Ekzém - reakce na léčbu

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se pravděpodobně reakce na mléko Excipial U Lipolotio. Přibližně rok se potýkám s lehkými projevy ekzému (podkolenní jamky a stehna). Přibližně před čtrnácti dny, kdy jsem koupila mléko Excipial na doporučení lékaře, se v místech, kde jej nanáším, objevily drobné skvrnky připomínající velmi malé sraženiny krve přímo pod kůží. Když mám právě výsev ekzému, obvykle je kůže na dotek vrásčitá a hrbolatá, ale v tomto případě je kůže úplně hladká a tato místa téměř vůbec nesvědí. Myslíte, že by se mohlo jednat o důsledek reakce na některou složku mléka? Přípravky s ureou jsem již dříve používala a žádný problém nenastal, až nyní. Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, potíže které uvádíte odpovídají petechiím, což může být podmíněno sníženou odolností kapilár v ekzémové oblasti či mechanicky podmíněné(škrábání). Souvislost s použitím Excipialu bych viděl jako málo pravděpodobnou.

MUDr. Jaroslav Urbánek
MUDr. Jaroslav Urbánek

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: soukromá kožní ambulance, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: