Absces, píštěl?

Dobrý den, asi před půl rokem se mi u konečníku vytvořila bulka, kterou jsem považoval za vnější hemeroid, ale po čase problémy ustoupily. Asi po měsíci se na stejném místě objevila menší velmi bolestivá bulka, která nakonec praskla a vytekl hnis. Od té doby je ranka jakoby otevřená a očas dochází k výtoku hnisu. Je umístěna asi 2cm od konečníku a od otvoru vede k řitnímu otvoru. Před týdnem jsem prodělal operaci varikokély, která byla dlouhodobá. Mohlo by to spolu nějak souviset? Když jsem na to upozornil urologa, který mě vyšetřoval na varikokélu, řekl, že to vypadá klidně a že mám skusit přikládat višňovou mast. Jedná se o absces, píštěl nebo něco jiného? Je nějaká možnost neoperativní léčby mého problému? Předem děkuji za odpověď, Jirka.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jirko! Podle popisu se jedná o řitní píštěl. Jde obvykle o chronický problém, hojení píštěle bývá zdlouhavé, ale zdaří se. Bude potřeba píštěl čistit, zabránit hnisání. Rozhodně píštěl ukažte svému lékaři, který ji prohlédne, pošle Vás ke specialistovi a doporučí pak vhodnou léčbu.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Celiakie | Od: Jana | 21.6.2009 11:53
Dobrý den, mám prosbu, byla jsem teď na vyšetření. Brali mi krev na imunitu, vše vyšlo vpořádku, jen also mám 400, ale kolísá. Jinak mi našli slabě pozitivní látky proti gliadinu ve třeídě IGA, jinak ostatní markery jsou negat -ve třídě IgG, proti endomisiu a tkáňové transglutamináze, fagocytóza v normě, index metabol vzplanutí je nižší. Byla jsme na ultrazvuku a vyšlo mi peristatika zvýrazněná, atrofie řas jejuna, jejunizace ilea, uliny v mesenteriu, nevidím zesílení stěny colon, ani abces píštěle. Obraz MAS - dle mého celiakie. Myslíte si, že mám celiakii, kdýy krev vyšla dobře? Budu muset asi na biopsii.:(
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: