobrý večer.Mám již několik týdnů problém, mám popraskaný a velmi citlivý jazyk, bílý povlak.Ostřejší jídla mi dělají problémy. Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Může jít např. o kvasinkovou infekci, někdy tyto obtíže vzniknou i při infekcích horních cest dýchacích... Celá odpověď

Změna antikoncepce

Antikoncepce NikolL 19.10.2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda, když jsem dosud(2roky) užívala Antikoncepci (SUNYA) a lékař mi předepsal novou (ARTIZIA), zda se musím chránit např. kondomem při začínání braní nové ant. nebo jsem chráněná jako se starou antikoncepcí, když ji začnu brát po sedmidenní pauze? děkuji za vaší odpověď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučovala bych chránit se alespoň první týden užívání nové antikoncepce kondomem. Celá odpověď

HA a myom

Gynekologie Ela 19.10.2010

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně výběru vhodné antikoncepce. Je mi 39 let,před rokem nález myomu-asi 5cm,cysty v prsou, křečové žíly, HA jsem užívala jen krátce před 19 lety.Bylo by v mém případě vhodné nitr.tělísko, nebo raději inj.gestagen(zde se však obávám vedl.účinků na psychiku a vymizení... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Asi bych žádnou hormonální antikoncepci nedoporučila, rozhodně ne tu s obsahem estrogenů - tzn. ani tlablety,... Celá odpověď

Trvalé mravenčení levého malíčku, časté křeče v dlani.

Mozek a nervy Ferda Milfait 19.10.2010

Předpokládám, že jde o upozornění těla na potřebu léčby (nebo věk 79).Neurolog neshledal závadu. Mimo křeče (snad regma) motorika v normálu. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Neurologické obtíže v oblasti malíku mohou znamenat dráždění příslušného nervu ( často v oblasti jeho... Celá odpověď

Zvýšená hladina Fe v séru

Endokrinologie Eileen22 19.10.2010

Můžu se zeptat, jestli má zvýšená hladina Fe nějakou spojitost s Cushingovým syndromem? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Zvýšená hladina sérového železa bývá u zvýšeného rozpadu červených krvinek nebo u zánětů jater, vyloženě... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#