Opary rtů: výhradně lidská záležitost

  • Redakce uLékaře.cz
  • 28.4.2010
  • Aktualizace: 28.4.2010
  • Hojení ran

Přestože by se někomu mohlo zdát, že opary rtů jsou pouze ženským problémem, rozhodně tomu tak není. Herpetický virus, který opary způsobuje, je spravedlivý a podle pohlaví si svého nositele nevybírá. Zajímavé však je, že nositelem tohoto viru je výhradně člověk.

Virus, který způsobuje opar, nelze nikdy úplně zlikvidovat
Virus, který způsobuje opar, nelze nikdy úplně zlikvidovat

Herpetický virus si na svou příležitost klidně počká

Opary na rtech, na nose, případně jiných částech obličeje, jsou projevem infekce vyvolané virem HSV 1 (Herpes simplex virus). Herpetický virus postihuje převážnou většinu populace. Uvádí se, že až 95 % obyvatel ČR je jeho nositelem. Většina z nás se tímto virem nakazí již v dětském věku. Ačkoli promořenost populace je vysoká, ne u každého se opar musí projevit. Virus sedí po celý náš život hezky v klidu ukrytý kdesi v těle a vyčkává na svoji chvíli. Ta nastává v okamžiku oslabení organismu.

Moment oslabení

Oslabení organismu nemusí být jen v důsledku závažných onemocnění, operací, úrazů nebo fyzického vyčerpání, ale také působením UV záření, stresem či hormonální nerovnováhou při menstruaci. Někomu vyrazí opar i po pouhém leknutí.

Opary nikdo nechce

Léčba oparů není pouze léčbou samotné infekce, ale je také kosmetickou záležitostí. Každému bez rozdílu pohlaví záleží na tom, aby se opar co nejrychleji zahojil a zmizel bez následku. Jeden z přípravků, který tomu může pomoci, je Hemagel. Pro ty, kteří trpí opary rtů už dlouhá léta a jsou zkušenými znalci v jejich léčbě, není Hemagel jistě žádnou novinkou. Příčinu projevu infekce sice nevyléčí, ale zato výrazně zmírní bolest a rána se rychleji zahojí bez strupů a jizviček. Jak léčit následky projevů herpetické infekce, už víme. Bylo by krásné, kdyby se dala zlikvidovat příčina, tedy samotný původce oparů. Snad dají vědci brzy hlavy dohromady a přijdou na to, jak se této potvory nadobro zbavit.

(pad)

Zdroj:
http://www.doktor-zdravi.cz/lekarna/opary-rtu-a-moznosti-lecby-id5769.html
http://zeny.apatykar.info/clanek-158/
http://www.hemagel.cz/opary

Líbí se vám článek?
+32 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Opar | Od: Paťulinka | 27.8.2014 09:15
Opar, to je moje noční můra, objeví se vždycky,
když to člověk nejmíň potřebuje. Díky kamarádce
jsem ale našla účinný lék - Cannadent sérum, opar
se namaže, vyschne a za chvilku je fuč.
reagovat
re:Opar | Od: Renáta V. | 30.4.2017 22:05
Jééé taky s ním mám skvělé
zkušenosti, mě zabral Cannadent
sérum perfektně jak na opary, tak na
afty a zduřelé dásně :)
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: