Časté záněty

Dobrý den,od prosince 07 jsem velice často nemocná,beru už 8 ATB.Napřed jsem měla zánět průdušek,ten se mi po Novém roce vátil.V únoru zánět vaječníků, potom zánět moč.měchýře,hned po něm zánět děložní sliznice.V květnu žaludeční potíže,křeče,zvracení.Koncem srpna zánět v krku,léky jsem dobrala,odjela jsem na dovolenou a hned po příjezdu jsem dostala angínu a k tomu zánět vaječníků.První ATB nezabrala,krk je lepší,ale gyn.zánět ne,teď beru tedy další.První byl Fromilid 250,teď Klabax.K tomu beru Wobenzym,3x3 tbl. Častými záněty jsem trpěla od malička,angíny,záněty stř.ucha,moč.měchýře,později gyn.záněty atd.Také častá anemie.V lednu 07 mi byl zjištěn zánět štítné žlázy a dvanáctníku a posléze celiakie.Když jsem začala držet dietu,bylo mi lépe,problémy se téměř vytratily,ale teď to začalo zase.Jsem už z toho otrávená,hrozně unavená a bez energie.Imunologické vyšetření jsem absolvovala asi dvakrát,naposled asi 2006 a bylo vždy v pořádku.Poradíte mi prosím?Už další antibiotika nechci..

Odpověď odborníka:

Dobrý den, doporučuji pokud možno infekcím předcházet - dobře se oblékat, nepobývat v době infekcí dýchacích cest ve velkých davech lidí (i kino, divadlo..), dbát na co nejkvalitnější stravu, abyste měla dostatek všech živin, vitamínů a minerálů. Pokud Vám pomohla bezlepková dieta, navraťte s k ní, zhoršená imunita (i při normálních výsledcích testů) se střevem většinou úzce souvisí - je tam bohatě zastoupena lymfatická tkáň (upozorňují na to dokonce už i v TV reklamě). Snažit se vyhnout příčinám obtíží. Jinak - popsané obtíže nejsou zas tak strašné a příští rok může být lepší - zánět průdušek k zimě bohužel patří, zánět vaječníků také + pozor na sexuální partnery (co bylo původcem zánětu?). Zánět močového měchýře může úzce souviset se zánětem vaječníků a například s oblékáním a hygienou, zánět dělohy může souviset se zánětem vaječníků. Žaludeční potíže mohou přijít po banální infekci nebo po banální dietní chybě. Zánět v krku v srpnu je také běžný, angína může přijít například při nedoléčeném zánětu v krku. Opět zánět vaječníků může souviset s tím původním (byl doléčen?). Anemie - jaká? Existuje několik druhů. Doporučuji důkladně se doléčovat, nepřecházet nemoci, příliš se fyzicky ani psychicky nezatěžovat. Celkově doporučuji zaměřit se i na psychický stav, aby podlomená psychika (nejste dlouhodobě psychicky přetížená nebo stresovaná?) nenarušovala imunitní odpověď (je to spolu provázáno).

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Chlamydie? | Od: Martin | 22.12.2009 23:46
to by mohla být chlamydie? Záhadná bakterie o které se teď hodně píše, zjsitilo se že jí i hodně lidí má, u někoho v rezistentním stavu u někoho v tom druhém, kdy způsobuje záněty. Zdravotnictví to hodně bolí a neuvažuje se tolik pacientům věnovat protože - samotná chlamydie nic moc nedělá, neumírá se na ni a jí způsobené záněty se dají přeléčit normálními ATB. Testy a léčba stojí víc než užitek. Na ivysilani.cz si můžete vyhledat příspěvek, je toho hodně i na wikipedii. Způsobuje to asi tak ty záněty, které máte. (ne všechny)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: