Krvácení mimo cyklus po vysazení antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.2měsíce jsem brala antikoncepci Vonille,jelikož jsem stále krvácela,domluvili jsme se z gynekoložkou,že antikoncepci vysadím.To jsem udělala,po vysazení jsem menstruaci dostala,sice slabší a trvala pouze 3dny,ale po 18dnech jsem dostala opět menstruaci ,ta je silnější.Prosím Vás je to normální.Mám strach,aby se nejednalo o něco vážného(polyp.myom).Na prev.prohlídce jsem byla koncem března UTZ i stěr byli v pořádku.Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

O myom se jednat pravděpodobně nebude, byl by vidět na ultrazvuku, stejně tak i polyp, příčina bude pravděpodobně hormonální, pokud jste začala krvácet po 18 dnech bylo by vhodné gynekologické vyšetření protože spodní hranice délky cyklu je 21 dní. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: