Dušnost, zadýchávání

Dobrý den, od malička jsem velmi aktivně sportovala, nikdy jsem neměla žádné vážnější zdravotní problémy, byla jsem ve velmi dobré fyzické kondici. Najednou asi před měsícem jsem se z ničeho nic začala hodně zadýchávat i při velmi malé námaze (rychlá chůze). Působí mi to značné potíže hlavně při tréninku. Byla mi zjištěna Chlamydia pneumoniae a Mycoplasma pneumoniae, moje lékařka mi však není schopna říct, jestli to je tím. Podstoupila jsem kompletní kardiologické vyšetření a vše bylo v pořádku. Teď mám 3 týdny užívat antibiotika. Ráda bych znala Váš názor, děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, doplnila bych ještě spirometrické vyšetření, ev. zátěžové bronchoprovokační testy, vyšetření FENO /vydechovaný oxid dusnatý/, aby se vyloučilo astma brochiale, alergická příčina obtíží. Záleží zda-li k zadýchávávní máte i kašel, únavu, teploty, pak by opravdu mohly dechové obtíže souviset s infekcí.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x