Epilepsie

Dobrý podvečer,mám takový \'\'problém\'\'.. Už 2 roky jsem epileptik,beru prášky (Timonil Retard),záchvat jsem měla jen 2x.. Poslední půl rok mám ale něco jako mdloby..Jen nevím jak bych to popsala,protože si po tom stavu moc nepamatuju..Ale vždycky se mi točí hlava,mám u toho i něco jako dejavu..Cítím se prostě jako zdrogovaná.Po tom mě rozbolí hlava a chvilku nereaguju,celkově tenhle stav trvá tak 2 minuty,ale za den se to vrátí i 5x..Takové stavy nemívám každý den,ale vrácí se to asi tak co 2 týdny.. Nevíte co by to mohlo být? Předem děkuju za odpověd\'.

Odpověď odborníka:

Mohlo by se jednat o parciální epileptické záchvaty. Epilepsie se totiž nemusí projevit pouze stavem bezvědomí s křečemi, ale i jinými příznaky a toto by mohl být jeden z nich. Bude vhodné, pokud navštívíte svého neurologa a informujete ho o těchto stavech. zřejmě Vám provede kontrolní EEG a zjistí hladinu carbamazepinu, podle toho se asi upraví medikace.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x