Ženská ejakulace

  • Redakce uLékaře.cz
  • 20.1.2010
  • Aktualizace: 3.5.2013
  • Sexuálně
Dobrý den, ráda bych se na vás obrátila se svým problémem. Při pohlavním styku s partnerem ze mne vytéká velké množství tekutiny (nevím, co to je). Velmi mě to trápí a ovlivňuje to náš vztah. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaké řešení. Pokud je nutná konzultace, ráda bych se touto formou objednala, opravdu nevím na koho jiného se obrátit. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Markéta“

Právě jste si přečetli dotaz, pod který by se mohlo podepsat mnoho žen. Týká se „podivuhodné“ tekutiny, která se objeví v nejintimnější chvíli, tedy v momentě, kdy se žena nejvíc uvolní, těsně před orgasmem nebo při něm. Pokud neví, o co se jedná, nebo nemá chápavého partnera, místo krásného prožitku se dostaví pocity studu, viny a méněcennosti. Pocity, které mohou vést až k odmítání intimního styku či k rozchodu s partnerem a následnému uzavření se do samoty. A přitom se nejedná o žádnou vadu, či dokonce nemoc. Jde o naprosto přirozený jev, který jsou často schopny prožít právě ženy, jež jsou při milování velice vzrušené, uvolněné a umí si je vychutnat.

Co víme o ženské ejakulaci?
Co víme o ženské ejakulaci?

O ženské ejakulaci se při tom zmiňovali již Aristoteles nebo Galén a velmi pečlivě ji prostudoval v roce 1672 holandský anatom Regnier de Graaf. Jako mnoho jiných velkých objevů však upadla v zapomnění a byla vzkříšena až o 300 let později.

Ženskou ejakulaci neboli „mokrý orgasmus“ podle statistik prožilo nebo prožívá 30–40 % žen. Tato čísla jsou vyšší, když je dotaz položen anonymně. Některé ženy ji zažívají pravidelně, u jiných proběhne třeba jen jednou za život, a jsou ženy, jež pozorují cyklický vzorec, který souvisí s fázemi jejich menstruačního cyklu. Některé ženy ejakulaci zažily v posledních týdnech těhotenství, což pravděpodobně souvisí s tlakem dítěte.

 

Každopádně je zřejmé, že o ženské ejakulaci zdaleka není takové povědomí jako o mužské. Proto si mnohé ženy nejsou vůbec vědomy, že to, co u nich při milování, masturbaci či orálním styku probíhá, je doslova ejakulace. Bohužel je o ní dost nízká informovanost i mezi praktickými lékaři či gynekology. Mnohé ženy, které se na svého lékaře obrátí s dotazem, tak obdrží mylnou odpověď, že se u nich jedná o únik moči. Ženská ejakulace je však něco naprosto jiného.

Jak ejakulace vzniká?

Podle některých výzkumů se zdá, že ejakulaci u žen pomáhá (nebo ji dokonce způsobuje) stimulace Gräfenbergova bodu (neboli bodu G). Nejspíš z tohoto důvodu je také uváděn vyšší výskyt ejakulace u lesbických žen než u heterosexuálních, protože G bod je snazší stimulovat prsty než penisem.

Zdrojem ejakulace jsou tzv. Skeneho žlázy, které se během sexuálního vzrušení naplní tekutinou a mohou být pohmatem cítit přes stěnu vagíny. Zduření tkáně obklopující močovou trubici může být dáno kombinací náplně těchto žláz tekutinou a také zduřením ženské erektilní tkáně, což je ta samá tkáň, která způsobuje erekci u mužů. Často bývá patrné i zduření části klitorisu. K uvolnění tekutiny ze Skeneho žlázy dochází při silném orgastickém stahu, a to jak při pohlavním styku, tak při masturbaci nebo při orálním sexu.

Co se při ženské ejakulaci vylučuje?

Studie zabývající se vylučovanou tekutinou prokázaly její rozdílné chemické složení než u moči. V ženském ejakulátu se objevuje glukóza, fruktóza a sacharóza, prostatické fosforečné kyseliny a také nízké množství močoviny a kreatininu. V žádném případě to tedy není moč. Jelikož se ale jedná o poměrně vodnatou tekutinu, s močí bývá v mnoha případech zaměňována. Ženského ejakulátu je několik mililitrů, zpravidla 2 až 3 čajové lžičky.

Proč některé ženy ejakulaci mají, a jiné ne?

Skeneho žlázy, které jsou zdrojem ženské ejakulace, mají tvar škvírky, která je však u každé ženy jinak veliká. U některých žen se dokonce jeví, jako kdyby tam žlázy vůbec nebyly. To by zároveň mohl být jeden z důvodů, proč se u některých žen ejakulace vyskytuje, a u jiných ne. V některých případech také probíhá tzv. „zpětná ejakulace“, při které tekutina putuje močovou trubicí do močového měchýře, a nikoli ven, takže navenek není patrná.

Jestli se u vás jedná o tento případ, poznáte celkem jednoduše. Pokud si před milováním vyprázdníte močový měchýř a hned po něm máte nutkavé nucení na záchod, podívejte se, jak vypadá tekutina, kterou vymočíte. Pokud je bezbarvá nebo bělavá, nejedná se moč, ale právě o ejakulát.

Máte-li přece jen pochybnosti, zda u vás jde skutečně o ejakulaci, a nikoli o inkontinenci moči, sledujte, zda se u vás tato tekutina objevuje také když zakašlete, kýchnete, zasmějete se nebo poskočíte. Pokud se objevuje pouze při orgasmu (nebo těsně před ním či po něm), je to ejakulace. Rozdíl by také měl být také patrný čichem a chutí.

K čemu ejakulace u žen vlastně je?

Vědcům se zatím nepodařilo najít jiný evoluční význam ženské ejakulace, než že slouží k zažití rozkoše. To je pravděpodobně také jediný důvod, proč ji příroda některým ženám nadělila. Pokud u vás nebo u vaší partnerky tedy ejakulace probíhá, nenechte si rozkoš, kterou vám přináší, ničím zkazit.

(fil)

Líbí se vám článek?
+565 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rozvod | Od: Kája | 15.8.2014 08:57
Moje exmanželka ve 38 letech dostala mokré orgasmy. Jen trochu vytekla. Začala dělat peklo na zemi, ponižovala mne, urážela, rozhodla se pro celibát, který neuvěřitelně sprostě rozkázala i mně. Věděla, co je mokrý orgasmus, věděla, že spousta žen se s tím vyrovnala, ona NE. Nechce to, je to hnusné, je to odporné, je zhnusena tím lepkavým hnusem, co z ní teče, nechce žádného chlapa a nechce žádný sex. Ona není kurva a nebude po 11 letech dělat ty kurvárny, co se teď dělají v manželských postelích! Do poradny nepůjde, k doktorovi nepůjde, ona žádný problém nemá, nic řešit nebude, prostě oba dva budeme držet celibát. Tak je rozvedená a já mám doživotní mindrák z toho, co mně provedla, jak zhanobila, pošlapala a zneuctila vše, co je nejintimnější mezi mužem a ženou. Děkuji evoluci za to, že "obdařila" mokrým orgasmem právě ji, která si to nikdy nezasloužila a použila to k rozvrácení manželství a rodiny......
reagovat
re:Rozvod | Od: Jana | 19.9.2014 16:36
Bože, co já bych dala za muže, který by si v tom liboval se mnou. Já vyloženě trpím, že moje rozkoš je až přemokřelá a nemám k tomu chlapa, který by to chtěl se mnou prožívat. V mém okolí 45 - 50 let chlapi nejsou a oslovují mne pouze 30 letý a to by mohli být moji synové...brr
reagovat
re:re:Rozvod | Od: Josef | 17.2.2017 15:29
Zdravím, odkudpak přesně jste?
Josef
reagovat
re:re:Rozvod | Od: Martin | 3.5.2016 15:03
Je mi 44let a měl jsem partnerku co také měla
mokré orgasmy a můžu přiznat,že mě to naprosto
vzrušovalo přívádělo k společnému
vyvrcholení.Takovou ženu mít na milování je
naprosto úžasné divím se že se nenajde chlap...
reagovat
re:re:Rozvod | Od: antonin | 11.2.2015 15:58
náhodou jsem zabrousil na tyto stránky. Tvé vyprávění mne šokovalo. Ženu s velkou erekcí jsem poznal před lety a do dnes na to vzpomínám jako na krásný zážitek, který bych si rád zopakoval. Budu se těšit, že se ozveš.
Zdraví,
Tonda
reagovat
jana | Od: rudolf | 27.10.2014 17:24
...přál bych si takovou paní... je mi 49 a jsem pořád v práci. Touha po takovém mazlení by mě jistě vysvobodila...
reagovat
re:Rozvod | Od: Šárka | 22.8.2014 12:59
Zdravím, já začala mít mokré orgasmy až v 41 letech. Do té doby jsem si myslela že jsem neorgastická a strašně mě to trápilo. Ani si nedovedete představit jak jsem šťastná, co u toho cítím a prožívám. Je to nádhera na krerou jsem si musela docela dlouho počkat. Manžel je zcela unesen a náš sex je po 25 letech manželství naprostá nádhera a čím déle jsme spolu tím je lepší a lepší. Nemám vůbec pocit studu naopak. Dělá mě dobře, když vidím jak je tím velice vzrušen. Tady je totiž vidět, že je žena roztoužená a uspokojená. Na rozdíl, když muži žena předvede divadýlko a řve u toho jak hyena. Což dělá většina žen. Spíž by mě zajímalo jak se to líbilo Vám co?
reagovat
šárce | Od: Denisa | 16.11.2014 18:34
Mě je 17 a děje se mi to od 16. Když se mi to dělo
poprví, bála sem se, že sem se počůrala, ale
nevěřila jsem tomu. Mluvila sem o tom s mamkou
a řikala mi, že se jí to děje a že to třeba budu mít
po ní. Věděla jsem o co by mohlo jít. Cejtim se jak
těžká samice, a druhá strana je z toho vždycky víc
mimo než já. :)
reagovat
re:šárce | Od: Jana | 14.1.2015 15:41
Taky mám mokré orgasmy snad odjakživa, co
pamatuji (je mi 24). A velmi se mi to na mě
samotné líbí "těžká samice" jo, to je přesné :-D.
A přesně souhlasí i to, že můj milý je z toho
úplně unešen. A přijde mi to logické, vždyť muži
jsou sami tak trošku posedlí stříkáním, tak co by
se jim to nelíbilo na ženě. Navíc, díky tomuto si
taky musí připadat jako "těžcí samci", když jejich
milá pod nima "stříká" :).
Mindráky zde opravdu, ale opravdu nejsou na
místě. Sex je, když se přidá láska, ta nejlepší
věc mezi dvěma lidmi a předsudky musí jít
stranou.
reagovat
re:re:Rozvod | Od: Jana | 19.9.2014 16:42
Šárko a když jsem se dívala svému /dnes zesnulému/ partnerovi do očí, tak to byl prožitek neustále se opakující. Museli jsme pod sebou mít ink.prostěradla, protože podložky jsou malé. Přeji ti mnoho mokráčků a užívejte si to naplno a ty to jen a jen posílej manželovi vstříc a víc :)
reagovat
re:re:re:Rozvod | Od: Zdenka | 12.1.2015 20:10
Dobrý den. U mě se tento jev objevil nedávno, je mi 32. Nevím, jestli je to změnou partnera,protože nikdy před tím jsem nic podobného nezažila. Zpočátku tam byl stud,ale když mi partner zašeptal do ucha, jak moc ho to vzrušuje a líbí se mu to, veškerý stud byl pryč. Hodně to posunulo náš intimní život-tím dobrým směrem.
reagovat
re:re:re:re:Rozvod | Od: Jana | 14.1.2015 15:45
Pravděpodobně to bude mít souvislost s šikovností
partnera, ale zase pozor, jsou ženy, které mokrého
orgasmu nedosáhnou nikdy...
A jo, chlapům se tohle moc líbí :) je dobře, že tě
podpořil a zbavil tě studu. Tak se mají muži chovat
:)))
reagovat
re:re:re:re:re:Rozvod | Od: Terez | 6.3.2015 01:17
je mi 25 a mokry orgasmus mam od 20. Driv
sem si taky myslela ze je neco spatne.... Hned
poprve kdyz sem ho mela sem se stydela ale
partner me ujistil ze to neni nic za co bych se
mela stydet ba naopak byt stastna ze sem jedna
z mnoha ktera ma mokry orgasmus....Pak sem
si o tom neco precetla a sem rada ze ja sem ta
jedna z mala ktera mokry orgasmus proziva... je
to neuveritelnej prozitek.... kdo nezazil
nepochopi... a Zensky co kvuli tomu delaj sceny
sou fakt sileny....
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: