Bolest pravehé ramene

Chci se zeptat jak mam postupovat při léčbě ramene. v prosinci 2013 jsem utrpěla vykloubení praveho ramene na pohotovosti mi bylo řečeno že je to distorze... tyden v klidu v satku a leky na bolest.. to vše... od te doby mam přetrvavající bolesti každý měsíc travím na RHB ... pomuže,ale jen na chvilku.. po 9 měsících jsem si zažadala o další vyšetření že už ani nomohu spat. na UZ mi lekař diagnostikoval9x4mm Hill-sachsuv defekt... nic mi k tomu neřekl... jen dal zprávu .. takže nevím co a jak postupovat... jestli to mam rešit dál.... jestli to je na operativní zákrok nebo lečení jinou metodou.... při zkoušeni rotace mě v rameni stale přeskakuje...

Odpověď odborníka:

Zcela vyjímečně popisovaný defekt je obrazem poškození okraje kloubní jamky a současně i nálezu na hlavici kosti pažní. Bývá poškození i kloubního pouzdra.
Bolesti jsou jen při dislokaci hlavice.
Pokud léčba injekčními nástřiky, pohybovou a fyzikální léčbou na rehabilitaci nevede ke zklidnění potíží, anatomickou změnu neodstraní, je na místě artroskopická operace při které se okraj jamky upraví tak aby hlavice kosti pažní nebyla nestabilní.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: