Jsou nutná antibiotika?

Dobrý den, dnes jsme byli na pohotovosti s dcerou (3 roky). Měla horečku 39,1 a naše druhé dítě má spálovou angínu. Předpokládala jsem, že chytla od syna také spálový bacil. Lékařka ale řekla, že v krku to není jednoznačné a udělala CRP test, který vyšel 32mg/l. Co mě zneklidnilo bylo, že doktorka řekla, že by z toho mohla být angína - to znělo, jako že by ale nemusela a pro jistotu jí tedy dala antibiotika.Také se mi nezdálo, že se ani nezeptala, kolik dcera váží a předepsala dávky Ospenu, aniž by věděla její váhu. Myslíte, že hodnota 32mg/l je dostatečný důvod pro nasazení antibiotik? A bude dávkování správně i bez zjištění hmotnosti dítěte? Moc děkuji za rychlou odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, hodnota CRP 32 mg/l není sice nijak výrazně zvýšená (norma je asi do 10 mg/l podle laboratoře), avšak hodnota kolem 40 mg/l je již vysoce podezřelá pro počínající bakteriální infekci. Myslím, že lékařka postupovala zcela adekvátně - Ospen v sirupu se užívá k léčbě a předcházení mírným až středně těžkým infekcím vyvolaným baktériemi citlivými na penicilin - právě např. angíny - a jeho dávkování je pro děti od 1 roku do 6 let 3x denně 1 odměrka. Nelze se tedy v podstatě splést a jeho nasazení je opodstatněné. (10-22 kg)

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Spálový bacil | Od: M.kotalíková | 12.12.2008 08:34
Dobrý den, se spálovým bacilem mám také své zkušenosti. Před dvěma týdny začalo šestiletou dceru bolet v krku. Lékřka nasadila V-penicilin. Po dobrání antibiotik jsme šly na kontrolu. Paní doktorka konstatovala, že stav je na půl cesty k uzdravení-léky nezabraly. Předepsala Sumamed, 6,5 ml po 24 hod. na tři dny. V lékárně však lék špatně naředili, a dvě 6,5 mililitrové dávky zbyly. Lékařka doporučila dobrat vše, ale protože je dcera poddávkovaná, je vysoce pravděpodobné, že Sumamed také nezabere. Dceru stále bolí v krku. Jaký je váš názor?
Děkuji moc za rychlou odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: