Ženská masturbace

  • Redakce uLékaře.cz
  • 20.1.2010
  • Aktualizace: 28.8.2014
  • Sexuálně

V úvodním článku o masturbaci jsme hovořili o tom, co to masturbace je a jak je opředená mýty. Tentokrát se podíváme na možnost, jak se mohou ženy samy sexuálně uspokojit. V situacích, kdy partnera nemají, protože je pryč, nebo je naopak s nimi a tuto techniku použijí muž i žena společně jako zpestření společného sexuálního života.

Masturbaci je potřeba vnímat jako hru, způsob, kterým je možné si navodit příjemné pocity.
Masturbaci je potřeba vnímat jako hru, způsob, kterým je možné si navodit příjemné pocity.

Mnoho žen ještě stále žije v představě, že orgasmus je možno zažít jen vaginálně (tj. v pochvě). Zkoušejí různé pomůcky, které si zavádějí do pochvy, a doufají, že tak dosáhnou vyvrcholení. Tímto způsobem je však schopno se uspokojit pouze malé procento žen. Většina žen je dráždivá tzv. klitoridálně. Klitoris (česky poštěváček) je malý hrbolek v místě, kde se sbíhají malé stydké pysky (viz obrázek). Tento nepatrný kousek tkáně má v sobě vysoký počet nervových zakončení a může být zdrojem velké rozkoše. Klitoridálně dráždivé ženy tedy k dosažení vyvrcholení vlastně partnerův penis nepotřebují. Pyj mnohdy slouží jen ke zvýraznění nebo obohacení příjemného prožitku. Na samotné dosažení vrcholu ale mívá jen dost malý vliv, což je v naprostém rozporu s neustále omílaným mýtem „na velikosti záleží…“

Ano, jsou ženy, které jsou dráždivé vaginálně a pro které penis je zdrojem rozkoše. Ale co se týče velikosti i zde platí, že všeho moc škodí. Já jsem se za svůj život setkala s jedinou ženou, která hovořila o velkém penisu jako o přednosti. Ty ostatní uváděly, že na kvalitu jejich sexuálního života velikost penisu jejich partnera prostě nemá vliv.

Jak tedy masturbovat?

Při samotné masturbaci se zaměříme právě na klitoris. Je několik způsobů. Některé ženy si lehnou do vany a tak dlouho si na něj pouští proud vody, až dosáhnou vyvrcholení. Tento způsob však funguje jen u malého množství žen a někdy může být dost ekonomicky náročný.

Jiný způsob je samotné tření poštěváčku. Důležité je postarat se nejdříve o jeho dostatečné zvlhčení. Žena si může nejprve sama udělat hezkou předehru, pustí si příjemnou hudbu a pomalu se hladí na obličeji, krku, pažích, prsou, na břiše, vnitřní straně stehen, tak dlouho, až pochva pomalu zvlhne. Do této tekutiny si pak namočí prst (ukazováček nebo prostředníček) a pomalounku se začne lehce mazlit se svým poštěváčkem. Důležité je, aby dotek byl pořád vlhký, pomoci mohou i sliny nebo lubrikační gel.

Trpělivost, klid a vytrvalost

Žena po tom malém hrbolku pomalu přejíždí zepředu dozadu, zleva doprava, nebo krouživými pohyby. Důležité je, aby nepřestávala, protože vzrušení, které se pomalu střádá, může zase rychle vyprchat. Ženám, které s masturbací nemají žádné zkušenosti, bych doporučila neustálé nepřerušované přejíždění tak, aby to bylo příjemné. Mohou pokračovat tak dlouho, až dosáhnou orgasmu, mohou provádět ten stále se opakující pohyb a pozorovat, co se s nimi děje. O orgasmus nemusí nijak neusilovat, trvat na něm. Vždyť i to samotné vzrušení je velice příjemné a stačí prostě počkat, co se stane. Celé dráždění může trvat i docela dlouhou dobu, ale důležité je nenechat se odradit, když se po deseti minutách ještě nic neděje. Je potřeba trpělivě hledat vhodné pohyby a najít správnou rychlost a také polohu.

 

Pomůcky

Některým ženám může vyhovovat třeba pomoc ve formě vibrátoru. V prodejnách se sexuálními pomůckami jsou běžně k dostání například vibrátory, které jsou ve tvaru penisu a jsou primárně určeny ke dráždění v pochvě. Dá se s nimi však různě experimentovat a použít je lze právě i ke stimulaci poštěváčku. Nebo je samozřejmě možné použít vibrátor vaginálně a zároveň dráždit klitoris prstem. Fantazii se meze nekladou, hlavní je, aby se to ženě líbilo.

Pak existuje ještě skupina vibrátorů, která byla vytvořena týmem žen. Tyto pomůcky s tvarem penisu nemají mnoho společného a jsou anatomicky uzpůsobené právě ke stimulaci klitorisu. Zatím je však možné takové vibrátory objednat pouze z Anglie, nebo se obrátit na MUDr. Trojana.

Poloha

Masturbovat je možno na zádech, vsedě se zapřenýma nohama tak, aby se žena k poštěváčku dostala, dále vkleče, na břiše, jak jen to které ženě vyhovuje, jakkoli jí to napadne. Představivosti se meze nekladou, ale důležité je, aby byla poloha příjemná a nic netlačilo. Také je možné si kleknout (třeba na postel) a zároveň si dát hlavu na polštář. Aby totiž žena mohla prožít orgasmus, je potřeba nastřádat určité množství energie (vzrušení), která se pak najednou přemění v orgasmus. V poloze na zádech nebo v jiných polohách, kde jsou nohy nechané volně, se občas energie tak trochu „vyklepe“ skrze ně a vzrušení tím pádem nenarůstá. Trochu zvláštní poloha, kdy žena klečí, hlavu si opírá o podložku a její zadek směřuje nahoru, umožňuje intenzivní kumulování energie (vzrušení). Ukotvené nohy a hlava totiž zajistí, že z těla unikne jen málo energie a většina vzrušení se tak automaticky snadno střádá a může přejít ve vyvrcholení.


Představivosti se meze nekladou, ale důležité je, aby byla poloha příjemná a nic netlačilo.

Je to zábava, nikoli povinnost!

Důležité je, aby žena celou proceduru nebrala jako úkol, který je potřeba zvládnout, „protože to dělají všichni“. Masturbaci je potřeba vnímat jako hru, způsob, kterým je možné si navodit příjemné pocity. Některé ženy dosahují orgasmu snáze, některé obtížněji, jiné vůbec ne. Samotné dosažení orgasmu by však – z mého pohledu – nemělo být cílem. Důležité je, jestli se ženě mazlení se sebou samou líbí (s partnerem to samozřejmě platí také!). Zda sleduje, jak se cítí, jestli se dostatečně uvolňuje, jak si doteky vychutnává a tak dále.

Pokud se žena soustředí na dosažení orgasmu, tak se z potenciálně příjemného sexuálního prožitku vlastně stává závod, tedy způsob, který právě většinou k cíli nevede. Navíc v takovém případě po dosažení třeba i několika orgasmů žena stejně nemá dobrý pocit, ale spíš se cítí vyčerpaná a unavená. Pak je nasnadě otázka, jestli taková aktivita vůbec má smysl. Žena by se celou dobu měla zajímat o to, jak se cítí a jak se jí činnost líbí. Pokud zjistí, že jí není dobře, měla by hledat, co by mohla změnit, aby byl prožitek opět příjemný. Teprve pak bude pro ženu masturbace skutečně činností, o níž může říci, že to byl příjemně strávený čas se sebou samou.

A jak masturbujete Vy? Máte nějaký názor nebo zkušenost, o které byste se chtěly/i podělit? Prodiskutovat to můžete s ostátními v diskuzi.

(fil)

Líbí se vám článek?
+1627 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
manstrubace už od 11 let | Od: Evik | 31.5.2014 15:49
Možna nebudu asi jedina.Ale já už začala s
manstrubaci v 11 let,když jsem čurala na bobku
pořad jsem se koukala pod sebou jak čuram,a s
čeho čuram.Asi stoho koukani mě něco v těle
řikalo nějak si stim pohrat,co toje,co stim atd.A
už vtom těle to řikalo samo,bude to něco hezkeho
vzrušujiciho,jsem nevěděla.Pak jsem šla jednoho
dne do altanku,lehla si na postel,a ukazovačkem
jsem si pravě začala masirovat klitoris,a před
sebou male zrcadko,citila jsem blaho,ale jak honit
jsem nevěděla,ale přišla jsem nato,šup po celem
těle projelo ten nadhernej orgasmus,byla jsem
mokra,jsem myslela že jsem se učurla.Tak se
měto libílo,až jsem sito dělala každej den,řekla
jsem to segře,a šup take to skusila.Já jsem to
dělala deně,jak mama odešla do prace a ja byla
doma sama,už jsem sito začala děla,jak měto moc
bavylo,ve škole na wc když přišlo to nutkani si
poštěvaka vyhonit,tak jsem sito udělala i na wc
ve stoje.Zustalo měto dodnes,manstrubace
poštěvaka,ale ve 22.let jsem si koupila
vybratora,když se to spoji vaginalně a poštěvak
jeto nadhera,vybrator kterej vybruje poštěvaka a
současně do vyginy,suprové,ale musi se dost
natahovat svalstvo,jako když chcete na
velkou,aby ta panev se přispusobyla,a stahovat
svalstvo ve vagině.je mě 45,a stale si hraju.miluji
orgasmi.hezkej den,začit brza a ne později,to se
přichazi oto nejkrasnějši co nam projede
tělem.mějte hezke dny
reagovat
re:manstrubace už od 11 let | Od: Jitka | 20.1.2015 07:03
Mě zaujal popis a návod zde :

zpovedka.cz/navody_0.htm
reagovat
re:manstrubace už od 11 let | Od: Really? | 7.6.2014 22:26
Proč si raději místo honění ve škole nedávala pozor v hodinách ČJ
reagovat
re:re:manstrubace už od 11 let | Od: Arai | 27.10.2014 23:33
Díky honění je to samá hrubka... Ženy nehoňte si v hodinách ČJ...! Koukám, že to nebyla ani masturbace, ale MANSTRUBACE..:-) Nejspíš myšlenka na nějakého muže - trubce..:-)
reagovat
re:re:manstrubace už od 11 let | Od: Darina | 11.7.2014 00:25
:-D :-D :-D
reagovat
Masturbace | Od: Anetka | 24.1.2011 15:48
Já jsem si koupila magic massager a musím říct, že to jsou nejlépe utracené peníze v mém životě. 10 i více orgasmů za sebou, občas i ustříknu. První je do minuty. Tak silný vibrace to je žůžo.
reagovat
re:Masturbace | Od: anežka | 22.9.2013 20:41
ano ,máte pravdu,v mládí jsem měla problém s orgasmem a masturbace byla bez účinku.Musela jsem dozrát a po přečtení několika erotických knih ve 40 letech,kdy si žena umí hrát sama se sebou jsem zažívala neskutečné rozkoše,ten poslední ,třeba 7 orgasmus je tak silný a překrásný......Chce dozrát i tělěsně.Anežka
reagovat
re:Masturbace | Od: Tereza | 20.6.2012 10:32
hm tady se někdo má... já si můžu sama ze sebou hrát jak chci a nic... asi se neumím uvolnit, prostě mi moje doteky nic nedělají :-(
reagovat
re:re:Masturbace | Od: Jakub | 25.9.2013 05:40
Bývalá přítelkyně měla stejný problém,ale když
jsme spolu začali vše se změnilo.Občas je to
partnerem,a pokud se vám nedaří si poradit ani
sama,zkuste třeba nějakou hračku.Náš sexuální
život to tenkrát hodně obohatilo,hlavní je se
uvolnit.Některé ženy se stydí,některé mají strach.
Já jsem měl zase ze začátku problém s erekcí.I
když chut byla a vše šlo ok,tak když přišlo na
samotný sex,tak jakoby jste vypla vypínač a
nehlo se mnou nic.Možná skrytý stres či co já
vím.Tenkrá mi trvalo 3 měsíce než jsem se z toho
dostal a přešlo to samo od sebe.Dnes nemám
problém se sebou ani s tím přivést ženu k
mokrému orgasmu.Hlavně to nepřestávejte
zkoušet.
reagovat
re:re:Masturbace | Od: X | 2.9.2013 10:25
Chápu Vás. Mě sice sex moc baví, ale orgasmu se
mně samotné ani s partnerem dosáhnout nikdy
nepodařilo. Hodně jsem se kvůli tomu trápila a od té
doby, co už nic nečekám a užívám si JEN ten
okamžik, občas to je fakt paráda ;-) Takže třeba....
se obě jednou dočkáme.
reagovat
re:re:Masturbace | Od: Karel | 13.8.2013 15:52
Zkuste esmil 1A, dostane Vás z toho.
Karel
reagovat
re:re:re:Masturbace | Od: nikola | 20.5.2017 04:19
Takže mansturbace he
nirmalní????
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: