Za kulturou i s nemocným srdcem

Pokud trpíte některým z kardiovaskulárních onemocnění, může se pro vás pohodový výlet za kulturou, například do kina či divadla, během chvilky změnit ve velice nepříjemný zážitek. Spoustě problémů se ale lze vyvarovat dobrou přípravou.

Tip č. 1 – Vše si dopředu naplánujte

Než vyrazíte na nějaké kulturní představení, dobře si vše naplánujte. Dobrý plán na cestu zahrnuje i větší časovou rezervu, kdyby se něco stalo. To zajistí, že na koncert nebo do kina nedorazíte ve stresu a s jazykem na vestě, ale naopak v klidu a pohodě.

Tip č. 2 – Nezapomeňte na tekutiny

I když vyrážíte na akci pouze kousek od domova, nezapomeňte si přibalit vlastní pití. Vhodné jsou zejména čaje nebo různé minerální vody. Nejenže ušetříte (na místě stojí nápoje vždy několikanásobně více), ale budete mít pití vždy při ruce.

Tip č. 3 – Zvolte pohodlné oblečení

Ke každé společenské akci patří i jiný druh oblečení. Zatímco do kina můžete jít oblečeni neformálně, divadelní představení ve větším divadle už vyžaduje společenský oděv. Důležité ale je, aby oblek nikde neškrtil, například okolo krku, a člověk se v něm cítil pohodlně a nepotil se.

Tip č. 4 – Přibalte si léky

Pokud víte, že se vám v průběhu akce může udělat špatně, nezapomeňte si s sebou vzít léky, které v případě záchvatu užíváte (sprej, …). Léky je vhodné mít přímo po ruce, a ne někde na dně tašky. Dobré je také vzít si s sebou mobilní telefon (ale pozor, s vypnutým vyzváněním) nebo někoho, kdo ví, jak se případě záchvatu chovat.

Tip č. 5 – Vybírejte pečlivě

Pro kardiaka rozhodně nejsou vhodná taková představení, při nichž je možné se náhle vylekat (horory atd.). Náhlý šok totiž může kardiaka nemile překvapit a vyústit až například v záchvat. Proto je třeba opravdu pečlivě vybírat, na jaké představení se vydat.

(kam)

Pokud víte, že by se Vám mohlo udělat špatně, vezměte si sebou své léky
Pokud víte, že by se Vám mohlo udělat špatně, vezměte si sebou své léky

Zdroj:
http://www.kardiak.cz
http://www.sevt.cz

Líbí se vám článek?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: