Bolesti svalů

Trápí mě bolesti svalů,svalové křeče a škubání před usnutím např. Vše začalo zhruba před měsícem kdy mi parkrát za sebou v noci přišla křeč do levé nohy,přišla bolest kosti a kloubů a slabost v nohách. Nyní toto přetrvává a přidaly se i horní končetiny,mravenčení,svalove bolesti a slabost. V tomto období jsem prodělal velký stres a psycholog mi řekl že to může souviset s tím stresem. Všiml jsem si že takové záchvaty minimalizuji pomocí hořčíku ale né vždy. Rád bych se zeptal co by to asi mohlo být,CT a magnetickou rezonanci jsem prodělal v listopadu minulého roku,bez nálezu. Mám strach že by se mohlo jednat např. o ALS. Děkuji za odpověd'.

Odpověď odborníka:

Petře,
ALS se nemusíte obávat, jednak jste pro toto onemocnění příliš mladý, objevuje se v pozdějším věku a jednak mezi jeho projevy rozhodně nepatří křeče, svalové bolesti ani mravenčení.
Není úplně jasný časový sled potíží. Máte je opravdu jen měsíc? A před půl rokem jste měl CT a mRI? Kvůli těmto nebo jiným potíží? A co Vám vyšetřili pomocí CT a mRI, hlavu, páteř nebo něco jiného?
Pokud Vám pomáhá občas hořčík může se jednat o reakci na stres. Nevím jaké lékaře jste navštívil, jestli jen psychologa nebo i jiné. Pokud jste nebyl u neurologa, doporučila bych tyto potíže řešit i s ním.

MUDr. Lenka Terzipetková
MUDr. Lenka Terzipetková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: Fakultní nemocnice Motol, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: