Hypertenzce-extrémní mrazy

Dobrý den, léčím se na hypertenzi a v těchto mrazivých dnech se mi stává, že při chůzi venku mě bez jakéhokoliv varování náhle postihne pocit slabosti a závratě. Je to dost nepříjemný pocit. Lze tomuto nějak v těchto extrémních mrazech zabránit? Vím, že je rada nevycházet ven, ale někdo bohužel není zbytí. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nevím jaké léky na vysoký tlak užíváte, ale závratě mohou souviset právě s jejich nežádoucími účinky. Zkuste načasovat vycházky tak, abyste nešla ven bezprostředně po užití léku, pokud by byly problémy v následujícch dnech výrazné, domluvte se s lékařem na přechodném snížení dávky. Důležité je sledovat i hodnoty tlaku přes den.

MUDr. Hana Králová
MUDr. Hana Králová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Interní oddělení Klinik Kösching

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: