Alergie na zvířata

Dobrý den, jsem studentka VŠ Veteriny, cca od 12let jsem alergik na kočky, ale s něma jsem většinou moc nepřišla do styku, ale situace se poslední rok zhoršila, mám analergin, a po návštěvě u ORL i awamys na nateklou nosní sliznici. Trápí mne věčně ucpaný noc, rýma.. Je mi jasné, že jako hlavní a nejdůležitější je vyhýbat se alergenům, ale bude to moje budoucí povolání, nechci se zvířat vzdát. Slyšela jsem i o postupném ,, navykání´´ těla na alergen, kdy může dojít ke zmírnění příznaků. Chtěla jsem se vás, jako odborníka, zeptat, jaká je možnost léčby, popřípadě kde nejlépe v Brně bych tuto pomoc a odborníka na vaše doporučení mohla vyhledat. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem K.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, určitě je možná léčba specifickou alergenovou imunoterapií, kdy v postupných dávkách je Vám aplikován alergen a postupně byse měla vytvořit tolerance k podávanému alergenu. Léčba je dlouhodobá 3-5 let, její účinnost u každého pacienta je individuální. Je to ale jediná možnost jak alergii vyléčit ne pouze tlumit příznaky. Ze zvířecích alergenů jsou k dispozici alergeny kočky, psa, podávat by se měli každá zvlásť. Určitě bych Vám doporučovla alergolgicko imunologické vyšetření, alergolgog také potom vede desenzibilizační léčbu.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x