Bolest a brnění končetin

Obracím se na Vás s prosbou o názor mých obtíží. Je mi 31 let a pracuji jako zdrav.sestra.V červenci 2013 mě začaly oboustranné bolesti hlavy,pálení a brnění postupně se šířící do Cp,ramenou a paží,závtatě a hypotenze.Ke konci měsíce se to samé objevilo na LDK.Od konce srpna bolesti podél celé páteře,do obouch DK,pálení a brnění.To vše přetrvává dodnes. VYŠ.KRVE:základní biochemie,Ca,P,Mg,RF,CK,CRP,ASLO,KO,FW to vše neg. Dále Borrelie,CMV neg. RTG:Cp-neg. THp-disk.zvlnění ventr.třetin krycích plotének Th8-12 LSp-sinistroskolioza Th/L přechodu Kyčle-drobný okrajový osteofyt na L-kyčli CT:Mozku neg. MR:Scheurmannova choroba,jinak neg. EMG:neg ORTOPED.KONZ.:neg OČNÍ KONZ:neg. Omlouvám se,že můj dotaz je tak obsáhlý,ale v zoufalství Vás prosím o radu.Ač pracuji jako zdravotní sestra,nebylo pro mě jednoduché všechny tyto vyšetření získat a podstoupit je. Po roce mám jen závěr CC sy při hypermobilitě,kdy jsem absolvovala RHB a to bez výrazného efektu,jinak jsem celou dobu bez jakékoliv léčby a jelikož mám všechny vyšetření neg.,nechce nikdo mé bolesti řešit.Na běžně dostupná analgetika mi bolesti nereagují.Ještě jsem zapomněla dodat,že psychické problémy nemám. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pro jistotu, abychom vyloučili všechny možné organické příčiny Vašich potíží zvažte ještě doplnění lumbální punkce a MRI mozku a krční páteře, pokud nebyla provedena. Nevím, které z udávaných potíž jsou pro Vás více nepříjemné, jestli bolesti nebo brnění s pálením. pokud by převažovaly bolesti asi bych se přikláměla k diagnostice určitého typu psychosomatických potíží a pokračovala bych v rehabilitaci event. psychoterapii. Nemusít se jednat o náhlý prudký stres nebo klasické deprese, ale o něco dlouhodobějšího, plíživého. Pokud by pro Vás bylo horší brnění a pálení, pak bych ještě zvažovala dovyšetření, jak jsem uvedla výše. Nevím, jakou léčbu už Váš neurolog zkoušel, ale určitě ji změní, nebude-li účinná a také Vás dovyšetří, pokud potíže trvají. přeji pěkný večer.

MUDr. Lenka Terzipetková
MUDr. Lenka Terzipetková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: Fakultní nemocnice Motol, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Podvýživa u Crohnovy choroby – viník mnoha problémů
Články: Podvýživa u Crohnovy choroby – viník mnoha problémů
Již v roce 1932, kdy byla...
Zdravotní tabu, o kterém se nemluví
Články: Zdravotní tabu, o kterém se nemluví
Mnoho z nás netuší, že...
Játra v ohrožení: jak poznat problém
Články: Játra v ohrožení: jak poznat problém
Játra jsou životně důležitý...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jak zatočit s rýmou: zkuste recepty našich babiček i nejnovější trendy
Nové léky na cukrovku vsází na ledviny, navíc se po nich hubne!
Angína
Články: Angína
Angína je akutní zánět...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x