Bolest kotníku (vazy)

Dobrý den, už koncem září roku 2014 jsem si při tréninku (fotbal) udělal něco s kotníkem. Odehrál jsem s tím ještě 5 zápasů, než jsem to konečně nechal v klidu. Byl jsem s tím na chirurgii a na rentgenu, ale nic nenašli. Myslím si, jestli by to nemohly být vazy. Kotník bolí při určitých pohybech, při zátěži a někdy i při béžné chůzi, nebo dokonce v sedě. Zatím nechávám kotník co nejvíce v klidu (fotbal nehraju), ale bojím se, aby mi tohle už nezůstalo. Poradíte prosím, co bych měl vyzkoušet, nebo kam si s tím ještě zajít? Děkuji Roman

Odpověď odborníka:

Dobrý den . Rozhodně je třeba navštívit ortopeda může se jednat o poranění vazů s nestabilitou či postižení chrupavek uvnitř hlezenného kloubu. Po vyšetření by měla následovat rehabiltiační léčba , eventálně nasazení ortézy.

MUDr. Miroslav Skoták
MUDr. Miroslav Skoták

Specializace: Ortopedie
Pracoviště: soukromá ambulantní praxe v Humpolci a Počátkách

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest kotníku | Od: Veronika | 19.1.2016 15:24
Dobrý den, mám dotaz týkající se bolesti kotníku. Má 11 letá dcera minulý týden ve středu špatně došlápla a od té doby si stěžuje, že jí kotník velice bolí a nemůže došlápnout plnou vahou. Uvádí píchavou bolest ve vrchní části hlezna. Byla jsem s ní na chirurgii ovšem ten nic nenašel prý to budou možná vazy a vyřešil to, tak, že nám napsal berle a nohu v klidu, ani stahovat nám to nedoporučoval. Je to skoro týden a dcera stále nedošlápne na nohu a bez berliček se nehne. Nožka nemá viditelný otok, ani hematom. Už jsem jí objednala na ortopedii. Jen bych ráda věděla, zda to můžou dělat vazy?
reagovat
re:Bolest kotníku | Od: uLékaře.cz | 21.1.2016 12:37
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: