Léčba drogové závislosti

Dobrý den, četla jsem tu článek, jak pomoct drogově závislému v rodině. Musím reagovat s vlastní zkušeností a zároveň prosím o radu. Mám syna, kterému je 25 let. Dlouhodobě závislý na marihuaně a vím, že i vyzkoušel jiné drogy. Došel do stavu, kdy chtěl přestat, jít se léčit. Samozřejmě jsem byla šťastná a společně jsme začali hledat cestu. Našli jsme léčebny, ale všude je podmínkou doporučení od psychiatra nebo K centra. Dobře, hned jsme volali, objednali nás cca za tři dny, kde nám bylo řečeno, že je třeba 3 - 5 sezení, než dostaneme doporučení. Po odeslání doporučení je čekací doba na příjem až půl roku! Promiňte, ale jak tedy máme docílit využití okamžitého řešení situace, kdy je člen rodiny ochoten se léčit??? Syn docházel k terapeutovi v centru, vypadalo to dobře, ale po cca 1,5 měsíci, kdy měl po celou dobu abstinence neuvěřitelné deprese, střídání nálad, apatie, pocit že ta léčba k ničemu není, že nevidí její smysl....v tom lítá znovu. Dnes, po vyhození z domu, se vrátil, že se tedy půjde léčit. Z léčebny má strach, stydí se za svoji závislost a nechce pochopit, že stydět by se měl, pokud to nebude řešit. A teď mi prosím poraďte, jak docílit toho, aby šel okamžitě na příjem a léčbu? Pochybuji, že při čekání na léčbu půl roku bude mít zájem tam nastoupit....Za odpověď předem děkuji.

Odpověď odborníka:

DObrý den, aby léčba byla efektivní, musí závislý na ní většinou čekat, a téměř o ní prosit a být motivován, protože musí hrozně trpět. Jinak to bohužel nefunguje. JInak v průběhu čekací doby se o pacienta musí postarat příslušné zdravotnické zařízení. Ve vašem případě nemocnice v Pardubicích. Co se týče možností je jich celá řada ve vašem případě bych asi uvažoval o nechanicích u Hradce Králové s pozdravem MUDr. Miroslav Sekot

MUDr. Miroslav Sekot
MUDr. Miroslav Sekot

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Hélio - centrum pro duševní zdraví

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Podpůrné alternativní postupy | Od: Mgr. Lada Skulilová | 24.6.2016 16:24
Dobrý den, ráda bych tu zmínila, že v případě drogové závislosti, jakož i jiných typů závislostí, je vhodné zajímat se také o metody a postupy z okruhu alternativních (a to buď samostatně, nebo doplňkově k jiné léčbě). Alternativní metody přistupují k problému ze širšího hlediska než klasická léčba, proto v některých případech znamenají větší šanci na úspěch. Doporučuji konkrétně autopatii (což je v podstatě sebeléčba), která je nenáročná a šetrná, takže to, že "pacient musí hrozně trpět", tady není nutnou podmínkou. I tato metoda však samozřejmě vyžaduje od jejího uživatele součinnost, trpělivost a vytrvalost.
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka (kontakt na http://www.ulekare.cz/kdo-na-dotazy-odpovida)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: