Krvácení po pohlavním styku

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda může mít antikoncepce vliv na krvácení po pohlavním styku. Přestala jsem brát antikoncepci a vždy několikrát v měsíci (většinou ke konci cyklu) jsem začala po pohl. styku krvácet. Doktor při kontrole nezjistil žádnou příčinu a mělo by být vše v pořádku? Děkuji za názor

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nejčastější příčinou krvácení po styku, pokud je jinak gynekologický nález v pořádku, je překrvení dělohy i děložního hrdla ve druhé polovině a cyklu a těsně před menstruací. To pak při námaze během pohlavního styku způsobí krvácení různé intenzity. Můžete zkusit alespoň 3 měsíce užívat lék Cyclo 3 fort 2x denně 1 tabletu.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Trombóza a embolie
Články: Trombóza a embolie
Hluboká žilní trombóza a...
Kolik mužů prošlo vaší ložnicí?
Články: Kolik mužů prošlo vaší ložnicí?
Kolik mužů prošlo vaší...
Dopřejte svým střevům jarní osvěžení!
Články: Dopřejte svým střevům jarní osvěžení!
S příchodem jara mnoho lidí...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Kolorektální karcinom
Články: Kolorektální karcinom
Kolorektální karcinom je...
Nástup do školky: 6 tipů, jak předcházet nemocem
Puberta, období převratných změn
Články: Puberta, období převratných změn
I když děti v tomto věku...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: