Bolest v lýtku

Už druhým týdnem mě bolí levé lýtko. Spíše nahoře, jakoby pod kolenem z vnitřní strany nohy. Ráno ne, začne bolet vždy přibližně okolo jedné hodiny odpoledne a bolest přetrvává do té doby než jdu spát (vstávám v 6 hodin ráno). Bolest není ani píchavá, bodavá, nebo řezavá, je spíše stálá a její intenzita se s pohybem ani klidem nemění, pouze s přibývajícím časem k večeru je nepříjemnější. Od 1-10 (přičemž 1=vůbec a 10=k nevydržení) bych to popsala jako 3-4=dá se vydržet, ale obtěžuje mě a dělá mi starosti. Noha není ani nateklá, ani nemá nezvyklou barvu. Žádnou nezvyklost oproti pravé noze jsem nenahmatala. Nevím z čeho by to mohlo být. Nohu jsem zkoušela masírovat, ale nepomohlo. Jediné co mi trochu uleví od bolesti je, když si dám nohy nad úroveň srdce, nebo když ležím. Poraďte, co by to mohlo být, případně co bych měla začít užívat, či na koho se mám obrátit. Je mi 17 let, takže jsem stále pod dohledem dětského lékaře. Budu vděčná za jakoukoliv pomoc a radu! Děkuji Voříšková Eliška

Odpověď odborníka:

Je pravděpodobné, že se jedná o mikrotrhlinky nebo i větší změny ve svalu lýtka, tříhlavý sval lýtka.
Stav vyžaduje vyšetření klinické, tedy pohmatem a pohledem, lokalizaci bolesti, zjištění stavu při pohybu. I přes váš mladý věk je třeba posoudit stav cévního zásobení, změny na tepnách a žilách.
Vyhledejte ortopeda nebo chirurga s aktutní bolestí, můžete i bez doporučení.
Podle výsledku, vyšetření nejen rtg, ale i diagnostckým ultrazvukem a dle stavu léčba. Pohybová a fyzikální léčba na rehabilitaci.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: