Co přesně mám posilovat?

Dobrý den, před nějakou dobou jsem se rozhodla, že začnu běhat. Tato činnost mě bavila, ale moc daleko jsem se nedostala. Když jsem šla běhat podruhé (vzdálenost necelé dva kilometry), vběhl mi do cesty pes, já nějak špatně stoupla a nohou mi projela bodavá bolest. Málem jsem nedošla domů. Tatéž situace se opakovala, když jsem se rozhodla včera k běhání vrátit, ale noha začala bolet už po necelých pěti minutách, domů jsem se belhala a ještě dneska to občas zabolí. Původně jsem si myslela, že je to kotník, ale jelikož popisy neseděly, pátrala jsem dál a dostala jsem se k tomu, zda nemůže být přetížená Achillova šlacha. Ale to mi taky nesedí. Bolest je ostrá, při došlapu, pomohlo promasírování, chodila jsem pak jen po špičce a rozchodilo se to. Doma jsem si nohu v obou případech fixovala a bolest se zmírnila. Při běžné chůzi se to ještě ozve a "cosi" tlumeného cítím i v klidu, na AŠ. Vesměs bych to místo ale lokalizovala spíš mezi kotníkem a Achillovkou. Místo není napuchlé, ani zbarvené. Fitness trenéři na internetu radí posilovat problematické místo, ale já si nejsem úplně jistá; mám posilovat Achillovku, nebo kotníky? Je to velice nepříjemná situace, chtěla jsem si zlepšit kondici, běhání mě opravdu bavilo, ale jestli uběhnu pár metrů a pak budu několik dní řvát bolestí, nikam to nevede. Děkuju předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Nežijeme na pustém ostrově a to první co je třeba udělat je zajít za chirurgem nebo ortopedem, nohu vyšetřit, zjistit místo postižení, zhodnotit stav nohy, hybnost, a provést rtg snímky v několika rovinách k vyloučení kostního postižení, které je možné. Spíše se bude jednat o podvrtnutí s nutností sádry nebo alespoň ortézy s následnou pohybovou a fyzikální léčbou na rehabilitaci.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ženská masturbace
Články: Ženská masturbace
Mnoho žen ještě stále žije...
Historie heparinu
Články: Historie heparinu
Heparin se stal v našich...
Operace pupeční kýly obvykle nezabere víc než 30 minut
Články: Operace pupeční kýly obvykle nezabere víc než 30 minut
Chirurgická léčba pupeční...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x