#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Problém s pomočováním u 12 letého dítěte

Urologie Markéta 24.9.2010

Dobrý den, chci se zeptat, jaké by bylo možné řešení problému s počůrávaním. Mám bratra, kterému je 12 let. Od dětství má problém s počůráváním v noci. Rodiče s ním byli už na různých vyšetřeních, ale lékaři řekli, že on za to nemůže. On vlastně necítí, že se mu chce v noci na záchod a nevzbudí ho... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Nevím, jak v jižních Čechách, ale určitě v Praze v Motolské nemocnici se zabývají na dětské urologii... Celá odpověď

Toxoplasmosa

Infekce Lucie 24.9.2010

Dobrý den, ve 4 letech jsem měla toxoplasmosu, byla jsem kvůli tomu týden v nemocnici, kde jsem skoro každý den byla rentgenována (nebo skenována?). Moje obvodní doktorka mi to řekla až nedávno (do teď jsem si myslela,že to bylo kvůli vpadlému hrudníku) a že je důležité, abych si to pamatovala a hlásila... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Není mi jasné, o jaká vyšetření šlo a proč. Ale pokud jste prodělala toxoplasmosu, budete mít v krvi... Celá odpověď

Antikoncepce a Klion - D

Antikoncepce Anna 24.9.2010

Dobrý den, můj gynekolog mi předepsal k léčbě Klion - D, může mi nějak kolidovat s antikoncepcí (beru Regulon)? Nebo se mámr aději chránit ještě jinou metodou? Děkuji za odpověď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučovala bych po zbytek tohoto cyklu doplňkovou antikoncepci. Celá odpověď

Mrkaní

Oči Jiří 24.9.2010

Dobrý den, mám takový dotaz, přijde mi, i to cítím, i lidé v okolí si toho všímají, že často mrkam, hlavně když se soustředím, nebo jsem nervózní. Nevíte prosím, čím by to mohlo být, popřípadě něco co by tomu pomohlo? Děkuji Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučuji vyšetření neurologem, a ev. psychiatrem, tyto obtíže někdy vznikají jen při psychickém přetížení,... Celá odpověď

Antikoncepce

Antikoncepce evka. 24.9.2010

Je mi 41 let a léta beru HA Yadine, která mi vyhovuje. Jsem zdravá, nemám nadváhu ani křečové žíly, nekouřím. Lékař mi dopuručil jiný preparát ještě s nižší dávkou hormonu, ale nevyhovoval mi (bolesti hlavy, zhoršení pleti ...). Vrátil mi tedy Yadine, ale s tím, že se to stejně musí řesit. Navrhoval... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučuji zkusit hormonální nitroděložní tělísko, poraďte se o tom s vaším gynekologem. Celá odpověď

ORL

Uši, nos, krk Renata 24.9.2010

Dobrý den, na zákaldě rtg vyšetření zubů mi byla zjištěna susp. cystys a. highm. I. sin. susp. - chtěla bych vědět co to pro mne znamená za léčbu? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Podle tohoto vyšetření je podezření na cystu paranasální dutiny. Pokud vám nezpůsobuje žádné obtíže,... Celá odpověď

Sedimentace a CRP

Endokrinologie hanka74 24.9.2010

Dobrý den. Ráda bych znala odpověď na problém zvýšené sedimentace a součastně normálního CRP. Sedimentace po hodině 30 a CRP 1,5. Lékař tvrdí, že CRP je v normě, takže jsem v pořádku. To se jako okamžitě vylučuje? Takto zvýšenou sedimentaci mám už cca 2 roky. Do té doby jsem lékaře nijak zvlášť nenavštěvovala,... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

CRP je ukazatel zánětu v těle, takže pokud je v normě, zánět nemáte.Zvýšená sedimentace může být známkou... Celá odpověď

Distální esofagitida

Trávení andy 24.9.2010

dobrý den, dnes jsem byla u lékaře a byla mi zjištěna distální esofagitida 2 st, a insuficience kardie chtěla bych se zeptat co to znamená a jestli se to dá ůplně vyléčit. Před měsícem se mi objevilo astma a ted tohle sem z toho neštastná je mi 24 a chtěla bych někdy děti nevím zda s takovými to nemoci... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Nešťastná rozhodně nebuďte, děti mít můžete a léčit se to taky dá. Pravděpodobně u vás nejsou plně funkční... Celá odpověď

Otočení varle

Urologie tom 24.9.2010

Dobrý den, před rokem a 2 měsíci (červen minulého roku) jsem měl extrémní bolest v okolí penisu, a zarudlý šourek. Po týdnu nesnesitelné bolesti jsem navštívil lékaře. Chirurg mi prohmatal varlata a nic nezaznamenal. Nyní, když je tomu rok, se mi zdá že se mi varle nepatrně zmešilo, teda aspon si to... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Torze je otočení varlete kolem podélné osy, tzn. podle svislé osy. Pokud otočení a porucha cévního zásobení... Celá odpověď

Bolest břicha, únava

Vnitřní lékařství Baby 24.9.2010

Dobrý den, již dva měsíce mám bolest břicha, zejména v oblasti žaludku a levé spodní části břicha, nevolnosti při jídle nebo pití, nafouklé břicho, nepravidelnou stolici s pálením a svěděním v konečníku a silnou únavu. Při ultrazvuku břicha mi doktorka sdělila, že mám zvětšenou slezinu. To byla veškerá... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Příčin vašich obtíží může být více. Zvětšená slezina může svědčit pro onemocnění krvetvorby, takže bych... Celá odpověď

Píštěl mezi půlkami

Chirurgie Jirka(Duri) 24.9.2010

Dobrý den Již delší dobu mě trápí problém s píštělí. Před pěti lety jsem byl na operaci otoku mezi půlkami zadnice( prý se tomu také říká dvojče), rána se zcela nezahojila a po roce mi praskla celá asi 4 cm dlouhá jizva. Byl jsem ambulatně ošetřen, vyčistěn a zašit. Chvilku byl klid a poté mi s direk... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Jiný než operativní postup neexistuje. Bylo by dobré vyšetřit, zda neexistuje např. komunikace se stěnou... Celá odpověď

Artroskopie kolene

Ortopedie Roman Jeřábek 24.9.2010

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné, že mi asi rok a půl po operaci kolena (běžná artroskopie s odhalením poškození křížového vazu, avšak zatím bez plastiky) může natýkat při chřipce a nachlazení... do teď kolena fungovala s ortezou i na zátěži sportem na vrcholové úrovni. Děkuji mockrát... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Operace nebo úraz kloubu vede vždy k určitým trvalým změnám tkáně. ty pak snadno reagují na nejrůznější... Celá odpověď

Preklad lekarske zpravy

Ortopedie Radka73 23.9.2010

Dobry den, prosim o preklad lekarske zpravy, z ktere nejsem chytra... Dg.Elongatio lig.crutiati ant genus I.sin. Plica IP hypertrophica V predni jame resekce zbytnele IP pliky, LCA zabalen v syn.rukavu, elongovan, vyplach stripy Prosim o informaci za jak dlouho bude s touto diagnozou plny navrat k... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, jde o popis operace artroskopické, kde lékaři popisují, co v koleni našli a co provedli za... Celá odpověď

Vysoký krevní tlak

Léky Josef 23.9.2010

Dobrý den. Beru na vysoký krevní talk lék (Lokren 20 mg - 98 tablet) - beru 1/2. Doplatek na tento lék je 250,-Kč, což se mi zdá příliš. Můžete mi doporučit jiný, lacinější lék. Jaký lék je plně hrazen pojišťovnou. Děkuji. Josef. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Nejmenší doplatek léku se stejnou ůčinnou látkou je Betamed 20mg (30tblet) a to 121,40 Kč, bez doplatku... Celá odpověď

Dotaz

Antikoncepce remesk 23.9.2010

dobyr den pred 8dny sem dostala menses a zacala brat antikoncepci ARTIZAN normalne mam mesicky max 5dni ale ted jem 6a obcas behem dne mam krevavou skvrnu na kalhotkach nebo na toaletaku tak nevim co to muze byt jestli to antikonceepci nebo ????? mam 8mesicniho syna do ted sem po porodu zadne prasky... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, může jít o adaptaci těla na antikoncepci, vytrvejte ještě jeden menstruační cyklus a pokud... Celá odpověď

Alfa hemolytické Viridující streptokok

Infekce Radek 23.9.2010

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na tuhle bakterii(alfa hemolytické Viridující streptokok)může tato bakterie být dlohodobě v krvy aniž by způsobila otravu krve? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý de, vám zjistili tuto bakterii v krví? Pokud ano, už se jistě léčíte antibiotiky. Otrava krve není... Celá odpověď

Opar v těhotenství

Gynekologie Majka 23.9.2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat , jestli je nějaké riziko pro miminko, když jsem měla v 1-2 týdnu těhotenství opar na ústech. Nyní jsem v 9 týdnu. Moc se obávám. Děkuji za odpověď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Opar na ústech v těhotenství nepředstavuje pro dítě žádné riziko. Celá odpověď

Bolest zad

Ortopedie hojdap 23.9.2010

Dobrý den,dle vyšetření mám téměř zaniklou ploténku. Mám cvičit. Zajímalo by mne jaký vhodný doplněk stravy by byl nejvhodnější na moje problémy se zády (arthrostop nebo něco podobného) Předem děkuji za odpověď. Pavel Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Konkrétní název preparátu vám nemohu napsat, ale určitě by bylo vhodné užívat alespoň 2x ročně 3 měsíční... Celá odpověď

Vřídek na děložním čípku

Gynekologie Aria86 23.9.2010

Dobrý den, chodím na pravidelné kontroly ke svému gynekologovi a v úterý mi objevil vřídek na děložním čípku! Prý se bát nemusím, ale udělá mi cytologii! Bohužel právě nemohl, protože mám silný výtok (údajně způsobený vřídkem) a nejdřív se musí přeléčit a poté mi udělá stěry. Jenže jsem musela pracovně... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Tyto slizniční defekty mohou být vyvolány zánětem, infekcí, ale i různými přednádorovými či nádorovými... Celá odpověď

Chronická gastritida

Trávení Hana 23.9.2010

Dobrý den, během posledních 5-ti let jsem absolvovala 3x gastroskopii, dg chronická gastritida, při posledních dvou nalezen Helicobacter, teď naposledy přeléčen ATB a Helicid (před 11 měsíci). Poslední gastro - v antru skvrnitá slizniční hyperemie a několik nodularit prepyloricky - v.s. hyperplasie lymfatické... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Skutečně při různých stavech s chronickým drážděním sliznice žaludku ( mezi které chronická gastritida... Celá odpověď

Jsem těhotná?

Sex ccc 23.9.2010

dobrý den, bojím se, že jsem těhotná. spala jsem se svým přítelem (bez kondomu) ale neudělal se do mě. 2 dny po tom jsem dostala očekávanou menstruaci. teď to je měsíc co se to stalo. pořád myslím na to co když jsem těhotná a teď mi je špatně od žaludku a někdy mě bolí hlava, ale všechno jím, nic mi... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Domnívám se, že těhotná být nemůžete, pokud jste regulérně odmenstruovala a navíc váš přítel neejakuloval.... Celá odpověď

Astma a imunita

Alergie monika 23.9.2010

Dobrý den, mám na Vás tento dotaz. Můj sedmiletý syn má problém s neustálým kašlem. Od 3 let dochází na alergologii, kde mu zjistili sníženou imunitu, konkrétní alergii nemá žádnou. Ve 3 letech skončil v nemocnici s diagnózou astmatického zánětu průdušek. Byl mu nasazen ecobec. Absolvoval imunomodulační... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Při astmatu je vždy přítomna změna v imunitě, spíše ale než o sníženou obranychopnost jde naopak o vystupňovanou... Celá odpověď

Problém se "špiněním"

Gynekologie Terka 23.9.2010

Dobrý den, minulý měsíc jsem normálně brala prášky a menstruaci jsem dostala přesně. Tento měsíc jsem začala brát prášky a po týdnu jsem začala špinit. Chtěla bych vědět co by o mohlo být. Sexuálním životem již žiji. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Může jít o projevy hormonální nerovnováhy, což někdy hormonální antikoncepce vyvolává. Pokud by se to... Celá odpověď

Glykemický kolotoč

Dieta lenca 23.9.2010

Dobrý den, mám velikou prosbu o pomoc. Poslední dobou strasně přibírám. Jím stále cukry. Třeba 2-3 kg svestek, do toho jablka, velmi slazené kávy, klidne i samotný cukr. A vyrovnávám to , že jím tedy hodně moc másla a oříšků. Ale nevím jak s tím cukrem. Pořád a pořád jím - nedokážu těm švestkám,.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučuji vyšetření lékařem k vyloučení metabolických chorob (cukrovka a další). Příjem tak velkého... Celá odpověď

Sport po angíně

Léky Věra 23.9.2010

Dobrý den. Minulý týden mi lékařka našla angínu. Šla jsem k ní s jiným problémem a diagnóza mě překvapila, protože jsem neměla žádné příznaky, které by pro angínu svědčily. Dostala jsem penicilín, který doberu za dva dny. Ráda bych věděla, zda mohu jít příští týden cvičit pilates. Každý den chodím na... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Doporučovala bych alespoň týden po dobrání antibiotik ještě necvičit, aby nevznikly komplikace ( ledviny,... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#