Bolesti břicha od vysazení antikoncepce

Dobrý den, po vysazení antikoncepce mám hrozné bolesti v podbřišku. Může to mít souvislost právě s vysazením? Kdy se tělo očistí od hormonů? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, v první řadě je potřeba říct, že k žádnému očišťování těla od hormonů nedochází, protože žádné hormony se při užívání antikoncepce v těle nehromadí. Bolesti břicha po vysazení mohou mít řadu příčin, nejspíš jde jen o projevy normálního menstruačního cyklu. V jeho průběhu může mít žena bolesti břicha v období ovulace, potom bolesti břicha v souvislosti s premenstruačním syndromem a nakonec bolesti břicha v souvislosti se začínající menstruací.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: